La citta del vento
century

Po Rzymie i Nowym Jorku historia toczy się dalej w Paryżu, Mieście Wiatru... Dziewiętnasty czerwca, Paryż. Na szóstym piętrze w budynku przy Rue de l'Abreuvoir Mistral obserwuje pszczoły fruwające za oknem jej pokoju. z drugiej strony ulicy obserwuje ją mężczyzna o siwych włosach i lodowatym spojrzeniu. To Jacob Mahler, ostatnia osoba na świecie, którą Mistral chciałabym znów zobaczyć. Na szczęście nie jest sama: do Paryża przyjechali właśnie Sheng, Elektra i Harvey. Czwórka przyjaciół szuka tajemniczego Statku Izydy, ukrytego w sercu miasta. Jednak informatorzy perfidnej mademoiselle Cybel depczą im po piętach... Do przesilenia letniego brakuje dwóch dni. Sheng, Elektra, Harvey i Mistral nie mogą już udawać, że o tym nie wiedzą: to oni zostali wybrani, żeby odnowić Pakt między Człowiekiem a Naturą. A czas ucieka...

źródło opisu: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk, 2008

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Fene | 2014-07-12
Na półkach: Przeczytane, Moce

Uwielbiam książki tego autora! Są nad wyraz interesujące i potrafią czegoś nauczyć. Mówię tu głównie o wiedzy, którą czasem próbujemy opanować godzinami ślęcząc nad podręcznikiem. Mnie ona osobiście "weszła" do głowy bez problemu, a to za sprawą genialnie ułożonej historii.

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Książniczka | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018

Ta książka wprost zapiera dech w piesiach! Szybkie tempo akcji bardzo mi się podobało. Nowa umiejętność Mistral jest cudowna. Według mnie to najlepsza część z tej serii. Naprawdę godna polecenia!

Klakier | 2011-01-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2011

Wspaniała! Brak mi słów żeby ją opisać. Ale powiem jedno, z 3 książek z serii "Cenury" ta podobała mi się najbardziej.

| 2011-01-11

Baccalario jest świetny.

| 2014-04-06
Przeczytana: 24 marca 2009

Fastynująca kontynuacja "Century". Po Rzymie - Mieście Ognia, Nowym Jorku - Mieście Ziemi przyszła pora na Paryż - Miasto Wody, ale czy na pewno? Po odkryciu mocy Elektry i Harvey'a przyszła pora na Mistral. Co będzie umieć? Co znajdą w Paryżu po Ognistym Pierścieniu - zwierciadle i Kamiennej Gwieździe - meteorycie. Kim jest tajemnicza mademoiselle Cybel? Dla kogo pracuje? Co tu robi Jacob Mahler?
Szybka akcja, zadziwiające zakończenie, czyli mus dla fanów książek przygodowych.

Gosia | 2018-02-07
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lutego 2018

Trzecia część niesamowitych przygód czwórki przyjaciół z różnych zakątków świata. Tym razem wszyscy spotykają się w Paryżu, gdzie mieszka Mistral. Już samo dostanie się do Miasta Wiatru będzie wymagać dużej odwagi i czujności. Nasi bohaterowie po raz kolejny będą musieli rozwiązywać trudne zagadki, wejdą w posiadanie kolejnych cennych artefaktów a Mistral odkryje swój dar...więcej jednak nie zdradzę tylko i tym razem gorąco polecę ;)

Ervisha | 2010-10-21
Przeczytana: 2009 rok

Trzeci tom czterotomowego cyklu P.Baccalari'a.
O ile dwie pierwsze części cyklu Century były poprawne, bywały ciekawe i czytało się je raczej mile, o tyle część trzecia wypadła nieco gorzej. Jeśli czytelnik czekał na choćby częściowe rozwiązanie tajemniczej zagadki, to tym razem znów się zawiedzie. Nie ma mowy o żadnych rozwiązaniach, są tylko kolejne pytania, kolejne perypetie, wszystko na to samo kopyto.

MagicAtena | 2015-09-16
Przeczytana: 15 września 2015

Bardzo fajna kontynuacja. Okładka jak zwykle jest fantastyczna. Od razu zaczynam czytać 4. część.

| 2012-03-09
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Czytanie serii "Century" rozpoczęłam po przeczytaniu drugiej serii Pierdomenica Baccalario, "Ulyssesa Moore'a", którą bardzo polubiłam. Z wielkim zadowoleniem odkryłam, że ta jest o wiele lepsza. Czytałam ją już z jakieś trzy razy i ciągle nie mam dość. Uwielbiam ją i mam do niej ogromny sentyment.

"Miasto Wiatru" to już trzeci tom tej serii. Czwórka przyjaciół spotyka się po raz kolejny, tym razem w czerwcu, w Paryżu- mieście, gdzie mieszka Mistral. Dziewczyna zauważa, że jest obserwowana. Przed Jacoba Mahlera. Razem z przyjaciółmi musi odnaleźć Statku Izydy, który jest ukryty w sercu miasta. Jednak nikt z nich nie wie, co mogłoby nim być, ani gdzie to jest.. Czy uda im się tego dokonać, zanim trafią w łapska mademoiselle Cybel?

Książka na pewno była strasznie wciągająca. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Chciałam dowiedzieć się jak najszybciej jak się skończą losy nastolatków, czy odnajdą Statek Izydy, czy poradzą sobie z tym wszystkim... Akcja była bardzo szybka,...