Prawda o miłości

Tłumaczenie: Ewelina Kowalczyk
Cykl: Cynsterowie (tom 12)
Wydawnictwo: BIS
The Truth about Love
dona

Pierwsza połowa XIX w. Przystojny szwagier Vane'a Cynstera, Gerrard Debbington, twierdzi, że może doskonale obejść się w życiu bez miłości. Jako artysta malarz daje się namówić na sporządzenie portretu panny Jacqueline Tregonning, co jest warunkiem namalowania słynnych ogrodów Hellebore Hall, należących do jej ojca. Młody Cynster nie podejrzewa, jak straszliwa tajemnica kryje się za tą propozycją. Przybywa do posiadłości i oczarowany panną Jacqueline, coraz bardziej angażuje się w pracę nad jej portretem, nieświadomy zbliżającej się katastrofy.

Jaguś | 2012-10-14
Przeczytana: 14 października 2012

Pozornie w tej książce znajdziemy wszystko, czym cechuje się romans, ale jednocześnie akcja nie porywa.. Wszystko jest trochę rozciągnięte za bardzo w czasie... Mnie nie urzekła ta książka. Nie polecam :/

MysiaG | 2017-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2017

Sama nie wiem co myśleć o tym romansie historycznym, gdyż nie przykuwa a jednocześnie ma pewne atuty.
Akcja nie trzyma w napięciu jednak nie miałam ochoty przerwać czytania, bo byłam ciekawa rozwiązania zagadki kryminalnej, która obok romansu bohaterów jest głównym wątkiem książki, i naprawdę ciekawym. Finał tego wątku choć był dość dramatyczny to jakoś nie wywołał burzliwych emocji. W tym momencie moja ocena to gdzieś tak 5,5 gwiazdki.
Na plus mogę zaliczyć atmosferę pewnej tajemniczości i niepokoju, która utrzymuje się przez całą książkę: tajemnie skrywane przeżycia głównej bohaterki i jej ojca, tajemnicze i pełne rezerwy reakcje sąsiadów, tajemniczy ogród będący świadkiem tragedii i potajemnych nocnych schadzek... Ponadto podobali mi się bohaterowie. Jako przykład można wymienić nowe wcielenie Gerrarda Debingtona, którego poznajemy we wcześniejszych częściach cyklu, jako bystrego i sympatycznego młodziana. Tutaj jest cenionym malarzem u szczytu kariery, a jako dojrzały...

Fabuła może nie powala ale czyta się fajnie i sprawnie. Lekki romansik na zimowe wieczory.

Andżelika | 2013-04-04
Przeczytana: 10 września 2012

Druga książka, którą przeczytałam tej autorki. Nadal mnie nie rozczarowała.

Marzenas | 2015-09-18
Przeczytana: 12 września 2015

Jest to moja druga książka tego autora.. mam wrażenie, że pisane o podobnych czasach, choć inna fabuła. Opisy trochę "nudne", ale zaplątana intryga wciąga czytelnika i sprawia, że chce się dowiedzieć, jaki będzie koniec.

karinka0031 | 2015-01-02

historia mi się średnio spodobała niestety.

sloneczko1891 | 2017-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2017