Fistaszki zebrane 1950 - 1952

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Cykl: Fistaszki zebrane (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Complete Peanuts 1950 - 1952
komiks, humor, snoopy, fistaszki
komiksy
Snoopy

"Fistaszki zebrane 1950-1952" to pierwszy tom kolekcji arcydzieł Charlesa M. Schulza, w którym pojawia się wiele znanych i lubianych postaci: Lucy, Schroeder, Snoopy, mały Linus, no i Charlie Brown. Książka zawiera esej Davida Michaelisa o życiu i twórczości Schulza, wywiad z Schulzem na temat jego drogi artystycznej oraz wstęp Kamila M. Śmiałkowskiego. Z pewnością oczaruje zarówno nowych...

Książka zawiera esej Davida Michaelisa o życiu i twórczości Schulza, wywiad z Schulzem na temat jego drogi artystycznej oraz wstęp Kamila M. Śmiałkowskiego. Z pewnością oczaruje zarówno nowych czytelników (w każdym wieku), jak i długoletnich wielbicieli Fistaszków.

"Świat "Fistaszków" to mikrokosmos, mała komedia ludzka zarówno dla czytelnika niewinnego, jak i wyrobionego". (Umberto Eco)

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2008

źródło okładki: www.nk.com.pl

Olala | 2016-01-01
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Kocham Fistaszki, bo są cudowną bandą dzieciaków z niesamowitym zmysłem obserwacji i poczuciem humoru.Kilka lat temu rozpoczęłam przygodę z lekturą Fistaszków, ale ciągle brakowało mi do kolekcji pierwszego tomu. Brak wznowień, a tym samym astronomiczne ceny w serwisach aukcyjnych wydłużyły mój czas oczekiwania na ten pierwszy, upragniony tom. Jednak moja cierpliwość została nagrodzona i jakiś czas temu stałam się jego szczęśliwą posiadaczką. Teksty zawarte w tym tomie, jeszcze bardzo różnią się jakością od swoich kontynuacji,ale i tak ogromną radość mi sprawiło poznawanie bohaterów i obserwowanie ich jak kolejno pojawiają się w kadrach.

Snoopy | 2010-02-23

Jestem wielbicielem Fistaszków od lat i od dawna wiedziałem, że w ojczyźnie Charliego Browna zaczęły wychodzić kolejne tomy z zebranymi wszystkimi odcinkami tego genialnego komiksu. Jednakże nawet w najśmielszych marzeniach nie przyszło mi do głowy, że te tomy mogłyby zacząć wychodzić w Polsce. Kiedy więc na początku grudnia dowiedziałem się, że Nasza Księgarnia wydała właśnie pierwszy tom „Fistaszków zebranych”, przecierałem oczy ze zdumienia i szczypałem się po ramieniu. To jednak nie sen! Cóż za szczęście trzymać w ręku ten gruby tom Fistaszków po polsku, pięknie i solidnie wydany.

Kreska Schulza jest jeszcze zupełnie inna niż w paskach późniejszych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, ale już od pierwszego odcinka widać ten gorzki, a zarazem ciepły ton tak charakterystyczny dla tej bandy łobuzów. Wielkim rarytasem tego wydania są też dodatki czyli arcyciekawy esej o Fistaszkach i ich autorze oraz wywiad z samym Schulzem.

Nie pozostaje mi nic więcej, jak zachęcić do lektury!...

Fille | 2017-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2017

Pierwszy tom Fistaszków. Bohaterowie jeszcze nie wyglądają tak, jak jesteśmy przyzwyczajeni, a Snoopy wciąż jest tylko psem, a nie osobowością. Widać, że pierwszy tom to dopiero wprawka, Schulz dopiero tworzy świat Fistaszków, na wiele pomysłów wpadnie później. Z tego też powodu historie są zbyt uładzone, nie widać jeszcze tego ducha, dla którego kocham ten komiks.

Paweł Panfil | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Bohaterowie Schulza to dzieci, ale w swoich poczynaniach eksponują nie tylko postawy dobrze znane dorosłym, ale i chwytają swoistą istotę egzystencji.

Dużo w tym humoru, jeszcze więcej refleksji i już nie mogę się doczekać kolejnych pasków z Charliem Brownem, Snoopym, Schroederem i innymi.

Pozycja obowiązkowa.

Chudi_X | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Pierwsze przygody Fistaszków, różniące się od tych, które znałem z dzieciństwa. Świetny humor, doskonała krytyka rzeczywistości i niezwykle życiowi bohaterowie. Komiks wielowarstwowy, który bawi i daje do myślenia.

Alrajacz | 2012-07-17
Przeczytana: 2009 rok

Humorystyczne i zabawne przygody Charliego Browna Rozśmieszyły mnie do łez! Bardzo polecam wszystkim miłośnikom komiksów i nie tylko.

Tomek | 2012-03-27

Posiadam 4 tomy, zaczynając od II ... nie ruszę tego cudeńka póki (jakimś cudem) nie znajdę tomu I!
Chciałby ktoś odsprzedać? :)

QUEENfan | 2017-04-02
ekma | 2016-03-09