Mój tatko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Stańczyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
satyra
Omnikoron

Pani doktor przetarła okulary. - To w końcu, który z was jest chory? Spojrzeliśmy sobie w oczy. - On - oświadczył tato wskazując na mnie. - Więc niech się rozbierze. Migiem zdjąłem ubranie. - A ja mogę się ubrać? - wtrącił ojciec. Pani doktor nie odpowiedziała. Przytknęła mi koniec naszyjnika do klatki piersiowej, obejrzała ze wszystkich stron i zerknęła w gardło. - Był pan z małym u...

Pani doktor przetarła okulary.
- To w końcu, który z was jest chory?
Spojrzeliśmy sobie w oczy.
- On - oświadczył tato wskazując na mnie.
- Więc niech się rozbierze.
Migiem zdjąłem ubranie.
- A ja mogę się ubrać? - wtrącił ojciec.
- Był pan z małym u laryngologa? - zadała tacie pytanie.
Ojciec spąsowiał odrobinę.
- Na razie mi nie dolega - wyjąkał.

Michalina | 2014-06-20
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Ach te czasy PRL... Pełne humoru, krótkie opowiastki pokazują, że choć ten okres z życia naszych rodziców, wujków czy dziadków był ciężki, to można także go wspominać ze śmiechem. Książka pełna niedorzecznych, zaskakujących, irytujących, ale też i zabawnych sytuacji z życia "tatka" i jego synka. Książka bardzo mi się podobała, ponieważ lubię historie "z życia wzięte". Urodziłam się już po obaleniu komunizmu w Polsce, a ten utwór pozwolił mi zrozumieć tamte czasy i poznać życie przeciętnego mieszkańca PRL.

Omnikoron | 2011-03-25
Na półkach: Przeczytane, Moje książki

Doskonała. Doskonała.

Czasami jedynie odnoszę wrażenie, iż w pełni, absurdy przedstawione w książce, zrozumieć może jedynie ktoś, kto choć odrobinę liznął życia lub historii socjalizmu w Polsce :)

macrac1068 | 2013-11-23
Przeczytana: 17 listopada 2013

Krótka forma-długi humor. To wizytówka Sawaszkiewicza. Realia PRL skondensowane w tej (niestety) nieobszernej lekturze to nadzwyczajne spędzenie czasu. Dobrze,że można tę rozkosz przedłużyć o 2 kolejne tomiki. Dziś już tak się nie piszę, bo i trudno by było nasladować tamte czasy i tego mistrza.

Anna Świątkowska | 2016-08-30
Poszukiwacz | 2016-05-08