Cerulean Sins

Cykl: Anita Blake (tom 11)
Wydawnictwo: Orbit
1841482019
angielski
wiedźma

Anita Blake, Vampire Hunter is not quite as human as she once was. Consumed by both the lusts of the vampire and the primal hungers of the wereleopards, her desires must be sated. But it is Jean-Clause, the Master Vampire, who need her now. When she is asked to reanimated the body of a long-dead corpse, it seems like just another case to Anita. What she will soon discover is that the corpse...

When she is asked to reanimated the body of a long-dead corpse, it seems like just another case to Anita. What she will soon discover is that the corpse may hold the secret to an ancient crime that not everyone wants to be remembered...

In this pulse-pounding new story of suspense and sensuality, Anita will beed to muster all the dark forces of her passion if she is to save the ones she loves the most.

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-11-28
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 28 listopada 2016

Anita Blake nie jest zwyczajną dziewczyną z St. Luis.
Można by rzec, że jest absolutnie nadzwyczajna.
Bo jak inaczej określić kogoś, kto pracuje dla firmy Animatorzy sp. z. o o. i nie jest to bynajmniej firma zajmująca się wakacyjnymi grami i zabawami dla znudzonych Januszów i Grażyn?
To osoba, która posada dar..... ożywiania zmarłych, a jej moc jest tak wielka, że nie musi do tego procederu używać ofiar z ludzi, ani ze zwierząt. Pracuje na rzecz prywatnych klientów, ale również na potrzeby sądów. Zombie podczas przesłuchań mają jedną, niesamowicie istotną z punktu widzenia postępowania zaletę. Mówią prawdę i tylko prawdę oraz nie zatajają nic, z tego co jest im wiadome.
Jednym z klientów Anity jest tajemniczy pan Leo Harlan, który pragnie ożywić przodka.
Z zawodu pan Leo jest.... profesjonalnym zabójcą. To nieco komplikuje relacje, ponieważ panna Blake jest również szeryfem federalnym specjalizującym się w dochodzeniach przy przestępstwach paranormalnych, co w świecie pełnym...

caroline85 | 2016-12-30

Na wstępie zaznaczam, że to pierwszy tom z serii po który sięgnęłam. Nie znam innych, oceniam tylko tę, a nie łatwo zacząć od 11 części. Tytuł i opis był szalenie obiecujący, liczba stron - marzenie, bo im więcej tym lepiej. Ale niestety nie w tym wypadku. Anita Blake jest agentem federalnym, który zajmuje się sprawami przestępstw popełnianych przez stworzenia nieludzkie. Ponadto potrafi ożywiać zmarłych. Szczerze mówiąc ciekawa umiejętność... . Żeby jednak nie zabrakło wrażeń Anita jest dodatkowo kochanką wampira o imieniu Jean Claude'a. By radzić sobie z pożądaniem musi posłużyć się cudzą krwią, ciałem, bądź też za pomocą seksu (nie koniecznie z jednym mężczyzną naraz). W książce jest sporo opisów erotycznych uniesień...drugim motywem przewodnim jest fala niezwykle brutalnych morderstw w St Louis, które panna Blake musi rozwikłać. Trzecim i zarazem ostatnim motywem jest spotkanie z wysłannikami Bella Morte, na którym wystarczy jeden nieostrożny ruch i poleje się krew.
Jeśli ktoś...

Monika Szulc | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

W St. Louis dochodzi do bestialskich mordów, a biorąc pod uwagę stan ofiar, sprawcą nie jest zwykły człowiek. Anita, jako egzekutorka oraz szeryf federalny, ma nie lada orzech do zgryzienia, bo seryjny morderca wymaga szybkiego ujęcia. W tym samym czasie do miasta zjeżdżają niezapowiedziani goście. Bezwzględni wysłannicy Belle Marte. Anita, wampiry oraz wszystkie łaki, muszą się zjednoczyć, by nie ulec potędze wampirzycy, tylko jest z tym mały problem, bo Richard nadal nie uporał się z depresją.

Kto nie zna serii o Anicie Black, a jest fanem romansów paranormalnych, to jak najszybciej powinien nadrobić braki. Nie jest to słodka historia miłosna, raczej zmysłowa i pełna uniesień oraz krwawych walk powieść, która wciąga i nadal zachwyca, mimo, że to już jedenasty tom. Może się wydawać, że wilkołaki oraz wampiry to przeżytek, ale nic bardziej mylnego, bo nadal fascynują, a swoją nieprzewidywalnością oraz zmiennością charakterów, zadowolą niejednego czytelnika. W tym roku odświeżyłam...

Marta Zagrajek | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Podsumowując, jedenasty tom przygód Anity jest powrotem do dobrej, krwawej Anity i jej nadnaturalnych przyjaciół. Świetne zbilansowanie paranormalnego romansu i horroru przyciągnie nie tylko stałego odbiorcę Laurell K. Hamilton, lecz także zaskarbi uwagę nowych czytelników. To ponad 700 stron bardzo dobrej rozrywki dla wyobraźni i zmysłów. Polecam!

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

książek: 2046
Sol | 2016-12-19

"Niebiańskie grzechy" to już ósmy tom serii o Anicie Blake - animatorka i egzekutorka wampirów. Już dawno czytałam poprzednie tomy, najpierw w formie ebooków, a później - ponownie - w formie papierowej, a to tylko oznacza, że bardzo lubię tę serię. Serię, którą polecam starszym czytelnikom, ponieważ jest tutaj sporo grzesznych akcji, które mogą zgorszyć młodszych czytelników. W tej serii, a zarazem, w każdym tomie jest wszystko: kryminał, horror, fantasy, romans, erotyka i niekończące się napięcie. Można myśleć "nie za dużo tego?". Dla jednych może się okazać za dużo, jeśli lubią coś lekkiego i niezobowiązującego - ale w zasadzie nie powinni też sięgać po tego typu literaturę. Dla drugich, tych którzy lubią adrenalinę, zwroty akcji i wampiry z prawdziwego zdarzenia (nie te z serii "Zmierzch") - wszystkiego jest ciągle za mało. A to tylko świadczy o tym, że ta seria jest dla nich bardzo dobrą rozrywką.

Anita Blake, to bohaterka, która nie daje sobie w kaszę dmuchać. Twardy...

Marla | 2011-05-23
Na półkach: Przeczytane, Wampiry, 2011
Przeczytana: 21 maja 2011

Na tle dotychczasowych tomów - słaba. Brakuje mi Anity z początku serii...Brak mi też intrygi i jakiegoś wątku przewodniego tej historii (poza seksem).

Caliope | 2017-02-02

Co książka to tym większa porażka. Nagle wampiry są dobre, nagle Anita staje się totalną nimfomanką, nagle są trójkąty, instrukcja szczegółowa miłości francuskiej. Rzygać się chce na to wszystko. Tomiszcze ma ponad 700 str. z czego koło 200 to horror (niby) w sensie zbrodnia a reszta to znów rozterki sercowe bohaterki i reszty ekipy. Mam serdecznie dość wypocin pani Laurell. Co to ma byc?! Grey?

Charmy | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Kolejna książka z serii o Anicie Blake, która mnie nie zawiodła. Bardzo wciągająca! Ciekawa historia, okrutni bohaterowie i wartka akcja, no i niewyparzony język głównej postaci, to największe plusy tej części :)

k_a_s_i_a | 2012-05-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Wątki stale się powtarzają. Anita rozwiązuje sprawy morderstw. W miedzy czasie ratuje przyjaciół walcząc ze zmiennokształtnymi lub wampirami... Pojawiają się nowe osoby w jej łóżku...
Autorka chyba zaczeła sie wypalać. Co prawda przeczytam kolejne tomy, jednak już nie z takim zapałaem co poprzednie.

Magda | 2010-08-29
Przeczytana: 24 stycznia 2016