Okładka książki Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Nina, Xorax, księżyc, magia
typ
papier
ShoshanaSki
6,69 (350 ocen i 66 opinii)

Opis książki

Nina jest w piątej klasie, mieszka ze swoimi ciociami w Madrycie. Prawie w ogóle nie widuje rodziców, którzy pracują bardzo daleko. Do tej chwili wszystko toczy się normalnie. Ale jest jeszcze znamię na prawej ręce Niny. Znamię w kształcie gwiazdki, dokładnie takie samo jakie miał jej ukochany dziadek Misza, wielki alchemik, mieszkający w Wenecji. Czy to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę?

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
| 2014-03-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ta jak i 2. część zdecydowanie należą do moich ulubionych książek z dzieciństwa. Wspaniała, rozbudzająca wyobraźnię dziecięca fantastyka. Początkowe doznania czytelnicze potęgowały świetne rysunki rozrzucone po książce wydawnictwa Panteon.

Karo | 2013-08-01
Przeczytana: 29 lipca 2013

Dzieci zbyt rzadko marzą i fantazjują. Nie ma się zresztą czemu dziwić, skoro rzadko wysilają swoje szare komórki ‒ wszystko mają podane na tacy. Internet i telewizja nie wymagają od nich specjalnego wysiłku w zinterpretowaniu treści. Czy jedenastoletnia dziewczynka i jej czworo przyjaciół są w stanie sprawić, aby dzieci zaczęły w końcu myśleć i fantazjować?

W chwili rozpoczęcia książki Nina mieszka w Madrycie wraz z dwiema ciotkami, które się nią opiekują. Pewnego dnia dostaje list od swojego dziadka Miszy. Mężczyzna prosi ją, aby przyjechała do niego, do Wenecji. Jeszcze przed wyjazdem dziewczynka dostaje wiadomość, że jej dziadek umarł, jednak nie zmienia swoich planów i wyrusza w podróż. Na miejscu kontynuuje to, co rozpoczął Misza, z pomocą alchemii i czworga przyjaciół staje do walki o planetę Xorax, którą mogą uratować tylko twórcze myśli dzieci.

„My, małe istoty o szarych umysłach, musimy się wiele nauczyć. My, żyjący krótko i bez celu, musimy patrzeć w niebo i rozmyślać.”

P...

Optymista | 2014-01-18
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Nikt nie wie, gdzie mieszka Moony Witcher, słynna, włoska pisarka dla dzieci. Wiadomo że swój ogromny dom dzieli z dwunastoma kotami i dwiema gęsiami. Autorka jest przekonana, że każdy z nas może zostać alchemikiem, pod warunkiem posiadania nieograniczonej wyobraźni. Według mnie jest bardzo interesująca i tajemniczą osobowością, która niejednego zaskoczy.

,,Dziewczynka z Szóstego Księżyca'' to pierwsza część serii o przygodach młodej włoszki - Niny de Nobili, alchemiczki uczęszczającej do piątej klasy szkoły podstawowej.

30 maja Nina de Nobili otrzymuje list od swojego dziadka, w którym prosi ją o to, aby jak najprędzej przeprowadziła się do Wenecji. Okazuje się, że dziewczynce grozi wielkie niebezpieczeństwo. Już następnego dnia, Nina zostaje poinformowana o nagłej śmierci dziadka. W tym momencie zaczyna się wyścig z czasem. Nina musi pokonać podłego czarnoksiężnika, który zamordował jej krewnego. W ciężkim okresie pomaga jej czwórka przyjaciół. Czy dzieciom uda się zgładzić czarnok...

Noise | 2012-11-15

Dziewczynka z Szóstego Księżyca to naprawdę świetna książka. Pełna magii i przygód. Nina główna bohaterka zachwyciła mnie tym, że jest taka odważna choć czyhają na nią takie niebezpieczeństwa. Naprawdę zakochałam się w tej książce. :D Jest świetna!!!

SoOllie | 2011-02-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 12 lutego 2011

Naprawdę fajna książka - zaciekawi każdego czytelnika, a przy okazji go zafascynuje. Autorka wymyśliła bardzo interesujący świat :).

Panna15 | 2014-08-08
Przeczytana: 01 maja 2010

Ciekawa książka oraz tematyka na historię. Chętnie sięgnę po kolejne części :)

Przemek | 2013-07-24
Przeczytana: 21 lipca 2013

Kolejna książka, którą kupiłem z myślą o imieniu córki--tym razem dla córki Niny. (Właściwie jest cały cykl książek o Dziewczynce z Szóstego Księżyca--ta jest pierwszą pozycją tego cyklu).
Opowieść oceniłbym na "może być". W centrum znajduje się mała, 10-letnia alchemiczka Nina, która dziedziczy po dziadku wiedzę tajemną oraz predyspozycje (znamię na prawej dłoni). Musi dokończyć walkę z okrutnym hrabią Karkonem Ca'd'Oro, który pokonał jej dziadka. Przygody Niny pokazują dużą fantazję autorki, ale akcja mnie nie wciągała, czułem się jakbym tylko oglądał rekwizyty. Również zakończenie zmagań z Karkonem było jakieś słabo wyeksponowana, nieomal można je było przegapić.
W dużym stopniu przeszkadza niestarannie wykonane tłumaczenie--w moim wydaniu wykonane przez Kornelię Krzystek. Kolejny tom (Nina i tajemnica ósmej nuty) tłumaczony przez Ziemowita Pazdę czyta się o niebo lepiej--myślę, że gdyby on tłumaczył ocenianą teraz książkę, miałaby co najmniej o jedną gwiazdkę więcej. Mi przeszkadz...

vanilla | 2012-06-26
Przeczytana: luty 2010

Pierwsza książka, która pchnęła mnie w świat czytania. Na początku czytałam kiedy miałam czas, ale szybko zapomniałam tekstu, miałam około 10 lat. Potem przeczytałam całość. Byłam oczarowana. Od razu sięgnęłam po 2 tom, jednak tego nie przeczytałam, nie wiem czemu, może dlatego że 3 i 4 część nagle zniknęły, a widziałam je w księgarni. Trudno. Ten żal jakoś mnie odciągał od czytania 2 części, jednak pierwsza, jak na mój bardziej dziecięcy wiek, świetna i godna polecenia. Cała ta magia i przeznaczenie Niny, jej gwiazda na ręce, to jaka była odważna, stale mnie zaskakiwało. Bardzo fajna.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorka wymyśliła ciekawy świat, do którego chętnie zaglądałam.
Jako dziecko lubiłam czytać różnego rodzaju książki o magii, innych światach i różnych ciekawych przygodach, a w tej książce znalazłam to wszystko.
Bardzo miło wspominam tę książkę.

Elena | 2014-03-04
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Bardzo mi się podobała :) Opowieść o Ninie i grupie jej przyjaciół jest wciągająca i pełna ciekawych zdarzeń.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku