Prawda o miłości

Okładka książki Prawda o miłości Stephanie Laurens
Okładka książki Prawda o miłości
Stephanie Laurens Wydawnictwo: BIS Cykl: Cynsterowie (tom 12) literatura obyczajowa, romans
Cynsterowie (tom 12)
The Truth about Love
BIS
2007-06-11
2007-06-11
Ewelina Kowalczyk
prawda miłość stephanie laurens

Gerrard brat Patience (żony Vane'a Cynstera) zeby moc malować wspaniałe legendarne ogrody musi najpierw namalować portret córki właściciela. Nie chciał tego robić ale kiedy ujrzał Jacqueline został oczarowany. Jacqueline ciężko przeżyła tragiczna śmierć matki a potem znaleziono ciało jej narzeczonego i ciągle ktoś rozsiewa o niej plotki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam kilka książek tej autorki, ale gdyby to była pierwsza, którą czytam, to po pozostałe w ogóle bym nie sięgnęła. Fatalni bohaterowie, a szczególnie główna bohaterka - kobieta tak pusta, że bardziej się przejmuje tym jak jest ubrana niż tym, że została przez wszystkich naokoło włącznie z własną rodziną oskarżona o podwójne morderstwo, którego nie uczyniła. W ogóle nie można jej polubić, tak więc wypada albo przemęczyć się do końca, albo rzucić książkę w kąt.
Za to tej samej autorki "Narzeczona Diabła" to książka-miodzio!

Sama nie wiem co myśleć o tym romansie historycznym, gdyż nie przykuwa a jednocześnie ma pewne atuty.
Akcja nie trzyma w napięciu jednak nie miałam ochoty przerwać czytania, bo byłam ciekawa rozwiązania zagadki kryminalnej, która obok romansu bohaterów jest głównym wątkiem książki, i naprawdę ciekawym. Finał tego wątku choć był dość dramatyczny to jakoś nie wywołał burzliwych emocji. W tym momencie moja ocena to gdzieś tak 5,5 gwiazdki.
Na plus mogę zaliczyć atmosferę pewnej tajemniczości i niepokoju, która utrzymuje się przez całą książkę: tajemnie skrywane przeżycia głównej bohaterki i jej ojca, tajemnicze i pełne rezerwy reakcje sąsiadów, tajemniczy ogród będący świadkiem tragedii i potajemnych nocnych schadzek... Ponadto podobali mi się bohaterowie. Jako przykład można wymienić nowe wcielenie Gerrarda Debingtona, którego poznajemy we wcześniejszych częściach cyklu, jako bystrego i sympatycznego młodziana. Tutaj jest cenionym malarzem u szczytu kariery, a jako dojrzały mężczyzna i artysta świadom swej wartości przypomina nieco samca alfa - apodyktyczny, wymagający, tworzący z pasją i pełnym skupieniem, przenikliwy, czasem gwałtowny.
Tak więc dodałam jeszcze 1,5 gwiazdki, choć nie czuję, że to moja ostateczna ocena.

Fabuła może nie powala ale czyta się fajnie i sprawnie. Lekki romansik na zimowe wieczory.

Jest to moja druga książka tego autora.. mam wrażenie, że pisane o podobnych czasach, choć inna fabuła. Opisy trochę "nudne", ale zaplątana intryga wciąga czytelnika i sprawia, że chce się dowiedzieć, jaki będzie koniec.

historia mi się średnio spodobała niestety.

historia mi się średnio spodobała niestety.

Druga książka, którą przeczytałam tej autorki. Nadal mnie nie rozczarowała.

Druga książka, którą przeczytałam tej autorki. Nadal mnie nie rozczarowała.

2040

Pozornie w tej książce znajdziemy wszystko, czym cechuje się romans, ale jednocześnie akcja nie porywa.. Wszystko jest trochę rozciągnięte za bardzo w czasie... Mnie nie urzekła ta książka. Nie polecam :/

• Romans historyczny
  • Laurens Stephanie
  • Romans Historyczny
  • Romans
  • 2010

Dodaj cytat z książki Prawda o miłości