Kawaleria pancerna

Wydawnictwo: Gdański Dom Wydawniczy
Armored Cav
83-86607-05-X
dona

Przedstawiamy Państwu kolejną książkę Toma Clancy z serii przewodników po nowoczesnych formacjach wojskowych. Autor znany jest ze swej rozległej wiedzy dotyczącej historii oraz stanu obecnego sił zbrojnych wielu krajów. W jego pracach paradokumentalnych zawarte są opisy techniki oraz doktryny wojskowej. Niniejsza książka zawiera wiedzę o wyposażeniu i zastosowaniu wojsk pancernych, a także o szkoleniach jednostek bojowych w wojsku amerykańskim. Ponadto ujawnia założenia strategiczne operacji Pustynna Burza oraz prezentuje przemiany zachodzące w armii USA. Książka została napisana w sposób przystępny i interesujący.

Krzysztof_g | 2015-06-04
Na półkach: Przeczytane, Inne

Tom Clancy napisał kilka książek, które nie są powieściami i szkoda, że nie więcej. Kawaleria pancerna to udana próba przybliżenia współczesnego pola walki, a głównymi bohaterami są tu wozy bojowe i sprzęt wojskowy generalnie. Całkiem dobre wrażenie psuje jednak nachalne promowanie US Army. Odniosłem wrażenie, że książkę napisano po to, żeby zachęcić przyszłych rekrutów do wstępowania do wojska. Niemniej jednak, jeśli przymkniemy na to oko, dostaniemy kawał solidnej wiedzy na temat militariów. Trzeba też mieć na uwadze, że książka ta powstała w latach 90-tych, co rzutuje na aktualność niektórych jej aspektów.

dymek | 2016-10-22
e2tomw | 2016-10-06