Skrytoświat: Wiosna

Tłumaczenie: Joanna Złotnicka
Cykl: Skrytoświat (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Hyddenworld: Spring
Skrytoświat, wiosna
Pistacia

Wielki klasyk fantasy kreuje świat na miarę Tolkienowskiego Śródziemia Przed tysiącami lat mistrz z wielkiego królestwa Englalondu wykuł klejnot, w którego sercu płonął ogień wszechświata i kolory ziemskich pór roku. Lecz klejnot zniknął i ludzie o nim zapomnieli. Ale jego legenda żyła w świecie skrytów – niewidocznym dla naszego świata. Tam właśnie narodził się chłopiec, którego...

Wielki klasyk fantasy kreuje świat na miarę Tolkienowskiego Śródziemia
Przed tysiącami lat mistrz z wielkiego królestwa Englalondu wykuł klejnot, w którego sercu płonął ogień wszechświata i kolory ziemskich pór roku. Lecz klejnot zniknął i ludzie o nim zapomnieli. Ale jego legenda żyła w świecie skrytów – niewidocznym dla naszego świata. Tam właśnie narodził się chłopiec, którego przeznaczeniem jest odnaleźć to, co zapomniane, i ocalić oba światy przed zagładą.
Jego podróż rozpoczyna się z nadejściem Wiosny…
„Wiosna” to wielki powrót – po 15 latach mistrz fantasy, którego książki wydane w ponad 1, 5 milionie egzemplarzy weszły do kanonu gatunku. William Horwood, jeden z najbardziej lubianych pisarzy brytyjskich, otwiera tą powieścią czterotomowy cykl o ukrytym świecie, gdzie codzienność spotyka się z prastarą magią. I – tak jak Tolkien – za fasadą fantastycznej baśni ukazuje najważniejsze prawdy o nas samych o naszych życiowych wyborach.

[opis wydawcy]

źródło opisu: nota wydawcy

Karol | 2011-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2011

Sam pomysł na skrytoświat bardzo fajny ale jak dla mnie nie rozwinięty tak jak trzeba.
Wątek miłosny zepsuł mi radość z czytania bo ile można czytać

"-OH kocham Cie.
-Ja Ciebie też."

w jednej książce? ( No chyba że to hralequin ale ta zielona książka nim nie jest)
Koniec przyprawił mnie o atak agresji (Dotychczas goniłam po domu w kółko jak chomik i krzyczałam tylko po jednej książce)

Bardzo nie lubię kiedy dzieci rodzą dzieci ale cóż.

Paulina | 2013-03-26
Przeczytana: 26 marca 2013

Zachęcił mnie tytuł, okładka i streszczenie z tyłu książki.
Jednak to nie książka dla mnie.
Jeżeli ktoś lubi dużo opisów, mało dialogów i wolną akcję to mogę polecić. Jeśli nie to stanowczo odradzam tę powieść.
Ja kilka razy po prostu zasnęłam, czytają któryś z kolei opis historii miasta lub okolicy - skąd moja ocena 5/10.
Pomysł fantastyczny ale jakby zabrakło charyzmy aby to ładnie ubrać w słowa.

iga | 2013-09-27

Porzuciłam nadzieję na przeczytanie tej książki...
Jakoś nie mogę się do niej przekonać, dlatego oceniam ją bardzo słabo.

Przeczytana: 16 marca 2012

"Skrytoświat" mnie jakoś nie zachwycił. Niby jest wszystko, co powinna zawierać dobra książka fantasy: magia, tajemniczość, legenda. Jednak napisana jest "sztywnym" językiem, a dialogi daleko odbiegają od normalnych rozmów w prawdziwym życiu. Naprawdę, spodziewałem się czegoś o wiele lepszego. Porównanie z okładki do Tolkienowskiego świata Śródziemia jest trochę nad wyrost.

Monika Miniś | 2012-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2012

Książka nudna, bez polotu. Nie warto się w nią zagłębiać- dla mnie okazało się to trudną sztuką, przyznam szczerze, że nie wytrwałam do końca.

Sophie | 2012-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 maja 2012

Jego podróż rozpoczyna się z nadejściem Wiosny…

Książka ta jest wielkim powrotem, po 15 latach, mistrza fantasty Williama Horwooda. Nie spotkałam się wcześniej z tym autorem, a ponieważ fantastykę lubię i chętnie czytam, postanowiłam spróbować z tą powieścią, bo przecież mistrzem nie jest się nazywanym bez powodu, prawda?

Kiedy zaczęłam czytać, miałam niejasne przeczucie, że ja coś podobnego czytałam. Książkę co chwilę odkładałam, przekładałam, czytałam kawałek i ponownie odkładałam. Zazwyczaj nie mam problemów z czytaniem książek(nawet 'W Pustyni i w Puszczy' przełknęłam gładko), ale przy...

Jakub | 2017-07-27

Nie ma co się oszukiwać, książka nie należy do najlepszych powieści fantasy. Ciężko mi się ją czytało i czułem wielką radość kiedy ją skończyłem, bo mogłem się zabrać za coś lepszego. W paru (malutkich co prawda fragmentach, ale jednak) książka była ciekawa. Początek był nie najgorszy, zapowiadało się dobrze, no ale im dalej w głąb fabuły, tym jest słabsza :/

Camilla Amore | 2011-07-13
Przeczytana: 05 października 2010

Kupno tej książki było przypadkowe. Gdy zaczęłam czytać wydawała mi się nużąca i z brakiem fabuły. Dopiero potem zaczęła się dziać akcja, która trafiła prosto w moje sedno! Początek mógłby być ciekawszy, ale poza tym świetna książka.

Mad | 2013-01-13
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo słaba. Niewyraźne postaci, mało interesująca i wolno się zawiązująca akcja. Nie polecam

Aleksandra Gocyk | 2017-02-13

malo dialogow jakos bezpolciowa ta ksiazka a tak fajne opisane jej streszczenie