Tender loving care
Liwia

Juliet ma nieprzeparte wrażenie, że jej matka bardziej interesuje się dziećmi, którym pomaga jako pracownik socjalny, niż własną córką. Gdy w domu nieoczekiwanie pojawia się Neil, chłopak, którego mama Juliet przygarnęła pod swój dach, dziewczyna wcale nie jest zachwycona i postanawia trzymać się od niego jak najdalej. Tylko czy długo wytrwa w tym postanowieniu? Bo Neil nie dość, że jest przystojny, to ma tyle wdzięku, że naprawdę trudno mu się oprzeć.

Priada | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Matko....wkurzałam się co chwila czytając tą książkę. Miałam się odprężyc a tytaj jeszcze bardziej spięta jestem niż wcześniej.
16-letnia Juliet mieszka z matką w małym miasteczku. Matka pracuje w tak zwanej "Niebieskiej Linii" dla młodzieży z problemami i któregoś dnia sprowadza o rok starszego od córki Neli'a. Chłopak przystojny, mądry, inteligentny a Juliet wprost działała mi na nerwy. Raz twierdzi że go nie znosi innym że wpadła po uszy. Zachowuje się jak mała smarkula. Nie wiem może to po prostu moje odczucia bo kilka lat temu miałam te naście lat i może nie rozumiem do końca pewnych zachowań nastolatków. Ale na Boga jaka ona jest stuknięta. Gdyby nie ona pewnie moja ocena byłaby znacznie wyższa a tak jest jak jest. Ze swojej strony nie polecam tej części NDMNDT.

Utopia | 2011-07-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Wiem, że te książki nie są ambitne, że są krótkie, a mimo to wystawiam im taką ocenę jak paruset stronicowym książkom o bardzo ambitnej tematyce... Ale jestem nastolatką i kocham te tematy. Może kiedyś zmądrzeję. Pragnę jeszcze zaznaczyć, że każdą książkę oceniam indywidualnie za jej gatunek i jedna czwórka nie jest równa drugiej. To cztery gwiazdki jak na tę serię ;)

Zawsze bardzo sceptycznie podchodziłam do tej serii myślałam, że te książki są pisane tylko dla zysku, bez przemyślenie.
Okazało się jednak inaczej z czego bardzo się ciesze jestem zadowolona.
W tej powieści poznajemy Juliet i jej mamę, które mieszkają same tylko teoretycznie. Jej mama po rozwodzie z tatą całkowicie poświęca się pracy w ośrodku, który pomaga potrzebującym osobą.
Nastolatka czasami ma tego dość nigdy nie miałam dobrego kontaktu z rodzicielką, ale po wyprowadzce taty i rozpoczęcie nowej pracy przez jej matkę wszystko się pogarsza. Szalę goryczy przelewa Neil chłopak, którego spotyka Juliet po przyjściu do domu ze szkoły. Ich znajomość jest bardzo burzliwa. Jednak po pewnym czasie nastolatkowie zbliżają się do siebie i zaczynają być parą. Nie podoba się to jednak mamie Juliet i Neil musi się wyprowadzić.
Nie jest to typowa młodzieżówka. Wyróżnia ją wiele. Pokazuje,że nie zawsze rodzic ma rację. Opiekunowie mogą popełniać błędy i czasami za mało...

yootsuu | 2013-09-18
Przeczytana: 2005 rok

bohaterka wydaje się być typową nastolatką z rozchwianymi uczuciami. irytująca i męcząca... a historia, jak zawsze, słodka i z happy endem.

Fajna książka.! Jedna z najlepszych z tej serii. ;d Polecam.

Lovemadememad | 2015-01-03

Prost typowa dla nastolatek przyjemna nie zniewalająca i powalajaca na nogi,ale również nie najgorsza. Ciekawy pomysł :3

akot89 | 2016-09-05
Na półkach: Młodzieżowa, Przeczytane