Usagi Yojimbo: Cienie śmierci

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Cykl: Usagi Yojimbo (tom 8)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Shades of death
Usagi Yojimbo
komiksy
Arab

Usagi Yojimbo (jap. "Królik Przyboczny (Ochroniarz)") to seria komiksowa autorstwa Amerykanina japońskiego pochodzenia Stana Sakai. Akcja rozgrywa się w Japonii na początku XVII wieku w epoce Edo. Jego bohaterami są antropomorficzne zwierzęta. Głównym bohaterem serii jest Miyamoto Usagi, królik-ronin, przemierzający kraj w ramach shogyusha - pielgrzymki wojownika, wynajmując się jako...

Akcja rozgrywa się w Japonii na początku XVII wieku w epoce Edo. Jego bohaterami są antropomorficzne zwierzęta. Głównym bohaterem serii jest Miyamoto Usagi, królik-ronin, przemierzający kraj w ramach shogyusha - pielgrzymki wojownika, wynajmując się jako ochroniarz. Postać Miyamoto Usagiego zainspirowana była osobą mistrza miecza Miyamoto Musashiego, natomiast styl i atmosfera komiksu nawiązują do filmów Akiry Kurosawy i serii komiksowych Samotny wilk i szczenię i Groo the Wanderer.

książek: 1986
Jahty | 2011-10-21

Usagi = Najlepsza seria komiksowa !!!

Paweł | 2016-10-01
Na półkach: Komiksy, Posiadam, Przeczytane