Ucieczka

Wydawnictwo: Egmont Polska
Maximum Security
cherub, ucieczka
Sela9030

W ciągu lat swojej działalności CHERUB wsadził za kratki wielu kryminalistów. Teraz, po raz pierwszy w swojej historii, musi wyciągnąć przestępcę z więzienia. Amerykańskie prawo dopuszcza, by dzieci oskarżone o szczególnie ciężkie przestępstwa, były sądzone i skazywane jak dorośli. Dwustu osiemdziesięciu takich młodocianych wyrokowców odsiaduje swoje kary w więzieniu znanym jako Arizona Max. W jednej z najśmielszych akcji w historii CHERUB-a, James musi wcielić się w rolę przestępcy, przedostać do Arizona Max, zaprzyjaźnić z więźniem, a potem zorganizować mu ucieczkę. Dlaczego Cherubini odnoszą sukcesy? Dorosłym nie przychodzi do głowy, że mogą ich szpiegować dzieci.

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2011 rok

Jak zwykle polecam kolejną część Cheruba. Akcja wartka, pełna przygód.

Kiedy zobaczyłam, że cykl CHERUB zawiera aż SZESNAŚCIE tomów, trochę się załamałam... przestraszyłam? Jednak po tym tomie wiem, że doskonały poziom może być utrzymany nawet do końca! W końcu jest to już trzeci, a akcja ani nic innego nie spada. Ciągle czyta się z wielkim zainteresowaniem. Liczę na to, że tak zostanie. Wtedy te 16 tomów, to będzie dla mnie o wiele za mało!

dra | 2017-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: styczeń 2017

Tę książkę również przeczytałam w zastraszająco szybkim tempie.
Tym razem główny bohater w ramach prowadzonej akcji trafia do więzienia aby zaprzyjaźnić się a potem pomóc w ucieczce jednemu z więźniów. Życie więzienne mocno daje mu w kość, co dodatkowo mobilizuje do pełnej koncentracji aby akcja powiodła się.
Jamesowi tym razem pomaga siostra, która dopiero zakończyła szkolenie.
James już nie podchodzi tak beztrosko co będzie to będzie. Boi się o życie siostry, czuje się za nią jeszcze bardziej odpowiedzialny. To dla niego coś nowego.

Akcje CHERUBa robią się coraz groźniejsze, a przez to coraz ciekawsze.
Każda książka z serii jest lepsza od poprzedniej.

Brakowało mi trochę przyjaciół James'a w tej części, ale na plus oceniam to jak pokierowano jego postacią.
Chłopak nam dojrzewa emocjonalnie, na koncie ma coraz mniej szczeniackich wybryków, a coraz więcej przemyślanych decyzji.
Cieszę się, że z każdą kolejną książką mamy coraz mniej Jamesa z pierwszej części, który podejmował idiotyczne decyzje, ale fartem udawało mu się wyjść z opresji.

Mam nadzieję, że nie "zepsują" w którymś momencie tego bohatera. Póki co idzie ku lepszemu ;)

Kaskaderka016 | 2012-11-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Akcja
Przeczytana: 25 listopada 2012

To książka jedyna w swoim rodzaju! Swoją oryginalnością wybiega daleko po za typowe książki młodzieżowe. Książce nie brakuje ciągłych zwrotów akcji. Czytając ją można wręcz poczuć te emocje i adrenalinę. Polecam szczególnie znudzonym gimnazjalistom szukającym wrażeń :)

Amy392 | 2012-03-17
Przeczytana: 17 marca 2012

Jedno słowo: WOW! Tylko tyle zdołałam wykrztusić po skończeniu książki i jeszcze przez kilka minut. :D

Po prostu majstersztyk wśród powieści dla młodzieży.
Zdecydowanie polecam!

marrrta4ever | 2014-08-27

"My name is Adams. James Adams" ;)

W tej części CHERUBA James Adams wraz ze starszym od siebie agentem i młodszą siostrą wyrusza na bardzo ryzykowną misję.

Sceneria? Więzienie dla nieletnich Arizona Max.

Cel? Zostać wtrąconym do więzienia, zyskać zaufanie młodocianego przestępcy i jednocześnie syna najbardziej poszukiwanej osoby przez FBI, a później wspólnie uciec i zostać doprowadzonym do handlarki bronią.

Zagrożenia? Więzienna przemoc, niewtajemniczone w operację służby gotowe zrobić wszystko, by powstrzymać zbiegów, szaleńcze pościgi, a w końcu bezwzględna handlarka bronią.

Gdy skończyłam czytać "Kuriera", sądziłam, że cykl o CHERUBIE utrzyma się na i tak wysokim poziomie tamtej części. A tu niespodzianka! "Ucieczka" całkowicie mnie zszokowała, daję 10/10!!! Wszystko realnie opisane (czasem aż nader), profesjonalni agenci (młodsi i starsi), no i coraz to poważniejsze misje Jamesa.

Uwaga! Oficjalnie nieletni agenci nie istnieją!

basia888 | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Właśnie skończyłam czytać a to już trzecia część a ja jestem zafascynowana dalej przygodami Jamesa i Laury. Nie wiem dlaczego wcześniej nie słyszałam o tej serii ponieważ ta historia wciąga i to mocno, można np. wysiąść przestanek dalej albo przegapić tramwaj tak jak to mi się zdarzyło. Jak nie czytaliście wcześniejszych części to spokojnie możecie zacząć od tej równie dobrze bo w każdej części są inne przygody ale łatwiej wam będzie zrozumieć wszystkie wątki. Ci co już czytali poprzednie to pewnie są zafascynowani jak ja i nie trzeba was nakłaniać. Jak tylko skończę czwarty tom wypożyczę wszystkie pozostałe i będę czytać w każdej wolnej chwili bo warto.

Zuzia | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Pełna wrażeń, akcji i adrenaliny. Nie oderwiesz się, do póki nie skończysz ostatniej strony. Gratuluje autorowi, bo to jest naprawdę rewelacja... Podoba mi się postać Jamesa, choć w niektórych momentach potrafi przegiąć. W tej części bardziej skupiamy się na akcji, niż na odczuciach bohaterów i można to uznać za plus. Polecam gorąco!

Ta część Cheruba jest po prostu świetna! Czytałam wszystkie 6 części, ale ta jest moją ulubioną! Zasługuje na te 10 gwiazdek. Przynajmniej dla mnie =D