Wilczyca

Cykl: Sfora (tom 2)
Wydawnictwo: Kajko
fantasy / romans
Livia

Sonia kocha swoją rodzinę. Naprawdę ją kocha, ale poza chwilami, w których jej nienawidzi. A wydawałoby się, że będąc zmiennym wilkiem i córką Alfy swojej watahy, wychowaną wśród siedmiu wybitnie nadopiekuńczych braci, powinna być już przyzwyczajona do tego, że nikt nie jest jej wystarczająco godny, a ona sama najlepiej, żeby nigdy nie wyprowadziła się z rodzinnego domu. I żeby nikomu nawet nie przeszło przez myśl, aby ją uwieść.

Ale z całą pewnością Sonia nie należała do wilczyc, które budują swoje życie na jakimkolwiek przyzwyczajeniu.

Najszczęśliwszą chwilą jej egzystencji miał być dzień, w którym pozwolono jej zamieszkać prawie samodzielnie, co wywalczyła sobie w prawdziwym pocie czoła, ale nic nie ułożyło się po jej myśli. Nie dość, że jej patologiczni bracia włażą do jej mieszkania kiedy tylko chcą, bo wszyscy dorobili sobie klucze, jej przyjaciółka Kailee chce poślubić najgorszego ze wszystkich facetów na świecie, jej druga przyjaciółka Izzy, będąca przy okazji partnerką jej brata, czarownicą i Królową Wszystkich Sabatów (dokładnie w tej kolejności) - zostaje opętana przez nękającego ich czarnoksiężnika, a w okolicy ginie coraz więcej zmiennych, to jakby tego wszystkiego było jeszcze mało, to Shane Spencer dostał bzika. Na jej punkcie. Najwyraźniej z jakiegoś powodu właśnie teraz, po siedmiu latach od najbardziej traumatycznego wydarzenia w jej życiu, którego on był przyczyną i przez które go znienawidziła, Shane wyczuł w niej swoją towarzyszkę i nie zamierza przyjąć do wiadomości odrzucenia. A potrafi być bardzo, bardzo uparty.

I przekonujący.

Sęk w tym, że kiedy męscy członkowie jej rodziny mówią, że zabiją tego, kto ośmieli się jej dotknąć, mają dokładnie to na myśli. Dosłownie.

źródło opisu: http://www.beezar.pl/ksiazki/wilczyca

źródło okładki: http://www.beezar.pl/ksiazki/wilczyca

Wagabunda | 2019-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2019

Jak Izzy dala sie przezyc, tak Sonia wkurza do bolu . Jakos nie bardzo wiarygodna dla mnie ta historyjka pomylek a glowna heroina to mocno rozpieszczona panieneczka ze snopkiem slomy zamiast mozgu . Dzieki bogom mozna przewinac jej wyskoki i porozkoszowac sie golymi klatami , bijatykami i ociekajacym zmyslowoscia wilkolactwem en masse

Karolina Balejko | 2019-03-22
Przeczytana: 22 marca 2019

Druga część jest tak samo przezabawna jak pierwsza!

Poznajemy tu Sonię- według swoich braci uroczą, małą siostrzyczkę, która jest oczkiem całej rodziny. Jednak niech nie zwodzą Was pozory -umie przywalić i odszczeknąć, a klnie nie gorzej niż szewc!

Młoda Whitemore'ówna po przykrym odrzuceniu w wieku nastoletnim obiecała sobie, że schowa swoje serce głęboko i nikogo do niego nie dopuści, a już zwłaszcza osobę przez, którą tak się poczuła.

Shane Spencer, bo to o nim mowa dopiero po wielu latach będzie odczuwał skutki swojego błędu, ale czy nie będzie już za późno na miłość i drugą szansę..?

POLECAM!

Sol | 2019-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Rozgrzebałam tę książkę kawał czasu temu i tak ją spychałam. Jeszcze nie teraz, może później, a za trochę.
"Czarownica' nie wyrwała mnie z butów stąd też odsuwałam lekturę 'Wilczycy'. Aż wczoraj tak się złożyło, że nie miałam innej książki pod ręką a musiałam przesiedzieć w miejscu kilka godzin i poszło. Znaczy wciągnęło, bo kończyłam ją już w domu, po nocy. Tak, nie spałam chyba do 2 żeby doczekać się kilku konkretów.

Tendencja się utrzymuje, literówki, dziwne wyrażenia, szlak zamiast szlag... To irytuje. Nadal nie wiem czemu autorka zawzięcie używa sformułowania 'spojrzeć buro'.Ble.
Tak samo jak zaskuczeć. ZASKOMLIĆ, ewentualnie zaskomleć. Koniec.
Zapewne się powtarzam i dokładnie na to samo narzekałam przy pisaniu wrażeń z 'Czarownicy' ale co poradzę, że mnie to w oczy kole?

Bohaterowie... Sonia mnie tak denerwowała... Po części rozumiem jej zachowanie, ale w momencie gdy zrozumiała, że Shane odwzajemnia odczucie sparowania... Mogła facetowi odpuścić. Zresztą samo zrozumienie...

Lewitująca | 2018-11-05

W tej części królową jest Sonia, jedyna córka w rodzinie potężnych zmiennych wilków. Sonia to nie byle kto. To dziewczyna z pazurem, wojowniczka. Jest niesamowicie dumna, kochająca i wspierająca. Ma ostry język i poczucie humoru. I od kilku lat ma też partnera, który nie poczuł tego samego. Co robi odrzucona dziewczyna? Idzie na przód po swoje marzenia z sarkastycznym poczuciem humoru i siłą. W tej części też pokazana jest moc przyjaźni i rodziny. Świetnie się to czyta, szczególnie kiedy uśmiech nie schodzi z twarzy.

jovvi | 2018-09-02

Jestem zaskoczona jakością tej serii:) Zdecydowanie przyjemna w czytaniu, ciekawa i zabawna opowieść wprowadzająca do obiecującej historii rodziny wilków. Autorka z lekkością i profesjonalizmem wprowadza kolejne interesujące wątki - że aż świerzbi na koniuszkach palców w czasie czytania. Mamy więc sporo wilczych Alf/boskich samców, elfiego doktorka, którego opanowanie musi kiedyś zburzyć jakaś samica oraz prawdopodobnie smoczycę... Aaa, jest też Władca Demonów, który muuusi mieć swoje 5 minut - jest zbyt seksowny, by pałętać się tak sam, samiutki w tym świecie... hmm... i w paru innych światach też:)
Podsumowując, seria bogata i dobrze napisana, warta polecenia. Czekam na pokazanie się kolejnej, 4 części.

Natalia86 | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

Rewelacyjna książka. Utrzymuje godny poziom 1 tomu. Sonia zdecydowanie przypadła mi do gustu, ma charakterek :) Warto przeczytać wszystkie 3 dostępne tomy.

Kasiaxd | 2018-04-19

Rewelacyjna książka, tak jak w poprzedniej części od razu się wciągnęłam w tą historię. Sonia w końcu dostała to na co czekała całe swoje życie, pomimo gwałtownego i pełnego przemocy sprzeciwu jej braci :). Jak tak emocjonująco potoczyła się książka o Sonii to już nie mogę się doczekać Bustera.

Naprawdę wciąga! Jedna z lepszych jakie czytałam w tym gatunku. Gorąco polecam <3

BlackPearl | 2017-12-21

Kolejna dawka ciętego humoru i seksownych braci Whitmore. Czego można chcieć więcej? :)

Drugi tom podobał mi się zdecydowanie mniej. Nie było tu już tego rodzinnego ciepła czy lekkiego poczucia humoru (większość pojawiających się dowcipów skądś już znałam). Trochę o konsekwencjach błędów młodości, o drugiej szansie, o kosztach emocjonalnych wcześniejszych urazów. Jakby zabrakło pomysłów na rozwinięcie akcji a powieść wypełnia wiele powtórek i powtórzeń (np. ta sama kwestia tłumaczona jest kilku kolejnym osobom w ten sam sposób pojawiają się też streszczenia historii z tomu pierwszego). Natomiast przedstawiony świat jest na tyle przyjemny a postacie barwne, że niezwłocznie zabieram się za trzeci tom.