Wyzwanie czytelnicze LC

Zabójca Skavenów

Tłumaczenie: Grzegorz Bonikowski
Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 2) | Seria: Czarna Biblioteka
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
7,07 (317 ocen i 14 opinii) Zobacz oceny
10
23
9
30
8
55
7
107
6
63
5
29
4
3
3
5
2
0
1
2
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Skavenslayer
data wydania
ISBN
8386758198
liczba stron
299
słowa kluczowe
warhammer, king, gotrek, felix
język
polski
dodał
Łukasz Kuć

Gotrek i Felix powracają w drugiej powieści z tej epickiej sagi, osadzonej w wielkim mieście Nuln. Usiłując podkopać samą materię imperium za pomocą swojej tajemniczej magii spaczenia, skaveni - zmutowani szczuro-ludzie Chaosu - gromadzą się w cuchnących kanałach ściekowych pod miastem. Prowadzeni przez Szarego Proroka Thanguola, słudzy Rogatego Szczura z determinacją pragną obalić ten bastion...

Gotrek i Felix powracają w drugiej powieści z tej epickiej sagi, osadzonej w wielkim mieście Nuln. Usiłując podkopać samą materię imperium za pomocą swojej tajemniczej magii spaczenia, skaveni - zmutowani szczuro-ludzie Chaosu - gromadzą się w cuchnących kanałach ściekowych pod miastem. Prowadzeni przez Szarego Proroka Thanguola, słudzy Rogatego Szczura z determinacją pragną obalić ten bastion ludzkości. Jakie zagrożenie może przedstawiać przeciw takim siłom zaledwie dwóch doświadczonych przez los awanturników?

 

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 138
Adam Kopeć | 2012-07-14
Na półkach: Przeczytane

Cuch­nące kanały

Czy wiesz jak wyglą­dały kanały w śre­dnio­wiecz­nych mia­stach? W więk­szo­ści przy­pad­ków nawet ich nie było i wszyst­kie nie­czy­sto­ści spły­wały uli­cami. Z pew­no­ścią jed­nak potra­fisz sobie wyobra­zić ten smród, który jest nie­od­łączną czę­ścią kana­łów. Dzi­siej­sze kanały nie róż­nią się pod tym wzglę­dem od tych z śre­dnio­wie­cza. Z pew­no­ścią nie scho­dzisz do nich po to, żeby cie­szyć swój nos cudow­nymi woniami. Wła­śnie w kana­łach spo­ty­kasz Gotreka Zabójcę na początku książki Wil­liama Kinga. W kana­łach, które są znacz­nie mniej przy­ja­zne od dzisiejszych.

Szczu­rza rzecz

Naj­groź­niej­szym stwo­rze­niem jakie mógł­byś zna­leźć pod uli­cami mia­sta, w któ­rym miesz­kasz byłby naj­praw­do­po­dob­niej szczur. Oczy­wi­ście szczu­rów w ście­kach jest wię­cej niż jedna rodzina. Tak naprawdę nie chcesz zasta­na­wiać się ile ich się tam gnieź­dzi :D

Gotrek w kana­łach musi sta­wić czoła isto­tom znacz­nie groź­niej­szym niż szczury — Ska­ve­nom, stąd też i tytuł książki. Wil­liam King nie wysila się w tej serii z tytu­łami ;) Naj­groź­niej­szy prze­ciw­nik Gotreka z książki znaj­duje się w tytule. Więc kolejna książka serii ma ten nie­spo­dzie­wany tytuł — Zabójca Ska­ve­nów.

Czym jest Ska­ven? To tak naprawdę duży, prze­ro­śnięty, zmu­to­wany szczur o szcząt­ko­wej inte­li­gen­cji, cho­ciaż tra­fiają się osob­niki, które potra­fią czy­tać i pisać :)

Zdrada czy popłaca?

Sche­mat jest stan­dar­dem serii — potwory spo­ty­kają Gotreka, Gotrek zabija potwory. Krew leje się tak samo obfi­cie jak we wcze­śniej­szych książ­kach z serii tylko tym razem nie jest czer­wona tylko czarna — tak się koń­czą muta­cję, że nawet krew psują w czło­wieku, czy też może w szczurze?

Wiesz jak trudno zna­leźć szczura w kanale? Nie jest to pro­sta sprawa. Te gry­zo­nie potra­fią się wci­snąć w naprawdę małe i ciemne dziury. Dla­tego Feli­xowi i Gotre­kowi nie udało by się zna­leźć i zaprze­pa­ścić pla­nów ska­ve­nów, gdyby nie byłaby to bar­dzo zdra­dziecka rasa. Zmu­to­wany szczur jest tak zdra­dziecki, że jest gotów zdra­dzić człon­ków wła­snej rasy tylko po to, żeby nie uzy­skali oni zbyt wiel­kich wpły­wów w kla­nie i nie sta­nęli w hie­rar­chii wyżej od niego. Zabój­stwo wyżej posta­wio­nego ska­vena jest naj­po­pu­lar­niej­szym spo­so­bem awansu ;)

Krew i śmierć dla relaksu

Jeśli czy­ta­łeś cho­ciaż jedną książkę z tej serii wiesz, że bazuje ona na krwi i śmierci i jeśli poja­wiają się jakieś inne wątki to są one dru­go­rzędne. Ta seria pozwali Ci odpo­cząć od skom­pli­ko­wa­nych powie­ści detek­ty­wi­stycz­nych i zaplą­ta­nych histo­rii miło­snych. Więc jeśli gustu­jesz w nie­wy­ra­fi­no­wa­nej lek­tu­rze, gdzie główna fabuła kręci się wokół kolej­nych walk i tru­pów Wil­liam King i Zabójca Ska­ve­nów jest pozy­cją dla Ciebie.

Magia książek - blog o książkach

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Dom na Wyrębach

Zastanawiam się dlaczego tak późno odkryłam autora, ale lepiej późno niż wcale:) Mistrzostwo świata polski Stephen King . Powieść grozy bardzo mądrze...

zgłoś błąd zgłoś błąd