Kronika Akaszy. Inicjacja; Skorupa astralna

Okładka książki Kronika Akaszy. Inicjacja; Skorupa astralna Jacek Sawaszkiewicz
Okładka książki Kronika Akaszy. Inicjacja; Skorupa astralna
Jacek Sawaszkiewicz Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Kronika Akaszy (tom 1-2) fantasy, science fiction
Kronika Akaszy (tom 1-2)
Krajowa Agencja Wydawnicza
1989-01-01
1989-01-01
8303019384

Okładka książki Wynalazca wieczności Andriej Bałabucha, Kir Bułyczow, Dymitr De-Spiller, Wiktor Kołupajew, Feliks Kriwin, Olga Łarionowa, Władimir Szczerbakow
Wynalazca wiec... Andriej Bałabucha,&...
Okładka książki Gość z głębin Krzysztof Boruń, Konrad Fiałkowski, Ryszard Głowacki, Waldemar Łysiak, Aleksandra Mączka, Zbigniew Prostak, Krzysztof Rogoziński, Stefan Weinfeld, Adam Wiśniewski-Snerg, Janusz A. Zajdel, Wiktor Żwikiewicz
Gość z głębin Krzysztof Boruń, Ko...
Okładka książki Ludzie i gwiazdy Dmitrij Bilenkin, Kir Bułyczow, Czesław Chruszczewski, Vladimir Colin, József Cserna, Gyula Fekete, Konrad Fiałkowski, Gyula Hernádi, Ion Hobana, Jerzy Kaczmarek, Stanisław Lem, Josef Nesvadba, Rolf Schneider, Swetosław Sławczew, Arkadij Strugacki, Borys Strugacki, Aleksander Szalimow, Paweł Weżinow
Ludzie i gwiazdy Dmitrij Bilenkin, K...

Fantastyka spod znaku parapsychologii, fantastyki socjologicznej i społecznej. Najlepszy dowód, ze w latach 80 "zeszłego" wieku", w okresie błędów i wypaczeń i jedynie słusznej drogi do "czegoś tam", można było pisać ciekawą prozę s&f. Pisana 40 lat temu, ale wcale nie odbieram jej, po ponownym czytaniu po latach, jako ramotki.

uczta

uczta

Znakomite dwa dzieła łączące wydarzenia, miejsca i postaci w jeden ciąg. Częste retrospekcje, zmiany narratora, jak również wycieczki w przyszłość dopełniają całości wiedzy czytelnika, pozostającego w niedosycie przy intensywnych i nieoczekiwanych zwrotach akcji. Wielki szacunek dla autora za fantastyczną wyobraźnię. Przepyszne studium psychologiczne postaci, z właściwym dla autora poczuciem humoru. Nie można się oderwać od książki. Polecam. Z niecierpliwością oczekuję przesyłki z częścią 3+4…

• Science Fiction
  • Literatura Polska
  • Literatura polska (1800-1990)
  • Strych
  • Książki