Ucieczka

Wydawnictwo: Egmont Polska
Maximum Security
cherub, ucieczka
Sela9030

W ciągu lat swojej działalności CHERUB wsadził za kratki wielu kryminalistów. Teraz, po raz pierwszy w swojej historii, musi wyciągnąć przestępcę z więzienia. Amerykańskie prawo dopuszcza, by dzieci oskarżone o szczególnie ciężkie przestępstwa, były sądzone i skazywane jak dorośli. Dwustu osiemdziesięciu takich młodocianych wyrokowców odsiaduje swoje kary w więzieniu znanym jako Arizona Max. W jednej z najśmielszych akcji w historii CHERUB-a, James musi wcielić się w rolę przestępcy, przedostać do Arizona Max, zaprzyjaźnić z więźniem, a potem zorganizować mu ucieczkę. Dlaczego Cherubini odnoszą sukcesy? Dorosłym nie przychodzi do głowy, że mogą ich szpiegować dzieci.

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2011 rok

Jak zwykle polecam kolejną część Cheruba. Akcja wartka, pełna przygód.

Kiedy zobaczyłam, że cykl CHERUB zawiera aż SZESNAŚCIE tomów, trochę się załamałam... przestraszyłam? Jednak po tym tomie wiem, że doskonały poziom może być utrzymany nawet do końca! W końcu jest to już trzeci, a akcja ani nic innego nie spada. Ciągle czyta się z wielkim zainteresowaniem. Liczę na to, że tak zostanie. Wtedy te 16 tomów, to będzie dla mnie o wiele za mało!

Lili89 | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Akcje CHERUBa robią się coraz groźniejsze, a przez to coraz ciekawsze.
Każda książka z serii jest lepsza od poprzedniej.

Brakowało mi trochę przyjaciół James'a w tej części, ale na plus oceniam to jak pokierowano jego postacią.
Chłopak nam dojrzewa emocjonalnie, na koncie ma coraz mniej szczeniackich wybryków, a coraz więcej przemyślanych decyzji.
Cieszę się, że z każdą kolejną książką mamy coraz mniej Jamesa z pierwszej części, który podejmował idiotyczne decyzje, ale fartem udawało mu się wyjść z opresji.

Mam nadzieję, że nie "zepsują" w którymś momencie tego bohatera. Póki co idzie ku lepszemu ;)

Kaskaderka016 | 2012-11-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Akcja
Przeczytana: 25 listopada 2012

To książka jedyna w swoim rodzaju! Swoją oryginalnością wybiega daleko po za typowe książki młodzieżowe. Książce nie brakuje ciągłych zwrotów akcji. Czytając ją można wręcz poczuć te emocje i adrenalinę. Polecam szczególnie znudzonym gimnazjalistom szukającym wrażeń :)

Zuzia | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Pełna wrażeń, akcji i adrenaliny. Nie oderwiesz się, do póki nie skończysz ostatniej strony. Gratuluje autorowi, bo to jest naprawdę rewelacja... Podoba mi się postać Jamesa, choć w niektórych momentach potrafi przegiąć. W tej części bardziej skupiamy się na akcji, niż na odczuciach bohaterów i można to uznać za plus. Polecam gorąco!

Amy392 | 2012-03-17
Przeczytana: 17 marca 2012

Jedno słowo: WOW! Tylko tyle zdołałam wykrztusić po skończeniu książki i jeszcze przez kilka minut. :D

Po prostu majstersztyk wśród powieści dla młodzieży.
Zdecydowanie polecam!

Ta część Cheruba jest po prostu świetna! Czytałam wszystkie 6 części, ale ta jest moją ulubioną! Zasługuje na te 10 gwiazdek. Przynajmniej dla mnie =D

Smarkula | 2012-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2012

Wszystkie książki Roberta czyta się bardzo szybko .. Wciąż mnie zaskakują i nie mogę się od nich oderwać ...

marrrta4ever | 2014-08-27

"My name is Adams. James Adams" ;)

W tej części CHERUBA James Adams wraz ze starszym od siebie agentem i młodszą siostrą wyrusza na bardzo ryzykowną misję.

Sceneria? Więzienie dla nieletnich Arizona Max.

Cel? Zostać wtrąconym do więzienia, zyskać zaufanie młodocianego przestępcy i jednocześnie syna najbardziej poszukiwanej osoby przez FBI, a później wspólnie uciec i zostać doprowadzonym do handlarki bronią.

Zagrożenia? Więzienna przemoc, niewtajemniczone w operację służby gotowe zrobić wszystko, by powstrzymać zbiegów, szaleńcze pościgi, a w końcu bezwzględna handlarka bronią.

Gdy skończyłam czytać "Kuriera", sądziłam, że cykl o CHERUBIE utrzyma się na i tak wysokim poziomie tamtej części. A tu niespodzianka! "Ucieczka" całkowicie mnie zszokowała, daję 10/10!!! Wszystko realnie opisane (czasem aż nader), profesjonalni agenci (młodsi i starsi), no i coraz to poważniejsze misje Jamesa.

Uwaga! Oficjalnie nieletni agenci nie istnieją!

| 2011-08-13

Trzeci tom serii CHERUB.

"Ucieczka" to jedna z najbardziej sesnacyjnych i nieprzewidywalnych części z serii CHERUB. Emocji tu nie brakuje – od ostatnich dni szkolenia Laury, przez wewnątrzwięzienne porachunki aż do ucieczki. Faktem jest, że nie ma tu momentów zwyczajnie nudnych. Nie sposób u Muchamore’a znaleźć stronę, która by nie kipiała od sensacji. Ze swoich bohaterów uczynił wręcz maszyny, które reagują idealnie w każdej ksytuacji. Ten brak wiarygodności nie przeszkadza jednak w odbiorze książki: w dalszym ciągu cykl o CHERUBIE stanowi pasjonującą i ciągle zaskakującą lekturę, miejscami lekko drastyczną – ale taka już jest specyfika książek Muchamore’a.

Największe zalety? Dynamizm akcji, odwaga autora we wtrącaniu dzieci w obcy dla nich świat, przedstawianie rzeczywiście groźnych sytuacji, a jednocześnie prezentowanie prawdziwej przyjaźni, zaufania, odwagi. Nie można zarzucić Muchamore’owi braku pomysłów fabularnych, powieści o CHERUBIE czyta się z przyjemnością.
Dużym plusem...