Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Tłumaczenie: Andrzej Szewczyk
Cykl: Dziewczynka z Szóstego Księżyca (tom 1)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
La bambina della Sesta Luna
Nina, Xorax, księżyc, magia
ShoshanaSki

Nina jest w piątej klasie, mieszka ze swoimi ciociami w Madrycie. Prawie w ogóle nie widuje rodziców, którzy pracują bardzo daleko. Do tej chwili wszystko toczy się normalnie. Ale jest jeszcze znamię na prawej ręce Niny. Znamię w kształcie gwiazdki, dokładnie takie samo jakie miał jej ukochany dziadek Misza, wielki alchemik, mieszkający w Wenecji. Czy to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę?

źródło opisu: Olesiejuk, 2009

źródło okładki: www.olesiejuk..pl

Bożena | 2018-10-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 02 października 2018

Zdecydowanie mi się nie podobała. Właściwie większość zarzutów mogłabym przepisać z opinii @Agnieszek, więc nie będę się powtarzać. Z pewnością nie polecę jej dzieciom i nie sięgnę po kolejne tomy.

Agnieszek | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Na wszystkie czekoladki świata!
Jakaż ta książka słodka i magiczna, tak słodka aż mdli.

Ninie, Ninoczce, zwanej czasem dla odmiany małą alchemiczką daleko jeszcze do dorosłości, ale już warzy mikstury, walczy z dorosłym przeciwnikiem, odnosząc sukcesy, rozporządza nianią Ljubą. Odkrywa zagadki, tłumaczy magiczne znaki, tworzy nieustraszony zespół, podróżuje między planetami, lata, pływa, zdaje egzaminy, uwalnia swą ciotkę podmienioną na androida, a swego psa z łańcuchów złoczyńcy, rozpływa się nad urodą czarodziejskich stworzeń, rozmawia telepatycznie...

Fabuła bardzo taka sobie: mieszanina tego, co modne, obce (Rosjanie) i odległe. Trochę smrodku dydaktycznego (miłość wnuczki i dziadka, odpowiedzialność za towarzyszy, konieczności walki ze złem, podkreślenie wagi marzeń) i ceglastość pozycji, tak przez niektórych lubiana i utożsamiana z jakością, mogą trafić do części adresatów.
Cóż, mnie nie przewidziano wśród nich.

Powieść jest słaba, jej język nader męczący, schematyczny,...

AleksandraC | 2018-08-11

czułam się bardzo dorosła czytając tę książkę! trochę straszna nawet była chyba, ale bardzo mi się podobała! szukałam długo kolejnych części, ale tylko "Ósmą Nutę" znalazłam niestety

| 2014-03-29

Ta jak i 2. część zdecydowanie należą do moich ulubionych książek z dzieciństwa. Wspaniała, rozbudzająca wyobraźnię dziecięca fantastyka. Początkowe doznania czytelnicze potęgowały świetne rysunki rozrzucone po książce wydawnictwa Panteon.

Karo | 2013-08-01
Przeczytana: 29 lipca 2013

Dzieci zbyt rzadko marzą i fantazjują. Nie ma się zresztą czemu dziwić, skoro rzadko wysilają swoje szare komórki ‒ wszystko mają podane na tacy. Internet i telewizja nie wymagają od nich specjalnego wysiłku w zinterpretowaniu treści. Czy jedenastoletnia dziewczynka i jej czworo przyjaciół są w stanie sprawić, aby dzieci zaczęły w końcu myśleć i fantazjować?

W chwili rozpoczęcia książki Nina mieszka w Madrycie wraz z dwiema ciotkami, które się nią opiekują. Pewnego dnia dostaje list od swojego dziadka Miszy. Mężczyzna prosi ją, aby przyjechała do niego, do Wenecji. Jeszcze przed wyjazdem dziewczynka dostaje wiadomość, że jej dziadek umarł, jednak nie zmienia swoich planów i wyrusza w podróż. Na miejscu kontynuuje to, co rozpoczął Misza, z pomocą alchemii i czworga przyjaciół staje do walki o planetę Xorax, którą mogą uratować tylko twórcze myśli dzieci.

„My, małe istoty o szarych umysłach, musimy się wiele nauczyć. My, żyjący krótko i bez celu, musimy patrzeć w niebo i...

Poppapraniec | 2014-01-18
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Nikt nie wie, gdzie mieszka Moony Witcher, słynna, włoska pisarka dla dzieci. Wiadomo że swój ogromny dom dzieli z dwunastoma kotami i dwiema gęsiami. Autorka jest przekonana, że każdy z nas może zostać alchemikiem, pod warunkiem posiadania nieograniczonej wyobraźni. Według mnie jest bardzo interesująca i tajemniczą osobowością, która niejednego zaskoczy.

,,Dziewczynka z Szóstego Księżyca'' to pierwsza część serii o przygodach młodej włoszki - Niny de Nobili, alchemiczki uczęszczającej do piątej klasy szkoły podstawowej.

30 maja Nina de Nobili otrzymuje list od swojego dziadka, w którym prosi ją o to, aby jak najprędzej przeprowadziła się do Wenecji. Okazuje się, że dziewczynce grozi wielkie niebezpieczeństwo. Już następnego dnia, Nina zostaje poinformowana o nagłej śmierci dziadka. W tym momencie zaczyna się wyścig z czasem. Nina musi pokonać podłego czarnoksiężnika, który zamordował jej krewnego. W ciężkim okresie pomaga jej czwórka przyjaciół. Czy dzieciom uda się zgładzić...

candid | 2015-08-31
Przeczytana: 2011 rok

Cała seria jest bardzo ciekawa i w miejscach także zabawna. Przeczytałam już ją parę lat temu jako dziecko i naprawdę mi się spodobała - jedna z pierwszych książek, które rozpoczęły moją miłość do czytania.

Roksana Lewandowska | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Polecam pomaga wrócić do dzieciństwa, dla kogoś kto chce przeczytać coś lekkiego :))

vanilla | 2012-06-26
Przeczytana: luty 2010

Pierwsza książka, która pchnęła mnie w świat czytania. Na początku czytałam kiedy miałam czas, ale szybko zapomniałam tekstu, miałam około 10 lat. Potem przeczytałam całość. Byłam oczarowana. Od razu sięgnęłam po 2 tom, jednak tego nie przeczytałam, nie wiem czemu, może dlatego że 3 i 4 część nagle zniknęły, a widziałam je w księgarni. Trudno. Ten żal jakoś mnie odciągał od czytania 2 części, jednak pierwsza, jak na mój bardziej dziecięcy wiek, świetna i godna polecenia. Cała ta magia i przeznaczenie Niny, jej gwiazda na ręce, to jaka była odważna, stale mnie zaskakiwało. Bardzo fajna.