Okładka książki Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Nina, Xorax, księżyc, magia
typ
papier
ShoshanaSki
6.66 (325 ocen i 61 opinii)

Opis książki

Nina jest w piątej klasie, mieszka ze swoimi ciociami w Madrycie. Prawie w ogóle nie widuje rodziców, którzy pracują bardzo daleko. Do tej chwili wszystko toczy się normalnie. Ale jest jeszcze znamię na prawej ręce Niny. Znamię w kształcie gwiazdki, dokładnie takie samo jakie miał jej ukochany dziadek Misza, wielki alchemik, mieszkający w Wenecji. Czy to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Ta jak i 2. część zdecydowanie należą do moich ulubionych książek z dzieciństwa. Wspaniała, rozbudzająca wyobraźnię dziecięca fantastyka. Początkowe doznania czytelnicze potęgowały świetne rysunki rozrzucone po książce wydawnictwa Panteon.

Noise | 2012-11-15

Dziewczynka z Szóstego Księżyca to naprawdę świetna książka. Pełna magii i przygód. Nina główna bohaterka zachwyciła mnie tym, że jest taka odważna choć czyhają na nią takie niebezpieczeństwa. Naprawdę zakochałam się w tej książce. :D Jest świetna!!!

Karo | 2013-08-01
Przeczytana: 29 lipca 2013

Optymista | 2014-01-18
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Nikt nie wie, gdzie mieszka Moony Witcher, słynna, włoska pisarka dla dzieci. Wiadomo że swój ogromny dom dzieli z dwunastoma kotami i dwiema gęsiami. Autorka jest przekonana, że każdy z nas może zostać alchemikiem, pod warunkiem posiadania nieograniczonej wyobraźni. Według mnie jest bardzo interesująca i tajemniczą osobowością, która niejednego zaskoczy.

,,Dziewczynka z Szóstego Księżyca'' to pierwsza część serii o przygodach młodej włoszki - Niny de Nobili, alchemiczki uczęszczającej do piątej klasy szkoły podstawowej.

30 maja Nina de Nobili otrzymuje list od swojego dziadka, w którym prosi ją o to, aby jak najprędzej przeprowadziła się do Wenecji. Okazuje się, że dziewczynce grozi wielkie niebezpieczeństwo. Już następnego dnia, Nina zostaje poinformowana o nagłej śmierci dziadka. W tym momencie zaczyna się wyścig z czasem. Nina musi pokonać podłego czarnoksiężnika, który zamordował jej krewnego. W ciężkim okresie pomaga jej czwórka przyjaciół. Czy dzieciom uda się zgładzić czarnok...

Przemek | 2013-07-24
Przeczytana: 21 lipca 2013

Kolejna książka, którą kupiłem z myślą o imieniu córki--tym razem dla córki Niny. (Właściwie jest cały cykl książek o Dziewczynce z Szóstego Księżyca--ta jest pierwszą pozycją tego cyklu).
Opowieść oceniłbym na "może być". W centrum znajduje się mała, 10-letnia alchemiczka Nina, która dziedziczy po dziadku wiedzę tajemną oraz predyspozycje (znamię na prawej dłoni). Musi dokończyć walkę z okrutnym hrabią Karkonem Ca'd'Oro, który pokonał jej dziadka. Przygody Niny pokazują dużą fantazję autorki, ale akcja mnie nie wciągała, czułem się jakbym tylko oglądał rekwizyty. Również zakończenie zmagań z Karkonem było jakieś słabo wyeksponowana, nieomal można je było przegapić.
W dużym stopniu przeszkadza niestarannie wykonane tłumaczenie--w moim wydaniu wykonane przez Kornelię Krzystek. Kolejny tom (Nina i tajemnica ósmej nuty) tłumaczony przez Ziemowita Pazdę czyta się o niebo lepiej--myślę, że gdyby on tłumaczył ocenianą teraz książkę, miałaby co najmniej o jedną gwiazdkę więcej. Mi przeszkadz...

vanilla | 2012-06-26
Przeczytana: luty 2010

Pierwsza książka, która pchnęła mnie w świat czytania. Na początku czytałam kiedy miałam czas, ale szybko zapomniałam tekstu, miałam około 10 lat. Potem przeczytałam całość. Byłam oczarowana. Od razu sięgnęłam po 2 tom, jednak tego nie przeczytałam, nie wiem czemu, może dlatego że 3 i 4 część nagle zniknęły, a widziałam je w księgarni. Trudno. Ten żal jakoś mnie odciągał od czytania 2 części, jednak pierwsza, jak na mój bardziej dziecięcy wiek, świetna i godna polecenia. Cała ta magia i przeznaczenie Niny, jej gwiazda na ręce, to jaka była odważna, stale mnie zaskakiwało. Bardzo fajna.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorka wymyśliła ciekawy świat, do którego chętnie zaglądałam.
Jako dziecko lubiłam czytać różnego rodzaju książki o magii, innych światach i różnych ciekawych przygodach, a w tej książce znalazłam to wszystko.
Bardzo miło wspominam tę książkę.

SoOllie | 2011-02-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 12 lutego 2011

Naprawdę fajna książka - zaciekawi każdego czytelnika, a przy okazji go zafascynuje. Autorka wymyśliła bardzo interesujący świat :).

Elena | 2014-03-04
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Bardzo mi się podobała :) Opowieść o Ninie i grupie jej przyjaciół jest wciągająca i pełna ciekawych zdarzeń.

My, drobne istoty o małych umysłach,
musimy się jeszcze wiele nauczyć.
My, wędrujący przez życie bez celu,
powinniśmy wpatrywać się w niebo i rozmyślać.

Do tej pory pamiętam radość, gdy jako mała dziewczynka znalazłam tą książkę w bibliotece. Od razu zabrałam się do czytania i zakochałam się w niej. Ile mogłam mieć lat? Dziesięć? Teraz, po ośmiu latach, znowu miałam okazję wrócić do przygód Niny, dziewczynki z Szóstego Księżyca. Nietrudno się domyślić, iż teraz wydała mi się bardziej dziecinna, dialogi zbyt proste ale cała historia od nowa mnie urzekła i pozwoliłam, by to dziecko we mnie bawiło się tak dobrze, jak kiedyś.

Nina ma dziesięć lat i mieszka z ciotkami w Madrycie. Jej rodzice ciężko pracują szukając pozaziemskich cywilizacji, i nie mają czasu by zająć się córką. Dziewczynka ma na dłoni małe znamię w kształcie gwiazdki. Takie samo, jak jej ukochany dziadek, Michaił. Mieszka on w Wenecji i uczy swoją wnuczkę tajnej sztuki, jaką jest alchemia. Jego Ninoczka ma z nim utrudnion...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto