Czarniejsza niż czarna owca

Tłumaczenie: Irena Wasilewska
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Liwia

Tragiczna śmierć brata jednego z kolegów Mikayli elektryzuje całą szkołę i sprawia, że wszyscy zaczynają bojkotować innego kolegę. Mikayla jako jedyna ma odwagę stanąć po stronie chłopca obciążanego winą za to, co się stało.

Canis | 2013-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Sama nie wiedziałam dlaczego wzięłam tą książkę, może dlatego, że wypożyczałam sporo lektur, a jakimś cudem w mojej pamięci zaświtało, że koleżanka mi polecała... Nie byłam do końca przekonana, myślałam, że to tania książka dla nastolatek. Ale wbrew tego co myślicie - wcale mnie nie rozczarowała, bo szukałam właśnie lekkiej i niezobowiązującej książeczki, czasami tak mam, dla odmiany.:) Mimo wszystko taka ocena, bo czytało się lepsze, jestem ciekawa kolejnych książek z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" ;)

Maggie_Rose Black | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Czarniejsza niż czarna owca" to moja 3 przeczytana książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty i kolejna, która bardzo mi się podobała. Coraz bardziej przekonuję się do tej serii. Opowiada o tym jak ludzie potrafią być podli. Rasizm to jest jedna z najgorszych rzeczy, które mogą kierować człowiekiem. Ale pośród tych ludzi mogą być też wyjątki, dla których jest bez znaczenia jaki masz kolor skóry. Na początku myślałam, że Mikayli będzie z Ryanem, ale miłą niespodzianką było to, że była z Armanem. Książkę bardzo polecam. Na pewno sięgnę po kolejne książki z tej serii.

lacerta | 2012-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2012

Genialna książka i muszę powiedzieć, że bardzo dojrzała jak na pozostałe pozycje z tej serii. Pokazuje problemy, ale w przeciwieństwie do innych książek tej serii, wydaje mi się, że ukazuje problemy bardziej poważne. Porusza temat śmierci i rasizmu. Tę książkę powinni przeczytać nie tylko nastolatkowie, ale i dorośli, ponieważ pokazane jest, że rasizm to poważna sprawa, i że nie wszyscy nastolatkowie zatracili pewne wartości, jak twierdzą niektórzy.

Jolantino | 2011-09-06
Na półkach: Wakacje 2011, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 lipca 2011

Jak zwykle jest miłość. Jak zwykle jest zaskoczenie. Jak zwykle jest problem. Problem rasizmu.
Cały czas zmagamy się z przejawami rasizmu w naszym otoczeniu. W książce rasizm obudził się pod wpływem zawiści. Ale jakie szkody wywołał. I to bezpodstawnie. Rasizm i niewiedza tworzą razem wielką broń. Broń zagłady. Ale jak zwykle szczęśliwe zakończenie. Mimo wszystko.

Probuje sie doszukac powiązania tytułu z trescia i nic z tego nie wychodzi.
Ksiażka pierwsza z serii mówiąca o czyms wiecej niż tylko o milości dwojga bardzo młodych osób. Temat rasizmu. Przyznam bardzo mło mi sie ja czytało....no niekiedy nudnawa ale ogółem jak na serie N.D.M.N.D.T.L.D.K.M. oceniam pozytywnie.

theperkss | 2011-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Świetna książka !!
Przedstawia jak podli mogą być ludzie...
Nie będę się rozpisywać po prostu napiszę :
Super ! Polecam :))

pożeracz-książek | 2016-03-12

Mikayla to przeciętna uczennica o talencie plastycznym. Lubi ludzi skromnych i dobrych, sama jest bardzo sympatyczna. Nie przepada za szkolnymi gwiazdami, takimi jak Ryan, ignoruje go, a jednak ten zaczyna ją podrywać. Mimo, że dziewczyna daje mu jasno do zrozumienia, że nie jest nim w ogóle zainteresowana, on nie przestaje. Zaloty i narzucanie się nasila się po tym, gdy ratuje jej życie w czasie burzy.
Poza tym do klasy Mikayli dochodzi nowy chłopak. Jest nim Arab, który ma na imię Arman. Wszyscy uczniowie odwracają się od niego i opowiadają na temat jego narodowości różne nieprzyjemne, rasistowskie żarty. Dołącza do nich także Ryan, którego najbardziej cieszy naśmiewanie się z chłopca. Jedynie Mikayla wykazuje się odwagą oraz zrozumieniem i staje po stronie Armana. Przyjaciele spotykają się coraz częściej i świetnie się dogadują. Niestety, wszystko jest dobrze, dopóki uczniowie nie odwracają się również od niej. Obraźliwe teksty teraz dotyczą ich dwójki. Dziewczynę ignoruje...

aaandzik | 2014-01-08

To nie pierwsza moja książka z tej serii, bo przeczytałam ich mnóstwo. Każda opowiada inną historię. Lekką historię, delikatną, która nadaje się akurat na jeden wieczór. Myślę, że te książki są jednak przeznaczone dla niewymagających czytelników. Nie jest zła, oczywiście cenię miłość książkach, ale cenię też nieprzewidywalność. Muszę być ciekawa tego, jak się skończy, a najlepiej gdyby zakończenie było kompletnie inne niż myślałam. Książki z tej serii są bardzo przewidywalne. Są miłe, ale nie tego szukam. Ponieważ kiedyś bardzo lubiłam tę serię i jak szalona ją czytałam, taka ocena :)

Bardzo dobra książka. Porusza nie tylko temat miłości, ale także rasizmu. Polecam! ;)

Karolka | 2011-03-15

Niezła, ale w pewnych momentach zanudza :/