Cyrk odmieńców

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Cykl: Darren Shan (tom 1)
Wydawnictwo: Wilga
Cirque du Freak
darren shan, cyrk odmieńców
horror
Leonor

Pierwszy tom cyklu. Darren Shan jest zwykłym nastolatkiem... Dopóki nie dostaje biletu na spektakl Cyrku Odmieńców. Dopóki nie poznaje Madame Okty. Dopóki nie staje twarzą w twarz ze stworzeniami nocy. Potem nic już nie jest takie samo... Aby ratować życie przyjaciela, Warren musi zawrzeć układ z wampirem. Musi dać pogrzebać się żywcem i porzucić swoje dotychczasowe życie. Jako półwampir musi...

Pierwszy tom cyklu.

Potem nic już nie jest takie samo...
Aby ratować życie przyjaciela, Warren musi zawrzeć układ z wampirem. Musi dać pogrzebać się żywcem i porzucić swoje dotychczasowe życie. Jako półwampir musi wyruszyć w drogę z Cyrkiem Odmieńców.

Łędina | 2016-08-31

Oto pierwsza część "Sagi Darrena Shana", liczącej dwanaście tomów serii irlandzkiego pisarza, która stała się inspiracją do nakręcenia filmu "Asystent wampira".

Darren O'Shaughnessy - pisze pod pseudonimem Darren Shan. Ten irlandzki autor jest najbardziej znany za napisanie "Sagi Darrena Shana". W wieku sześciu lat, przeprowadził się z rodzicami i młodszym bratem do Limerick, które mieści się w Irlandii, gdzie mieszka do dziś.

Darren Shan jest przeciętnym nastolatkiem, aż dostaje bilet na spektakl Cyrku Odmieńców. Tam poznaje Madame Oktę. Staje twarzą w twarz ze stworzeniami unikającymi blasku dnia. Potem nic już nie jest takie samo.

W celu ratowania przyjaciela, Darren musi zawrzeć układ z wampirem. Musi dać pogrzebać się w grobie i porzucić swoje teraźniejsze istnienie. Jako jego kompan musi udać się w drogę wraz z nim.

Nastoletni Darren Shan to wielki szczęściarz, ale o swoim szczęściu nie ma świadomości. Posiada troszczącą się o niego rodzinę, siostrę, osiągnięcia w...

kamyk576 | 2014-03-13

Świetna książka!! Polecam ;-)

Leonor | 2010-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2010

Tę książkę znalazłam podczas moich przeszukiwań jednej z księgarni internetowej. Zamówiłam od razu dwa tomy bez większego zastanowienia, bo nie ukrywam, w ogóle się nie spodziewałam, że ta saga będzie wydana w Polsce.

Saga Darren`a Shan`a opowiada historię 16-letniego chłopaka, owego Darren`a Shan`a, który poświęcił się dla przyjaciela, co w rezultacie nie okazało się takie dobre. Książka została napisana w formie pamiętnikowej, co bardzo umila czytanie. Poza tym czyta się bardzo szybko. Mimo, że książka nie liczy sobie wielu stron, jest ciekawa i wciągająca. Niektóre fragmenty przyprawiają o dreszcze, jak np. ten na samym początku (przytoczony przeze mnie na końcu recenzji).

Darren wraz ze swym przyjacielem – Stevem, zdobywają bilety do Cyrku Odmieńców. Podczas występu Steve rozpoznaje w jednym z odmieńców wampira i po występie udaje się do niego w sekrecie przed Darren`em. Niestety Darren również udał się z małą wizytą do wampira i przy okazji podsłuchał rozmowę swojego...

Gusiakus | 2014-04-20

PO PIERWSZE! Pierwszy tom jest zdecydowanie dopiero wstępem do historii, dlatego radzę mieć przygotowaną następną część, albowiem wciąga bardzo szybko, a to cieniutka książeczka. I tom może was nie usatysfakcjonować.

PO DRUGIE! Osobom wrażliwym z panicznym lękiem przed insektami (głównie chodzi o pająki), raczej odradzam. Lektura może być momentami dla was nieprzyjemna bądź nawet obrzydliwa. Ja nie przepadam za pająkami, ale te w książkach i filmach mnie nie ruszają (chyba że są NA książce :C).

Książka świetna dla "odmiennej" młodzieży ;] Jeżeli macie dość wiecznej, obrzydliwie romantycznej miłości (typu "Zmierzch", "Piękne Istoty") i tęsknimy za czystą przygodą z licznymi nadnaturalnymi postaciami oraz (nareszcie!) normalnym, nastoletnim bohaterem, to jest to pozycja dla was (i dla mnie).

1. Narracja "pamiętnikowa" prowadzona przez nastolatka nie jest może najwyższych lotów, ale nie można wymagać od nastolatka, by pisał niczym Tolkien, King czy Agatha Christie. Na szczęście...

WampirkaJustynka | 2012-04-08

Potem nic już nie jest takie samo...

AnnJune | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Książkę nabyłam gdzieś na jakiejś przecenie, opis mnie zaciekawił, a że była dość tania - do koszyka :)

Muszę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Pozycja ta wciąga, chociaż jest zbyt krótka, bo ma ledwo 200 stron. Mimo to czyta się ją szybko i przyjemnie. Plusem jest też to, że jeśli ktoś ma mało czasu, a chciałby przeczytać chociaż kilka stron - to jeden rozdział z pewnością się nada.

Jeżeli zaś chodzi o samą fabułę, z nią też nie jest źle. Ciągle coś się dzieje, ale akcja nie wali się na łeb, na szyję.
Ogólnie jest to historia zwykłego nastolatka - Darrena. |Pewnego dnia dziwnym trafem dostaje on bilet na spektakl Cyrku Odmieńców. Po tym przedstawieniu już nic nie jest takie samo. Madame Okta, wypadek Steve'a oraz tajemniczy Crepsley składają się na naprawdę dobrą książkę, która przedstawia wampiry w sposób nieco inny, niż znamy do dotychczas.

Jak najbardziej polecam, i sama sięgam po drugą część.

witcherrie | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Książka interesująca, najbardziej wkurzyło mnie postępowanie Steve'a. Nie porwało mnie jak niektóre książki jednak z chęcią przeczytam pozostałe części.

Jenny95 | 2015-06-01

Saga najlepsza jaką kiedykolwiek czytałam, szkoda tylko, że wydano tylko 3 tomy :(

Angelika Borucka | 2010-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Był czerwiec, odwiedzałam wtedy Katowice, gdzie stało się już tradycją, że zwiedzam księgarnie. Empik i te inne, mniejsze.
Przechodziłam koło półki z literaturą młodzieżową, zawiesiłam na niej oczy na dłużej. Tytuł "Cyrk Odmieńców" od razu przykuł moją uwagę. Film Asystent Wampira obejrzałam zaledwie dwa miesiące wcześniej i pamiętałam właśnie tę nazwę.
Chwyciłam w dłoń i uśmiechnęłam się do okładki. Do Darrena. Nie miałam pojęcia, że to było na podstawie książki, a nawet jeśli coś obiło się o moje oczy, to nie na tyle skutecznie bym o tym pamiętała.
Były pierwsze dwie części i obie kupiłam.

Przez podróż pociągiem przeczytałam połowę "Cyrku Odmieńców". Byłam oczarowana. Luźną narracją, taką "ludzkością" treści i sformułowań, niebanalną koncepcją Wampirów i tym, jak bardzo na korzyść zadziałała kolejność zapoznawania się z Darrenem. Film mnie zauroczył, choć z książki zawierał na dobrą sprawę jedynie niewielką część, więc... sama powieść zdecydowanie trafiła w mój gust i...

nightmoth | 2011-10-09
Przeczytana: 09 października 2011

Darren O'Shaughnessy (ur. 2 lipca 1972 w Londynie , Anglii), pisze pod pseudonimem Darren Shan, jest to irlandzki pisarz, który jest najbardziej znany za napisanie Saga Darren Shan . Opublikował także ostatnio książkę w serii Demonata, jak również City Trilogy, z serii książek dla dorosłych pod nazwą DB alternatywnych Shan. Shan urodził się w 1972 roku w szpitalu St Thomas w Londynie. Mieszka w Pallaskenry, w hrabstwie Limerick, Irlandia, Bas ze swoją dziewczyną. W wieku sześciu lat, przeprowadził się z rodzicami i młodszym bratem, do Limerick , Irlandia , gdzie mieszka do dziś.

,,Cyrk odmieńców” to pierwsza cześć sagi Darrena Shana, w której autor wcielił się w rolę bohatera. Przedstawia się jako chłopca, który musi dokonać ciężkiego wyboru. Pisarz pokazuje w swoim dziele ciekawy świat, w którym żyją normalni ludzie, oraz także inne stworzenia, występujące w Cyrku Odmieńców.

Książkę się czyta bardzo szybko, ponieważ ma małą ilość stron i jest ciekawa. Autor swoje dzieło...