Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Nina, Xorax, księżyc, magia
typ
papier
ShoshanaSki
6,73 (386 ocen i 71 opinii)

Opis książki

Nina jest w piątej klasie, mieszka ze swoimi ciociami w Madrycie. Prawie w ogóle nie widuje rodziców, którzy pracują bardzo daleko. Do tej chwili wszystko toczy się normalnie. Ale jest jeszcze znamię na prawej ręce Niny. Znamię w kształcie gwiazdki, dokładnie takie samo jakie miał jej ukochany dziadek Misza, wielki alchemik, mieszkający w Wenecji. Czy to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Agnieszek | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na wszystkie czekoladki świata!
Jakaż ta książka słodka i magiczna, tak słodka aż mdli.

Ninie, Ninoczce, zwanej czasem dla odmiany małą alchemiczką daleko jeszcze do dorosłości, ale już warzy mikstury, walczy z dorosłym przeciwnikiem, odnosząc sukcesy, rozporządza nianią Ljubą. Odkrywa zagadki, tłumaczy magiczne znaki, tworzy nieustraszony zespół, podróżuje między planetami, lata, pływa, zdaje egzaminy, uwalnia swą ciotkę podmienioną na androida, a swego psa z łańcuchów złoczyńcy, rozpływa się nad urodą czarodziejskich stworzeń, rozmawia telepatycznie...

Fabuła bardzo taka sobie: mieszanina tego, co modne, obce (Rosjanie)i odległe. Trochę smrodku dydaktycznego (miłość wnuczki i dziadka, odpowiedzialność za towarzyszy, konieczności walki ze złem, podkreślenie wagi marzeń) i ceglatość pozycji, tak przez niektórych lubiana i utożsamiana z jakością, mogą trafić do części adresatów.
Cóż, mnie nie przewidziano wśród nich.

Powieść jest słaba, jej język nader męczący, schematyczny,...

| 2014-03-29

Ta jak i 2. część zdecydowanie należą do moich ulubionych książek z dzieciństwa. Wspaniała, rozbudzająca wyobraźnię dziecięca fantastyka. Początkowe doznania czytelnicze potęgowały świetne rysunki rozrzucone po książce wydawnictwa Panteon.

Karo | 2013-08-01
Przeczytana: 29 lipca 2013

Dzieci zbyt rzadko marzą i fantazjują. Nie ma się zresztą czemu dziwić, skoro rzadko wysilają swoje szare komórki ‒ wszystko mają podane na tacy. Internet i telewizja nie wymagają od nich specjalnego wysiłku w zinterpretowaniu treści. Czy jedenastoletnia dziewczynka i jej czworo przyjaciół są w stanie sprawić, aby dzieci zaczęły w końcu myśleć i fantazjować?

W chwili rozpoczęcia książki Nina mieszka w Madrycie wraz z dwiema ciotkami, które się nią opiekują. Pewnego dnia dostaje list od swojego dziadka Miszy. Mężczyzna prosi ją, aby przyjechała do niego, do Wenecji. Jeszcze przed wyjazdem dziewczynka dostaje wiadomość, że jej dziadek umarł, jednak nie zmienia swoich planów i wyrusza w podróż. Na miejscu kontynuuje to, co rozpoczął Misza, z pomocą alchemii i czworga przyjaciół staje do walki o planetę Xorax, którą mogą uratować tylko twórcze myśli dzieci.

„My, małe istoty o szarych umysłach, musimy się wiele nauczyć. My, żyjący krótko i bez celu, musimy patrzeć w niebo i...

Optymista | 2014-01-18
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Nikt nie wie, gdzie mieszka Moony Witcher, słynna, włoska pisarka dla dzieci. Wiadomo że swój ogromny dom dzieli z dwunastoma kotami i dwiema gęsiami. Autorka jest przekonana, że każdy z nas może zostać alchemikiem, pod warunkiem posiadania nieograniczonej wyobraźni. Według mnie jest bardzo interesująca i tajemniczą osobowością, która niejednego zaskoczy.

,,Dziewczynka z Szóstego Księżyca'' to pierwsza część serii o przygodach młodej włoszki - Niny de Nobili, alchemiczki uczęszczającej do piątej klasy szkoły podstawowej.

30 maja Nina de Nobili otrzymuje list od swojego dziadka, w którym prosi ją o to, aby jak najprędzej przeprowadziła się do Wenecji. Okazuje się, że dziewczynce grozi wielkie niebezpieczeństwo. Już następnego dnia, Nina zostaje poinformowana o nagłej śmierci dziadka. W tym momencie zaczyna się wyścig z czasem. Nina musi pokonać podłego czarnoksiężnika, który zamordował jej krewnego. W ciężkim okresie pomaga jej czwórka przyjaciół. Czy dzieciom uda się zgładzić...

Przemek | 2013-07-24
Przeczytana: 21 lipca 2013

Kolejna książka, którą kupiłem z myślą o imieniu córki--tym razem dla córki Niny. (Właściwie jest cały cykl książek o Dziewczynce z Szóstego Księżyca--ta jest pierwszą pozycją tego cyklu).
Opowieść oceniłbym na "może być". W centrum znajduje się mała, 10-letnia alchemiczka Nina, która dziedziczy po dziadku wiedzę tajemną oraz predyspozycje (znamię na prawej dłoni). Musi dokończyć walkę z okrutnym hrabią Karkonem Ca'd'Oro, który pokonał jej dziadka. Przygody Niny pokazują dużą fantazję autorki, ale akcja mnie nie wciągała, czułem się jakbym tylko oglądał rekwizyty. Również zakończenie zmagań z Karkonem było jakieś słabo wyeksponowana, nieomal można je było przegapić.
W dużym stopniu przeszkadza niestarannie wykonane tłumaczenie--w moim wydaniu wykonane przez Kornelię Krzystek. Kolejny tom (Nina i tajemnica ósmej nuty) tłumaczony przez Ziemowita Pazdę czyta się o niebo lepiej--myślę, że gdyby on tłumaczył ocenianą teraz książkę, miałaby co najmniej o jedną gwiazdkę więcej. Mi...

Panna15 | 2014-08-08
Przeczytana: 01 maja 2010

Ciekawa książka oraz tematyka na historię. Chętnie sięgnę po kolejne części :)

vanilla | 2012-06-26
Przeczytana: luty 2010

Pierwsza książka, która pchnęła mnie w świat czytania. Na początku czytałam kiedy miałam czas, ale szybko zapomniałam tekstu, miałam około 10 lat. Potem przeczytałam całość. Byłam oczarowana. Od razu sięgnęłam po 2 tom, jednak tego nie przeczytałam, nie wiem czemu, może dlatego że 3 i 4 część nagle zniknęły, a widziałam je w księgarni. Trudno. Ten żal jakoś mnie odciągał od czytania 2 części, jednak pierwsza, jak na mój bardziej dziecięcy wiek, świetna i godna polecenia. Cała ta magia i przeznaczenie Niny, jej gwiazda na ręce, to jaka była odważna, stale mnie zaskakiwało. Bardzo fajna.

Noise | 2012-11-15

Dziewczynka z Szóstego Księżyca to naprawdę świetna książka. Pełna magii i przygód. Nina główna bohaterka zachwyciła mnie tym, że jest taka odważna choć czyhają na nią takie niebezpieczeństwa. Naprawdę zakochałam się w tej książce. :D Jest świetna!!!

SoOllie | 2011-02-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 12 lutego 2011

Naprawdę fajna książka - zaciekawi każdego czytelnika, a przy okazji go zafascynuje. Autorka wymyśliła bardzo interesujący świat :).

My, drobne istoty o małych umysłach,
musimy się jeszcze wiele nauczyć.
My, wędrujący przez życie bez celu,
powinniśmy wpatrywać się w niebo i rozmyślać.

Do tej pory pamiętam radość, gdy jako mała dziewczynka znalazłam tą książkę w bibliotece. Od razu zabrałam się do czytania i zakochałam się w niej. Ile mogłam mieć lat? Dziesięć? Teraz, po ośmiu latach, znowu miałam okazję wrócić do przygód Niny, dziewczynki z Szóstego Księżyca. Nietrudno się domyślić, iż teraz wydała mi się bardziej dziecinna, dialogi zbyt proste ale cała historia od nowa mnie urzekła i pozwoliłam, by to dziecko we mnie bawiło się tak dobrze, jak kiedyś.

Nina ma dziesięć lat i mieszka z ciotkami w Madrycie. Jej rodzice ciężko pracują szukając pozaziemskich cywilizacji, i nie mają czasu by zająć się córką. Dziewczynka ma na dłoni małe znamię w kształcie gwiazdki. Takie samo, jak jej ukochany dziadek, Michaił. Mieszka on w Wenecji i uczy swoją wnuczkę tajnej sztuki, jaką jest alchemia. Jego Ninoczka ma z nim...

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica