Księżyc szamana

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Tkacze światów (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Worldweavers. Gift of the Unmage

Po Thei, siódmej córce siódmej córki, należałoby się spodziewać, że będzie obdarzona magią. I to nie byle jaką! Dziedziczona po kądzieli moc winna wręcz kipieć w jej żyłach... Cóż. Widocznie Thea jest niechlubnym wyjątkiem od reguły mówiącej, podwójna siódemka obdarza naprawdę wyjątkowymi talentami. Ona nie ma żadnych – ani większych, ani mniejszych. Mało powiedziane. To kompletne zero magiczne. Smutnego stanu rzeczy nie zmienia nawet wizyta u starego szamana imieniem Cheveyo. Po powrocie do domu, Thea ląduje w Akademii dla tak ciężkich przypadków jak ona – znaczy: beznadziejnych. I dopiero wtedy okazuje się, że ktoś coś jednak przegapił i Thea nie jest wcale tak bezużyteczna, jak by się mogło wydawać.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2009

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/book.php?sr=tkacze_sw...»

Anerlam | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Książka pełna nieścisłości i naiwności. Ma się wrażenie, jakby niektóre rzeczy były tam wciśnięte na siłę. Sam styl pisania i prezentowania zarówno bohaterów, jak i całej fabuły słabiutki.
Może miałabym o niej inne zdanie, gdybym miała 11 lat, ale nie mam.
Jak widać, książka bardzo tania i dobrze, bo więcej bym za nią nie zapłaciła.

Olicja | 2013-11-15

Dostałam tę książkę już jakiś czas temu i w sumie wtedy ją przeczytałam, ale z tego co pamiętałam spodobała mi się, więc postanowiłam ją zrecenzować. Jednak, aby recenzja mogła być rzetelna i co najważniejsze wiarygodna musiałam przeczytać ją po raz drugi. Powiem Wam, że ani trochę się nie zawiodłam. Ta książka podobała mi się teraz tak samo jak podobała mi się rok, czy dwa lata temu :)

Thea powinna być kimś wyjątkowym. Jest bowiem podwójną siódemką - siódmym dzieckiem ze związku dwojga siódmych dzieci. Dziewczyna nie może wykonać jednak nawet najprostszego zaklęcia, a wszystkie próby odkrycie jej magicznych talentów spełzają na niczym. Ostatnią deską ratunku wydaje się być wizyta u starego szamana Cheveyo, który pomaga dziewczynie odkryć w sobie pradawną magię.

Okładka nie jest zbyt zachęcająca, ale mnie do tej powieści przyciągnął sam tytuł. "Tkacze światów", a poniżej "Księżyc szamana". W tych słowach jest coś co intryguje i nie pozwala odkryć swojej tajemnicy dopóki nie...

Kaghilde | 2014-05-12

Zaciekawił mnie opis, pomysł wydawał się być dobry, jednak po przeczytaniu zmieniłam zdanie. Główna bohaterka irytująca, świat sztuczny. Język powieści słaby. Nieudana próba mieszania współczesności z prehistorią. Książka wydaje się być napisana dla przedziału wiekowego 10-12

PurpurowaDama | 2015-07-22
Na półkach: Słabe :(, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2015

W mojej opinii książka jest przede wszystkim przekombinowana. Sam pomysł autorki nie był zły, główna postać jaką jest Thea, jest dosyć ciekawa... Do mniej więcej połowy czytałam ją nawet z zainteresowaniem. Później zaczęły pojawiać się coraz to nowe pomysły autorki i jakoś wszystko to razem, według mnie, przestało do siebie pasować. Do tego denerwował mnie styl pisania - ciągłe, niepotrzebne powtórzenia i ogólna niezgrabność zdań.
Pomimo wszystko książkę jakoś da się przeczytać, chociaż jedynie poleciłabym ją odbiorcą poniżej 16 roku życia.

Agnieszka | 2014-02-20

Początek zapowiada się ciekawie. Magia, niewyjaśnione komplikacje...
Czytelnik wciąga się w akcję, odkrywa tajemnice wraz bohaterką, by na koniec spaść na ziemię z wielkim hukiem. Mam nieodparte wrażenie, że autor nie miał pomysłu na zakończenie, które moim zdaniem jest fatalne i popsuło cały efekt. Kubeł zimnej wody wylany na dobrze zapowiadający się pomysł.

Emit | 2013-04-14

Książkę kupiłam przypadkiem. Ot pochyliłam się nad przecenionymi tytułami i rzuciła się mi w oczy. Początkowo nie planowałam kupić, wygląd okładki jakoś mnie zniechęcał. Poza tym samo :"Tkacze światów" czy "Księżyc szamana", myślałam sobie, co to kurka wodna jest! To brzmiało dziwacznie, niemal śmiesznie.

Niemniej po pozytywnych opiniach na tyłach książki postanowiłam dać tejże historii szanse.

Bardzo się ciesze, z tej decyzji!

Thea na początku mnie irytowała, z czasem jednak zdołałam zrozumieć jej zachowania oraz myśli. Poza tym, sam styl w jakim pisana była książka mnie oczarował....nie mam na myśli, że jest niesamowicie piękny czy cudowny. Jest prosty. Na dziwny sposób kusił na początku do dalszego czytania nawet gdy sama fabuła nie potrafiła mnie ku sobie skłonić.
Fakt przyjaźni w życiu głównej bohaterki, wpływ szamana i innych bohaterów naprawdę mnie ucieszył. Nie było to sztuczne, wszystkie jej relacje były logiczne jak i życiowe, no i nie były by być, wszystkie miały...

ShadyBlade | 2012-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Książa wpadła w moje ręce przypadkiem. Wyłowiłam ją spośród przecenionych tomów. Zainteresowała mnie opinie zawarte na odwrocie książki. Postanowiłam zabrać ją do domu.
Pierwsze ostrzeżenie: nie jest to książka pełna oszałamiających zwrotów akcji, perfekcyjnie wykreowanego świata, przepychu kwiecistych opisów. Najogólniej: nie powala jak na przykład Wiedźmin.
Ale ma w sobie jakiś urok. Spokój. Coś ulotnego, zawartego w tytule: Tkacze Światów. Bardzo trafne. Jest w niej coś innego, odmiennego. Jest dużo światła, kolorów, krajobrazów, znaczeń, symboli.
I mimo wszystko: podoba się.
Jest kilka rzeczy za które muszę pochwalić. Po pierwsze nowa koncepcja magii, z którą się jeszcze nie spotkałam. I kilka postaci, które chwytają za serce.
Książkę warto przeczytać, żeby zmienić trochę punkt widzenia, poznać coś nowego. Powiem, że nie jest to zła opowieść, choć można by trochę jej zarzucić. Najlepiej ocenić samemu.

WiosnaxD | 2013-04-05

Jest to książka w której dziewczyna poszukuje sama siebie, swojego "ja", które jest głęboko ukryte i uwalniasz się tylko w "jej" prawdziwym świecie.

Wikusia | 2013-02-18

Chętnie wymienię tą książkę . Jest ona w bardzo dobrym stanie !

Pati | 2015-08-09
Przeczytana: 10 lipca 2013