Ślady. Winny Niewinny

Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja dla młodzieży". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilga
Traces: Framed!
978-83-259-0121-9
ślady, winny, niewinny
Indyviduum

Luke Harding właśnie zdał końcowy egzamin z kryminalistyki jako najmłodszy uczeń w historii szkoły i zdobył pełne uprawnienia detektywa. Jeszcze tego samego dnia Malk - jego mobilny asystent legalno-kryminalistyczny wezwał go do prowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa. Student z uczelni Luke`a został zastrzelony z łuku. Wszystkie dowody wskazują na to, że zabójcą jest sam Luke.

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2009

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl

| 2013-08-02

Jest to alternatywna wizja Ziemi, w której człowiek nie może decydować o sobie, z wyjątkiem ścieżki swojej kariery. Od tego co wybrał zależy jego miejsce zamieszkania, znajomi, hobby czy nawet małżeństwo. Miłość nie ma tu nic do gadania. Liczą się geny i dzieci idealne.
Zainteresowała mnie ta książka. Trochę tragiczna, ale w sumie jest to kryminał. Kryminał-SiFi. Podoba mi się to połączenie i żałuję, że nie jest to popularny gatunek.

Anna-mojeksiążki | 2011-12-30
Przeczytana: 01 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W pierwszej chwili wzrok przyciąga okładka z hologramami, połyskliwa i wyróżniająca się na półce. Wewnątrz znajdujemy ciekawe ozdobniki stron (łańcuchy DNA) i początki rozdziałów jakby pisane na maszynie. Bardzo ładne wydanie, oryginalne.

"Ślady" to kryminalna seria science fiction dla młodzieży, a "Winny Niewinny" stanowi jej pierwszą część.
Kiedy zagłębiamy się w samą treść zostajemy przeniesieni w czasie w przyszłość i poznajemy Luke'a Hardinga, szesnastoletniego mistrza łucznictwa, który zdaje swój ostatni egzamin z kryminalistyki i zostaje detektywem. Przyszłość jest bliżej nieokreślona czasowo, jednak o związkach między ludźmi nie decydują oni sami, tylko są kojarzeni w pary powiązane zainteresowaniami - na miłość nie ma tutaj miejsca. A jednak ona się zdarza, tak jak Luke'owi i Jade. Ona jest muzykiem, a on detektywem - nie mają najmniejszych szans być skojarzeni w parę. Czy uda im się przezwyciężyć stereotypy i być razem?
Harding już pierwszego dnia po egzaminie dostaje...

In_my_BOOK | 2018-01-09

inmybookofficial.blogspot.com

Malcom Rose przedstawia nam niezwykłą kryminalną historię dla młodzieży w futurystycznym wydaniu. Główny bohater — Luke, który zdobył jako najmłodszy w historii uprawnienia detektywa — jest postacią kolorową, która się nie nudzi, jego błyskotliwość dorównuje Poirotowi, pani Marple czy Sherlockowi Holmesowi. Żyje on w przyszłości, która jest słodko-gorzką mieszanką naszych oczekiwań. Z jednej strony: niezwykłe technologie jak latające roboty, czy muzyka, która można puszczać laserowo tylko dla jednej osoby. Z drugiej strony: koty i psy są gatunkami zagrożonymi, a miłość nie ma znaczenia, liczą się geny, umiejętności, wiek i zawód.

Rose przeczy schematom, daje książce niewybałą świeżość i jestem przekonana, że w przyszłości to właśnie tak będzie wyglądać większość powieści!

Spodziewałam się zupełnie innego stylu pisania, bardziej dla tej młodszej młodzieży. Jednak zaskoczyłam się pozytywnie. Malcolm Rose napisał książkę w taki sposób, że nawet nie...

Shadow | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

Nigdy, przenigdy nie przechodzę obojętnie obok stoiska z książkami. Jeżeli budżet pozwala, kupuję jeden lub dwa nabytki do mojej biblioteczki. Tym razem, miałam okazję przeczytać książkę „Winny niewinny” autorstwa Malcom Rose i jestem przekonana, iż bez cienia zażenowania może stanąć na półce z moimi ulubionymi dziełami.
Pierwsze, co przyciąga wzrok to okładka, w moim ulubionym kolorze, małą ilością szczegółów i bez zdjęć pięknych modelek. „ Winny Niewinny” nie musi być przesadnie ozdobiony, gdyż treść broni książkę w każdym calu.
Fabuła stworzona przez M.R wnosi powiew świeżości, przeczy oklepanym schematom. Od początku mamy do czynienia z niesamowicie intrygującym bohaterem, obdarzonym powalającym poczuciem humoru, radzącym sobie w ponurej wizji przyszłości,…której nie zdradzę. Zdecydowanie spełnił on kryteria mojego ideału mężczyzny – obdarzonego pasją, inteligencją i wierny swoim poglądom. Dzięki niemu mam zamiar przeczytać resztę tej serii, a wam ją szczerze polecić. Nawet...

foxterier16 | 2014-10-15

Bardzo sobie cenię tę książkę. Była to moja pierwsza powieść kryminalna, która już na zawsze zaogniła we mnie miłość do owego gatunku. Wspominam przygodę z nią bardzo miło oraz oczywiście polecam.

Megan | 2014-09-04

Bardzo fajna książka. Zbieram kasę na kolejną część :)

dusiak | 2018-03-06
Ayra | 2018-03-01