Encyklopedia oddziałów specjalnych

Tłumaczenie: Marek Rudowski
Wydawnictwo: Bellona
World's Special Forces
Marcin

Bardzo szczegółowy przewodnik po elitarnych jednostkach świata: morskich, lądowych i powietrznych. Każde hasło zawiera informacje na temat danej jednostki, jej historii, taktyki, uzbrojenia i sprzętu, a w wielu przypadkach opisy wykonanych operacji. Podano także metody szkolenia kilku wybranych jednostek, w tym brytyjskiego SAS i Delta Force z USA. Encyklopedię uzupełniają informacje o polskich jednostkach specjalnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2003

źródło okładki: własne

Garbaty-Aniol11 | 2013-03-13
Przeczytana: 2004 rok

Ciekawa pozycja opisująca formacje specjalne z całego świata, unikatowe fotografie wzbogacają materiał tekstowy.
Niestety dużym minusem książki jest potraktowanie tematyki pobieżnie bez zagłębiania się w szczegóły, przedstawiając jedynie podstawowe fakty o siłach specjalnych. Ale z drugiej strony dobrze że taka pozycja w ogóle powstała, dla chcących w obecnej chwili na rynku pojawiło się kilkanaście pozycji książkowych o siłach specjalnych które mogą rozszerzyć tematykę zapoczątkowaną w Encyklopedii.

Cotta | 2013-05-25
Przeczytana: maj 2013

Bardzo dobra pozycja, szczególnie przydatna przy pisaniu prac naukowych. Zawiera (raczej krótkie) charakterystyki oddziałów specjalnych i policji wojskowych świata. Zdecydowany plus za oddziały kompletnie nie znane, oraz te z malutkich państewek.

Dominik | 2014-01-16
Przeczytana: 2011 rok