Pragnienie wyzwolone

Cykl: Demonica (tom 2)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Desire Unchained
Sherry

Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to, by stać się więźniem największego wroga Shade’a.

Jako demon Seminus obarczony miłosną klątwą, która grozi mu wiecznym cierpieniem, Shade miał nadzieję, że Runę i jej nieodparty urok widział już po raz ostatni. Kiedy jednak budzi się w wilgotnym lochu przykuty do ściany tuż obok wściekłej i niespodziewanie potężnej Runy, uświadamia sobie fakt, że wpływ jaki na niego wywarła jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślał. Gdy ich porywacz rzuca zaklęcie wiążące ich jako swoich życiowych partnerów, Shade i Runa muszą rozpocząć walkę o własne życie i serca – lub ulec nikczemnym planom szaleńca.

źródło opisu: http://papierowyksiezyc.pl/

źródło okładki: http://papierowyksiezyc.pl/naszkatalog/item/324-pr...»

myślnik | 2013-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

"Pragnienie wyzwolone"to nie dzieło z górnej półki literackiej.
Ale nie tego oczekiwałam.
Nie spędza mi snu z powiek,że nie jest to utwór traktujący z najwyższym uwielbienie teologiczne i filozoficzne wynurzenia.
Miało być to coś na poprawienie nastroju,rozluźnienie,taki niezobowiązujący wieczór z kimś odmiennym od nas.

Co mi się podoba w demonach stworzonych przez Larisse Ione?!
Ta ich opiekuńczość i zaborczość,podwojona przez setki najgorętszych płomieni,podniesiona do kwadratu o łagodność i miłość w rzucanym spojrzeniu.
M o j a, m o j a, t y l k o M O J A...
Dusić się w czymś takim?!
O nie!chyba,że trafi na potulną kobietę.
Uciekać?!
A po co?!
Chyba tylko dla zabawy,z samej pogoni i ucieczki.

Zastanawialiście się kiedyś ile danego autora jest w jego dziełach?!
Ile jego wyobraźni przyozdabia strony w słowa?!
Ile jego pragnień,marzeń i oczekiwań krąży między czytanymi wersami?!
Ile jest Larissy Ione w jej "Pragnieniu wyzwolonym"?!
Cóż,to najwyraźniej pozostanie słodką...

tygrysica | 2013-11-02
Przeczytana: 28 października 2013

Druga części serii zapoczątkowanej książką pod tytułem „Rozkosz Nieujarzmiona” autorstwa Larris’y Ione.

Cóż mogę powiedzieć o „Pragnieniu Wyzwolonym”? Na pewno to, że autorka miała świetny pomysł na fabułę. Książka opowiada dalsze losy szpitala dla demonów, ale również rozwija historie handlu na czarnym rynku, organami demonów. Oprócz tego poznajemy losy demona Seminus inaczej zwanego Inkubem, o imieniu Shade i ludzkiej kobiety- Runy , która została przemieniona w wilkołaka. Jednak historia tych dwojga nie rozpoczyna się w tej książce, jedynie jest rozwinięta, ponieważ poznajemy ich już w pierwszej części.

Czy prawdziwa miłość pokona klątwę? Czy naprawdę każde cierpienie los nam wynagrodzi? Nasi bohaterowie zostają w okrutny sposób połączeni ze sobą, ku radości handlarza organów, który ma okrutny plan w stosunku do tych dwojga, ale nie tylko do nich o czym przekonajcie się sami.

Tutaj się niestety powtórzę, gdyż powiem to samo co w pierwszej recenzji tej serii...

Shetani | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Moda na romanse paranormalne osiągnęła już swój szczyt jakiś czas temu. Teraz nie ma już takiego szału związanego z tematyką trudnej miłości między śmiertelnikiem a istotą paranormalną. Jednakże na rynku wydawniczym nie brakuje książek z tego gatunku. Jedną z autorek, która trzyma się pisania romansów paranormalnych jest Larissa Ione. Jej seria – Demonica – została okrzyknięta bestsellerem i utrzymywała się na listach New York Timesa i innych. Niedawno w Polsce ukazał się drugi tom owej serii - „Pragnienie wyzwolone”.

Runa była normalną śmiertelniczką – do czasu, gdy na jej drodze stanął tajemniczy i seksowny Shade. Od tamtego dnia wszystko uległo diametralnej zmianie, a jej serce zaczęło bić mocniej. Tak się jednak złożyło, że Shade nie odwzajemniał jej uczucia – dla niego ich spotkania były zwykłą zabawą i zaspokojeniem potrzeb. Właśnie dlatego Runa postanowiła o nim zapomnieć. Los jednak nie był tak łaskawy i sprawił, że spotkali się ponownie. Niestety w niezbyt sprzyjających...

mala5317 | 2013-09-15
Przeczytana: 15 września 2013

Powoli udaje mi się nadrobić zaległości czytelnicze. Dziś także pozycja, która swą premierę miała już kilka miesięcy temu. Przeszło rok tomu przeczytałam pierwszy tom tej serii "Rozkosz nieujarzmiona" dotycząca Edilona i Tayli. W tym tomie spotkamy kolejnego z braci lekarzy, a mianowicie pierwsze skrzypce przejął Shade i jego partnerka Runa. Oczywiście tom ten jest jak najbardziej oddzielną historią, ale polecam czytać od początku, czyli od części pierwszej. Jak najbardziej główny wątek jest inny, natomiast w tle historia ciągnie się dalej. Pojawiają się nowe ale również i te znane już postacie, które uzupełnione są o dalsze dzieje. Poza tym świat stworzony przez autorkę jest dość skomplikowany, z wieloma wykreowanymi postaciami i założeniami, więc można coś ważnego pominąć. Dlatego też druga część stanowi dopełnienie pierwszej.

Jeżeli jesteśmy przy świecie naszych bohaterów, to dla mnie osobiście był on momentami lekko chaotyczny. Fajnie, że są nowe stwory i demony, tylko w...

Rodzina jest najważniejsza. Shade, Eidolon i Wraith zrobią dla siebie wszystko. Wybaczają. Klną na siebie. Kochają się. I to jest w nich cudowne. Trzymają się razem, występując przeciwko wrogowi, którego nigdy na oczy ujrzeć już więcej nie chcieli.
Równie pełna namiętności jak część pierwsza. Rzeczy się zmieniają, ludzie się zmieniają, miłość jednakowo jednak może być destrukcyjna. Nawet demonowi ciężko jest z nią walczyć.
Jeśli potrzeba komuś dużego kopa erotyzmu, pełnego różnych piekielnych istot, akcji i humoru, jednocześnie specyficznej lekkości, to zachęcam.
Nie mogłam jednak momentami odgonić się od porównań bohaterów tej serii z serią "Bractwa Czarnego Sztyletu". Ot, bezwiednie.

Peggy_Brown | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Trudno mi się zdecydować, czy wolę być demonicą czy normalną latawicą;P W każdym razie jeśli chodzi o utożsamiania się z bohaterkami czytanych książek... Z drugim tomem poszło mi bardzo sprawnie mimo nawarstwienia rónżych dziwnych ras, "realiów" i reguł nadprzyrodzonego życia. Bohaterami tej części są Shade i Runa. Znosu jest gorąco, demonicznie i seksownie. "Demoonica" wydaje mi się udanym połączeniem romansu paranormalnego i powieści erotycznej. Czekam na część trzecią:)

Dorota2210 | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Kurcze nie zachwycila mnie ta ksiazka, ale Pożyczyłam z biblioteki od razu trzy części więc muszę je przeczytać.

Kate | 2017-04-25

Parę osób powiedziało mi, że druga część jest o wiele lepsza ale jednak u mnie było odwrotnie, pierwsza bardziej mi podeszła do gustu ze względu na ilość niewiadomych, poznawaniu historii demonów i ogólnie dlatego, że to było coś nowego.

Podobała mi się historia Shade’a i Runy, aczkolwiek przez większość książki byłam zirytowana że ona była taka wyrozumiała i dobra dla niego a wszyscy na około chcieli ją zabić. Świetny motyw z tym całym wilkołactwem, mam do tego słabość, choć ostatnio widzę że mój zapał do czytania o wilkołakach zdecydowanie zmalał, może się przejadłam ;) Oczywiście cały czas akcja, coś się działo, nie dało się nudzić. Bardzo podobała mi się poboczna historia Kynan’a i Gem, z chęcią przeczytam ich część, o ile taka jest.

Teraz biorę się za historię Wraith'a, której jestem bardzo ciekawa :)

Karolina Jędraszak | 2014-12-15

Druga część fascynującej serio o demonach.
Uwielbiam klimat i watki tej książki. Nie ma już w niej tyle tajemnic co w poprzedniczce, ponieważ wiele zostało już wyjaśnione. Mówię głownie o handlu organami na czarnym rynku i idącą za tym falą morderstw.
Pojawia się za to motyw klątwy na jednym z braci, który został w tej części rozwinięty. Czy mężczyzna jest w stanie opierać się miłości w nieskończoność? Ile jest w stanie poświęcić dla kolejnej minuty w drugą osobą?
Erotyzm całej powieści jest niezaprzeczalny, a historia niezwykle zajmująca ;)

Larissa Ione, amerykańska pisarka, okrzyknięta jedną z najlepszych autorek książek z gatunku paranormal romance. Jej seria "Demonica", której pierwszym tomem jest "Rozkosz nieujarzmiona", przez długi czas utrzymywała się na listach bestsellerów New York Timesa oraz USA Today. Zanim pani Ione została pisarką, imała się wielu różnych zawodów: meteorolog, sanitariuszka, trenerka psów. Oprócz tego jest ona weteranką sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Pewnie nigdy bym o niej nie usłyszała, gdyby nie napotkane przeze mnie pozytywne recenzje w/w książki. Przyznam, że zainteresowała mnie ta pozycja, zatem postanowiłam czym prędzej po nią sięgnąć. Pamiętam, że w chwili, w której rozpoczęłam lekturę, przepadłam z kretesem. Książka niesamowicie mnie wciągnęła. Nawet się nie obejrzałam, a już dotarłam do końca. Po skończonej lekturze czułam niedosyt. Chciałam od razu wziąć do ręki kolejny tom, ale niestety wówczas nie był on jeszcze dostępny na naszym rynku. Na całe szczęście Wydawnictwo...