Samotny Wilk i Szczenię: Szlak śmierci

Cykl: Samotny Wilk i Szczenię (tom 1)
Wydawnictwo: Mandragora
Kozure Okami 1
836035216X
manga, komiksy
komiksy
Lucyfer

Pierwszy tom znakomitej sagi samurajskiej, zaliczanej dziś do klasyki gatunku. Ogami Itto, mistrz miecza i kat na usługach shoguna, zostaje podstępnie oskarżony i skazany wraz z synem za przestępstwo, którego nie popełnił. Żądny zemsty nie poddaje się jednak wyrokowi shoguna - zostaje płatnym zabójcą i pod przybranym imieniem Samotny Wilk i Szczenię rozpoczyna walkę ze swoimi wrogami. "Ta...

"Ta opowieść zabierze cię w daleką przeszłość, do obcego, mrocznego i nieprzyjaznego świata. Koike i Kojima po mistrzowsku snują opowieść o człowieku, któy wraz z synem kroczy drogą wiodącą na dno piekła."

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/samotny_wilk_i_szczenie/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/samotny_wilk_i_szczenie/1,okladka

Zandi | 2012-12-25

Manga, która odcisnęła potężne piętno na kulturze zachodniej. Główny bohater Kat shoguna zostaje nie słusznie oskarżony o spisek na życie shoguna, jego żona zostaje zabita, zaś on i jego synek cudem unikają podobnego losu. Teraz oboje kroczą drogą zabójcy, aby zemścić się na tych którzy skazali ich na taki los. Nie rzadko będą musieli podjąć się zadań, które są sprzeczne z Bushido, ale czego nie robi się dla zemsty ?. W Polscewydano 7 tomów z 27 nakładem nieistniejącego już Wydawnictwa Komiksowego Mandragora

Horesz | 2017-09-17
Aizen | 2017-08-09