Cicha noc

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Silent Night
837180136X
dona

Catherine Dornan przyjeżdża z synami tuż przed Bożym Narodzeniem do Nowego Jorku, gdzie jej ciężko chory mąż ma się poddać operacji. Aby oderwać się od smutnych myśli, wybierają się we trójkę w wigilijne popołudnie obejrzeć słynną choinkę przed Rockefeller Center. Tam młodszy z chłopców jest świadkiem, jak jakaś kobieta kradnie portfel Catherine. Pod wpływem impulsu rusza za złodziejką. Tak rozpoczyna się podróż, podczas której znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i dotrze aż na granicę z Kanadą.

vixen39 | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

Krótka, zgrabnie napisana książka. Autorka należy do tych którzy potrafią stworzyć napięcie i ciekawą fabułę. Do tego łatwa w odbiorze , nie "przekombinowana", jak zwykle dobra zabawa.

Kasia b | 2018-10-26

Bardzo przyjemne zimowe czytadło. Niby napięcie jest, ale z rodzaju tych, co to i tak z góry wiadomo, że wygrają nasi. Momenty do wzruszeń dość sztampowe i oklepane. Można przeczytać dla relaksu i z czystym sumieniem zapomnieć.

figlarna24 | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Cicha noc , to słowa jednej z popularnych kolęd. Jednak nie tylko. Jest to także tytuł jednej z wielu powieści poczytnej pisarki , gatunku thriller/kryminał/sensacja- Mary Higgins Clark.

Jest to pisarka przez jednych nie lubiana, przez innych uwielbiana. Jeśli chodzi o moją osobę, to mam do pisarki dziwny stosunek. Nie zachwyca mnie ona swoją twórczością, ale i nie odpycha na tyle mocno, bym raz na zawsze się z nią pożegnała. Co jakiś czas sięgam po twórczość pisarki, by szukać jednostajnego rozstrzygnięcia tegoż dylematu i możliwość klasyfikacji pisarki po jednej ze stron , za czy przeciw.

W ramach wyzwania POD HASŁEM sięgnęłam po dosyć cieniutką powieść, której fabuła idealnie wpasowuję się w towarzyszący wam i mnie czas, czyli święta Bożego Narodzenia.

Catherine Dornan, matka dwójki synów, żona lekarza dowiaduje się o nagłej chorobie męża. Przybywa do Nowego Jorku i zamierza z synami odwiedzić męża, który musi się poddać operacji ratującej mu życie. Zanim jednak dotrze do...

liv87 | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Trzyma w napięciu, ale prawie od początku wiadomo jak się to skończy. Nie ma elementów zaskoczenia ani strachy, jakie oczekuję od kryminałów/thilerów. Ogonie fajna, bo nic a nic nie nudzi.

Agata | 2011-01-06

Chyba najgorsza z czytanych przeze mnie powieści Higgins Clark. Bardzo naiwna fabuła. Ryzykowna mieszanka magicznych świątecznych klimatów (znanych z książek pisanych w duecie z córką Carol) i wątku bezwzględnego, do szpiku kości złego przestępcy. A wszystko to podlane mało strawnym religijnym sosem. Rozumiem specyfikę autorki, dla której bohaterka ateistka/lesbijka/radosna singielka/radosna bezdzietna/kobieta, która z własnej woli urodziła po 35. roku życia to kompletna abstrakcja, jednak stopień rozmodlenia bohaterów stanowczo przerósł mój próg tolerancji .

Aga | 2018-11-07
sylwia4440 | 2018-08-31