Okładka książki Komunizm w Polsce. Zdrada Zbrodnia Zakłamanie Zniewolenie.

Komunizm w Polsce. Zdrada Zbrodnia Zakłamanie Zniewolenie.

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia XX wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Kluszczyński
83-7447-029-1
historia Polski, XX wiek, komunizm
historia
typ
papier
Stonee
6,83 (12 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Prezentowana książka jest opisem zdrady, sięgającej swymi korzeniami początków XX wieku. Pierwsza próba podboju Polski przez komunizm w 1920 roku zakończyła się klęską. Ćwierć wieku później, opuszczona przez sojuszników, Rzeczpospolita utraciła niepodległość i stała się częścią sowieckiego imperium. Kilka pokoleń Polaków miało odtąd zaznać rządów sprawowanych w imię nieludzkiej ideologii. Nie zabrakło ludzi gotowych służyć obcemu mocarstwu i w jego imieniu pacyfikować wolnościowe aspiracje narodu. Tworzyli oni nie tylko aparat bezpieczeństwa i przemocy, ale budowali komunizm w literaturze, nauce, sztuce, zatruwając społeczną świadomość przez prawie pół wieku. To oni likwidowali lub spychali na margines niepodległościowe elity, zajmując ich miejsce. O nich jest ta książka i o systemie, którzy stworzyli. To napisane z pasją opracowanie jest nie tylko rzetelną relacją historyków-publicystów na temat komunizmu w Polsce. Zaprezentowano w nim również doskonały wybór tekstów źródłowych: fragmentów przemówień, artykułów prasowych, rozkazów, odezw, manifestów, fotografii z epoki. Stanowi to bezcenne uzupełnienie tekstów wszystkich autorów.

źródło opisu: www.odk.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
fraxiparine | 2013-08-28

dla początkujących, dla tych co już trochę "siedzą" w temacie za mało

Eliza | 2012-10-22
Na półkach: Teraz czytam