W wąskim gronie

2010-06-24
2007-08-28
Anna Gralak
Kate Brian literatura młodzieżowa thriller

I zaczynamy drugi akt historii w Easton. Dużo rzeczy dzieje się w krótkim czasie - gdybym sama była uczennicą tego liceum to mam wrażenie, że potrzebowałabym długiej terapii po skończeniu szkoły. Ale jako czytelniczka jestem zadowolona, ciekawa fabuła, dużo zwrotów akcji.

Książka zaskakuje, buduje napięcie, wciąga bez reszty do czytania,,bardzo mnie wciągnęła, porwała ta część.
Główna bohaterka Reed uczęszcza do eksluzywnego, bogatego liceum Easton Academy dla dziewcząt, Reed bardzo fajna, sympatyczna to dziewczyna trochę irytowała mnie jej bezmyślność...ale polubiłam ją, miała coś takie w sobie.
Książka intryguje od pierwszej strony, że zachwyca..mnie ujęła za serce mocno.
Potrzebowałam takiej lektury, lekkiej, przyjemnej, żeby móc się oderwać od szarej rzeczywistości i zapomnieć o zmartwieniach, książka Kate Brian natomiast mnie pochłonęła, że przeczytałam od razu.
Jest to pełna intryg, mroczna atmosfera niemal to kryminał znakomity, dużo tajemnic, czyta się doskonale.
Oceniam książkę na 8/10, bo bardzo ciekawa jest ta część!!!

Książka intryguje od pierwszej strony, że...

Pamiętajcie, kochane czytelniczki, nic nie dzieje się bez przyczyny.

Po raz kolejny podziwiam zdolność Kate Brian do utrzymywania czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, do tworzenia pełnowymiarowych bohaterów i fabuły, która pomimo wielu elementów porozrzucanych po wszystkich tomach, zawsze w pewnym momencie wiąże się w logiczną całość.

"W wąskim gronie", piątej książce z cyklu "Tylko dla wybranych" Reed nie jest już przestraszoną nowicjuszką. Kiedy Cheyenne zaczyna rządzić w Billings, Brennan stanowczo sprzeciwia się jej metodom, tym samym dzieląc bursę na dwa obozy. Tak jak w poprzednich książkach, znajdziemy tu masę dziwnej, wzbudzającej niepokój tajemniczości, która każe nam zastanawiać się czy naprawdę wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Ponadto uwielbiam, absolutnie uwielbiam bohaterów wykreowanych przez Kate Brian. Jest ich dużo, ale każdy jest niepowtarzalny na swój sposób. W "wąskim gronie" mamy przede wszystkim dojrzalszą i pewniejszą siebie Reed, apodyktyczną do granic możliwości Cheyenne, dobrego starego Josha, Gage'a, na wzmiankę o którym zawsze kręcimy głową z niesmakiem. Wielu bohaterów, którym dotąd poświęcono niewiele uwagi, wybija się na pierwszy plan. Dziewczyny z Bradwell mają swoje pięć minut: słodka i piskliwa Constance, indywidualistka z słuchawkami na uszach Kiki, zadufana w sobie Missy i podążająca za nią jak cień Lorna. Poznajemy też lepiej resztę dziewczyn z Billings. Autorka postanowiła wprowadzić do fabuły dodatkowo dwie nowe bohaterki: pogodną dziewczynę z Martyniki - Sabine oraz tajemniczą i nieprzystępną Ivy Slade, która na sto procent jeszcze namiesza w tej historii.

"Private" to jedna z najlepszych młodzieżowych serii, które dane mi było czytać. Mimo że oficjalnie wyrosłam już z książek dla nastolatek, przyznam szczerze, że uwielbiam wracać do tego cyklu, bo nawet czytając je po raz kolejny, po prostu nie mogę się od nich oderwać aż do ostatniej strony.

Pamiętajcie, kochane czytelniczki, nic nie dzieje się bez przyczyny.

"W wąskim...

"W wąskim gronie" - to już piąty tom z serii.
Książka opowiada o życiu Reed w bardzo cenionym internacie. Między mieszkankami internatu dochodzi do sprzeczek, aż w pewnym momencie do rękoczynów. Reed jest oburzona zachowaniem większości koleżanek. Próbuje zniweczyć ich niecne plany wobec nowych dziewczynek, które zostały przydzielone do ich internatu. Kończy się to samobójstwem ''przywódczyni''. Jakie przygody spotkają Reed w następnych tomach?
Książkę bardzo szybko się czyta, ale zostaje w pamięci. Na jej końcu jest jakaś zagadka lub niedokończone zdanie, które bardzo pobudza ciekawość czytelnika. Po prostu chce się przeczytać następna książkę o Reed!

"W wąskim gronie" - to już piąty tom z serii.

Kolejna część przygód Reed Breeman. Jak i poprzednie części ta jest równie tajemnicza, zaskakująca i intrygująca. Książka mówi o kolejnych przygodach, problemach i decyzjach, które spotykają główną bohaterkę. Ciekawa i godna przeczytania książka. Polecam!

genialne

genialne

Kolejny tom z serii "Tylko dla wybranych" znowu mnie zaskoczył! Książka godna przeczytania, jednakże po wcześniejszym zapoznaniu się z poprzednimi częściami z cyklu.

wszystkie części są suuuper :)

wszystkie części są suuuper :)

Polecam dalsze części, są świetne :)

Polecam dalsze części, są świetne :)

W WĄSKIM GRONIE to kolejna książka z cyklu TYLKO DLA WYBRANYCH! Bardzo mi się podobała, zresztą jak pozostałe części! Nie mogłam sie domyślić końca książki, ale bardzo mi się podobał! Dla Reed wszystko skończyło się dobrze, zresztą tak jak dla Josha!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Młodzieżowe

Kate Brian W wąskim gronie Zobacz więcej