Encyklopedia oddziałów specjalnych

World's Special Forces
militaria, wojskowość
Marek Rudowski
jednostki specjalne uzbrojenie taktyka

Bardzo dobra pozycja, szczególnie przydatna przy pisaniu prac naukowych. Zawiera (raczej krótkie) charakterystyki oddziałów specjalnych i policji wojskowych świata. Zdecydowany plus za oddziały kompletnie nie znane, oraz te z malutkich państewek.

Ciekawa pozycja opisująca formacje specjalne z całego świata, unikatowe fotografie wzbogacają materiał tekstowy.
Niestety dużym minusem książki jest potraktowanie tematyki pobieżnie bez zagłębiania się w szczegóły, przedstawiając jedynie podstawowe fakty o siłach specjalnych. Ale z drugiej strony dobrze że taka pozycja w ogóle powstała, dla chcących w obecnej chwili na...

• Siły specjalne, jednostki antyterrorystyczne

Dodaj cytat z książki Encyklopedia oddziałów specjalnych