W wąskim gronie

Tłumaczenie: Anna Gralak
Cykl: Reed Brennan (tom 5)
Wydawnictwo: Znak
Inner Circle
angiem

Pełna intryg, mroczna atmosfera Easton - ekskluzywnego liceum z internatem.

Dziewczyny z bogatych amerykańskich domów tworzą zamknięty, snobistyczny krąg, w którym wydarzenia biegną w szybkim tempie. Ostro współzawodniczą w nauce, ich miłości i przyjaźnie przechodzą bardzo poważne próby.

Czyta się świetnie, to niemal kryminał, w którym zbrodnia musi zostać ukarana.

źródło opisu: Znak, 2010

źródło okładki: Znak, 2010

Książka zaskakuje, buduje napięcie, wciąga bez reszty do czytania,,bardzo mnie wciągnęła, porwała ta część.
Główna bohaterka Reed uczęszcza do eksluzywnego, bogatego liceum Easton Academy dla dziewcząt, Reed bardzo fajna, sympatyczna to dziewczyna trochę irytowała mnie jej bezmyślność...ale polubiłam ją, miała coś takie w sobie.
Książka intryguje od pierwszej strony, że zachwyca..mnie ujęła za serce mocno.
Potrzebowałam takiej lektury, lekkiej, przyjemnej, żeby móc się oderwać od szarej rzeczywistości i zapomnieć o zmartwieniach, książka Kate Brian natomiast mnie pochłonęła, że przeczytałam od razu.
Jest to pełna intryg, mroczna atmosfera niemal to kryminał znakomity, dużo tajemnic, czyta się doskonale.
Oceniam książkę na 8/10, bo bardzo ciekawa jest ta część!!!

nadzieja1925 | 2013-09-06
Przeczytana: 04 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W WĄSKIM GRONIE to kolejna książka z cyklu TYLKO DLA WYBRANYCH! Bardzo mi się podobała, zresztą jak pozostałe części! Nie mogłam sie domyślić końca książki, ale bardzo mi się podobał! Dla Reed wszystko skończyło się dobrze, zresztą tak jak dla Josha!

Monia0420 | 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

Kolejna część przygód Reed Breeman. Jak i poprzednie części ta jest równie tajemnicza, zaskakująca i intrygująca. Książka mówi o kolejnych przygodach, problemach i decyzjach, które spotykają główną bohaterkę. Ciekawa i godna przeczytania książka. Polecam!

Ruthless_Woman | 2013-09-26

Polecam dalsze części, są świetne :)

Katarzyna | 2013-08-30
Przeczytana: czerwiec 2010

Po raz kolejny mamy do czynienia z fascynującą i pełną intryg rzeczywistością Easton Academy - elitarnej szkoły dla młodych, uzdolnionych uczniów. Reed Brennan znowu czeka trudny, pełen napięć rok. I choć niedawne mieszkanki Billings opuściły bursę, rządy absolutne przejęła Cheyenne, która za wszelką cenę postara się zachować tradycję, choćby miała za nią nawet oddać swe życie...
Reed nie może pozwolić, by żądna władzy i kolejnych ofiar Martin zastraszyła nowe mieszkanki ekskluzywnej bursy Billings - pragnienia każdej nastolatki. Na dodatek to właśnie Cheyenne próbuje omotać Josha i odebrać Reed to, co najpiękniejsze, a więc miłość. Reed stanie przed bardzo trudnym wyborem: jak pokonać swoją niedawną koleżankę, by nie zdradzić żadnej z sióstr? Czy ma w sobie wystarczająco dużo odwagi, by stawić czoła jednej z największych intrygantek? Powinna - w końcu uczyła się od najlepszych, ale ani Noelle, ani żadna z dziewczyn nie pomogą jej, może liczyć tylko na własny spryt i...

soniek | 2011-01-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2010

Podziwiam autorkę za jej wyobraźnię i umiejętność takiego pisania. Cała seria jest bardzo ciekawa. Krótkie rozdziały sprawiają, że czyta ją się w błyskawicznym tempie i książka nie nudzi co najważniejsze. Każda kolejna część jest bardziej zaskakująca i interesująca. Polecam.

Eeyore | 2011-08-27
Przeczytana: 2011 rok

Dwie pierwsze części serii działały mi na nerwy. Intryga jednak była tak interesująca, że nie mogłam przestać czytać. Muszę przyznać, że z książki na książkę cała seria bardzo zyskuje.

missavery | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Pamiętajcie, kochane czytelniczki, nic nie dzieje się bez przyczyny.

Po raz kolejny podziwiam zdolność Kate Brian do utrzymywania czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, do tworzenia pełnowymiarowych bohaterów i fabuły, która pomimo wielu elementów porozrzucanych po wszystkich tomach, zawsze w pewnym momencie wiąże się w logiczną całość.

"W wąskim gronie", piątej książce z cyklu "Tylko dla wybranych" Reed nie jest już przestraszoną nowicjuszką. Kiedy Cheyenne zaczyna rządzić w Billings, Brennan stanowczo sprzeciwia się jej metodom, tym samym dzieląc bursę na dwa obozy. Tak jak w poprzednich książkach, znajdziemy tu masę dziwnej, wzbudzającej niepokój tajemniczości, która każe nam zastanawiać się czy naprawdę wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Ponadto uwielbiam, absolutnie uwielbiam bohaterów wykreowanych przez Kate Brian. Jest ich dużo, ale każdy jest niepowtarzalny na swój sposób. W "wąskim gronie" mamy przede wszystkim dojrzalszą i pewniejszą siebie Reed,...

DianaxD | 2011-01-21

Uważam, że jest to najlepsza seria książek jaką kiedykolwiek czytałam. Można je czytać wiele razy i się nią nie znudzić. Jest to seria, która nie opowiada tylko tak jak to większość książek o miłość dziewczyny do chłopaka i szczęśliwym zakończeniu na końcu. W tych książkach nie można przewidzieć co się zaraz stanie tu wszystkie zdarzenia odbywają się niespodziewanie. Każdemu by się spodobała ta seria, ponieważ jest o miłości, (nie tylko chłopaka do dziewczyny) przyjaźni, zagadkach kryminalnych itp. Na dodatek autorka tak podsyca naszą ciekawość kończąc każdą książkę, że po prostu musimy przeczytać następna część, żeby się dowiedzieć co się stało dalej. Naprawdę gorąco polecam tą serie. Jeśli zaczniecie ją czytać to w życiu się od niej nie oderwiecie. (opinia tyczy się całej serii)

Ewa | 2010-11-15
Przeczytana: listopad 2010

"W wąskim gronie" znalazłam na półce z nowościami w bibliotece. Śpieszyłam się, więc o tym, że jest to kolejny tom w tej serii dowiedziałam się dopiero w domu, kiedy przeczytałam okładkowy opis.
Książka napisana dość ciekawie, ma interesującą fabułę i potrafi wciągnąć. Jeśli pozostałe części były podobnie interesujące - to Kate Brian udało się stworzyć kawałek porządnej literatury młodzieżowej, której dziś na rynkach wydawniczych brakuje. Mimo, że mam już trochę więcej niż -naście lat (i wiem kto zabił:P) chętnie przeczytam pozostałe pozycje o przygodach Reed.