Ucieczka

Okładka książki Ucieczka Robert Muchamore
Okładka książki Ucieczka
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: CHERUB (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
CHERUB (tom 3)
Maximum Security
Egmont Polska
2007-08-27
2007-08-27
Bartłomiej Ulatowski
cherub ucieczka

Wbrew niektórym opiniom sądzę, że Cheruba mogą czytać wszyscy nastolatkowie. Nie bez przyczyny główny bohater nosi to samo imię co Bond, James Bond. Szpiegowskie sukcesy i sposoby ich osiągania są takie same, choć James Adams skończył dopiero 13 lat. Gdyby o tym zapomnieć, nic by ich nie różniło. Organizacja dba o kształcenie swoich młodocianych szpiegów, wychowuje ich i próbuje okiełzać ich charaktery. Hormony grają, pojawia się przemoc, ale o wiele mniejsza niż w dziesiątkach gier komputerowych. Myślę, że dobrze jest czytać "Cheruba" i rozmawiać o jego bohaterach z naszym nastolatkiem, podobnie jak rozmawiamy po wspólnym obejrzeniu filmu.

Rewelacja, każdy akt trzyma w napięciu, sekcja w więzieniu i szkoleniu Laury bezbłędna.

Póki co najgorszy tom serii "CHERUB" moim zdaniem. Nie znam się, ale wydaję mi się, że realia więzienia - tym bardziej dla nieletnich - nie są aż tak brutalnie:/

W ciągu lat swojej działalności CHERUB wsadził za kratki wielu kryminalistów. Teraz, po raz pierwszy w swojej historii, musi wyciągnąć przestępcę z więzienia. Amerykańskie prawo dopuszcza, by dzieci oskarżone o szczególnie ciężkie przestępstwa, były sądzone i skazywane jak dorośli. Dwustu osiemdziesięciu takich młodocianych wyrokowców odsiaduje swoje kary w więzieniu znanym jako Arizona Max. W jednej z najśmielszych akcji w historii CHERUB-a, James musi wcielić się w rolę przestępcy, przedostać do Arizona Max, zaprzyjaźnić z więźniem, a potem zorganizować mu ucieczkę. Dlaczego Cherubini odnoszą sukcesy? Dorosłym nie przychodzi do głowy, że mogą ich szpiegować dzieci.

Seria dalej trzyma poziom.

Laura zbliża się do końca swojego szkolenia, a James wyrusza na kolejną całkiem inną misję.

Podobnie jak poprzednie części, "Ucieczkę" czyta się szybko i przyjemnie. Książka idealna na chwilę oderwania od rzeczywistości.

Seria dalej trzyma poziom.

Dalej będę czytał tą serię.

Dalej będę czytał tą serię.

Strasznie naiwna książeczka, ciężko takie akcje wyobrazić sobie w wykonaniu dorosłych agentów, a co dopiero dziesięcioletnich dzieci (niby wyszkolonych agentów) Może dziesięciolatkom się spodoba, ja osobiście nie polecam.

Jestem mamą 12-latka i wzięłam 3 pierwsze audiobooki z cyklu "Cherub" na daleką wakacyjną trasę. Dwóch pierwszych mój syn wysłuchał na słuchawkach, ale "Ucieczki" wysłuchaliśmy już wspólnie. Bardzo żałuję, że dopiero na trzeciej części się zorientowałam, że to nie jest powieść dla dziecka w tym wieku!!!

Akcja przez połowę książki dzieje się w więzieniu dla nieletnich, gdzie króluje przemoc, szczegółowo opisywana. Towarzyszem głównego bohatera w akcji jest inny nieletni agent, które "zrobił dziewczynie dziecko" - a fakt ten jest bagatelizowany. Główny bohater podczas misji wiele razy spędza wieczory na całowaniu się z nowo poznaną dziewczyną, podczas gdy na kampusie czeka na niego jego dziewczyna - on nie widzi w tym nic złego. Siostra Jamesa - 10-letnia Laura w obronie własnej zabija zbira przedziurawiając mu tchawicę długopisem (bardzo obrazowo opisane...) itd. itp.

Może ja jestem jakaś niepostępowa, ale spodziewałam się, że książka o nastoletnich tajnych agentach dla młodzieży będzie bardziej zbliżona do Sherlocka Holmesa czy "Kronik Archeo", a nie do pełnych przemocy kryminałów dla dorosłych...

Zdecydowanie nie polecam! Nie warto karmić młodych umysłów tą lekturą. ewentualnie dla dużo starszych - choć i tak nic tu odkrywczego nie było - akcja bardzo przewidywalna, zero tajemnicy... Słabe. Mnie zmęczyło!

Akcja przez połowę książki dzieje się w więzieniu dla nieletnich,...

Jak zwykle "Cherub" mnie nie zawiódł. Jest akcja, są znani nam i lubiani bohaterowie, jest kryminalny wątek, jest klimat. Nawet więzienie ciekawie oddane :)

Właśnie skończyłam czytać a to już trzecia część a ja jestem zafascynowana dalej przygodami Jamesa i Laury. Nie wiem dlaczego wcześniej nie słyszałam o tej serii ponieważ ta historia wciąga i to mocno, można np. wysiąść przestanek dalej albo przegapić tramwaj tak jak to mi się zdarzyło. Jak nie czytaliście wcześniejszych części to spokojnie możecie zacząć od tej równie dobrze bo w każdej części są inne przygody ale łatwiej wam będzie zrozumieć wszystkie wątki. Ci co już czytali poprzednie to pewnie są zafascynowani jak ja i nie trzeba was nakłaniać. Jak tylko skończę czwarty tom wypożyczę wszystkie pozostałe i będę czytać w każdej wolnej chwili bo warto.

• Młodzieżowe
  • CHERUB