Rozterka komisarza Maigret

Tłumaczenie: Anna Mancwel
Cykl: Komisarz Maigret (tom 69) | Seria: Seria z Jamnikiem
Wydawnictwo: L&L
Maigret hésite
rozterka, komisarz, maigret, georges, simenon
dona

Pewnego dnia wśród służbowej korespondencji komisarz Maigret znajduje anonimowy, intrygujący list. Czy znakomity policjant zdoła spełnić prośbę nadawcy i zapobiegnie zapowiedzianej zbrodni? W latach 30. XX wieku do panteonu bohaterów powieści kryminalnej dołączył komisarz Maigret. Postać stworzona przez Georges'a Simenona zajęła miejsce u boku takich gwiazd jak panna Marple i Hercules Poirot...

W latach 30. XX wieku do panteonu bohaterów powieści kryminalnej dołączył komisarz Maigret. Postać stworzona przez Georges'a Simenona zajęła miejsce u boku takich gwiazd jak panna Marple i Hercules Poirot Agathy Christie oraz Philip Marlowe Raymonda Chandlera.
Wszystkich tych detektywów łączyło jedno - tropią zbrodniarzy samotnie, zdani na własne siły, z dala od blasku jupiterów. I nie ulega wątpliwości, że gdyby nie oni, prawo i sprawiedliwość nie miałyby szans.

Dans-macabre90 | 2016-09-13
maryskam | 2015-12-25