Miasto wiatru

Cykl: Century (tom 3)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
La citta del vento
century

Po Rzymie i Nowym Jorku historia toczy się dalej w Paryżu, Mieście Wiatru... Dziewiętnasty czerwca, Paryż. Na szóstym pierwsze w budynku przy Rue de l'Abreuvoir Mistral obserwuje pszczoły fruwające za oknem jej pokoju. z drugiej strony ulicy obserwuje ją mężczyzna o siwych włosach i lodowatym spojrzeniu. To Jacob Mahler, ostatnia osoba na świecie, którą Mistral chciałabym znów zobaczyć. Na szczęście nie jest sama: do Paryża przyjechali właśnie Sheng, Elektra i Harvey. Czwórka przyjaciół szuka tajemniczego Statku Izydy, ukrytego w sercu miasta. Jednak informatorzy perfidnej mademoiselle Cybel depczą im po piętach... Do przesilenia letniego brakuje dwóch dni. Sheng, Elektra, Harvey i Mistral nie mogą już udawać, że o tym nie wiedzą: to oni zostali wybrani, żeby odnowić Pakt między Człowiekiem a Naturą. A czas ucieka...

źródło opisu: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk, 2008

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Fene | 2014-07-12
Na półkach: Moce, Przeczytane

Uwielbiam książki tego autora! Są nad wyraz interesujące i potrafią czegoś nauczyć. Mówię tu głównie o wiedzy, którą czasem próbujemy opanować godzinami ślęcząc nad podręcznikiem. Mnie ona osobiście "weszła" do głowy bez problemu, a to za sprawą genialnie ułożonej historii.

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Ervisha | 2010-10-21
Przeczytana: 2009 rok

Trzeci tom czterotomowego cyklu P.Baccalari'a.
O ile dwie pierwsze części cyklu Century były poprawne, bywały ciekawe i czytało się je raczej mile, o tyle część trzecia wypadła nieco gorzej. Jeśli czytelnik czekał na choćby częściowe rozwiązanie tajemniczej zagadki, to tym razem znów się zawiedzie. Nie ma mowy o żadnych rozwiązaniach, są tylko kolejne pytania, kolejne perypetie, wszystko na to samo kopyto.

| 2011-01-11

Baccalario jest świetny.

zoiza012 | 2014-04-06
Przeczytana: 24 marca 2009

Fastynująca kontynuacja "Century". Po Rzymie - Mieście Ognia, Nowym Jorku - Mieście Ziemi przyszła pora na Paryż - Miasto Wody, ale czy na pewno? Po odkryciu mocy Elektry i Harvey'a przyszła pora na Mistral. Co będzie umieć? Co znajdą w Paryżu po Ognistym Pierścieniu - zwierciadle i Kamiennej Gwieździe - meteorycie. Kim jest tajemnicza mademoiselle Cybel? Dla kogo pracuje? Co tu robi Jacob Mahler?
Szybka akcja, zadziwiające zakończenie, czyli mus dla fanów książek przygodowych.

Klakier | 2011-01-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2011

Wspaniała! Brak mi słów żeby ją opisać. Ale powiem jedno, z 3 książek z serii "Cenury" ta podobała mi się najbardziej.

| 2012-03-09
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Czytanie serii "Century" rozpoczęłam po przeczytaniu drugiej serii Pierdomenica Baccalario, "Ulyssesa Moore'a", którą bardzo polubiłam. Z wielkim zadowoleniem odkryłam, że ta jest o wiele lepsza. Czytałam ją już z jakieś trzy razy i ciągle nie mam dość. Uwielbiam ją i mam do niej ogromny sentyment.

"Miasto Wiatru" to już trzeci tom tej serii. Czwórka przyjaciół spotyka się po raz kolejny, tym razem w czerwcu, w Paryżu- mieście, gdzie mieszka Mistral. Dziewczyna zauważa, że jest obserwowana. Przed Jacoba Mahlera. Razem z przyjaciółmi musi odnaleźć Statku Izydy, który jest ukryty w sercu miasta. Jednak nikt z nich nie wie, co mogłoby nim być, ani gdzie to jest.. Czy uda im się tego dokonać, zanim trafią w łapska mademoiselle Cybel?

Książka na pewno była strasznie wciągająca. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Chciałam dowiedzieć się jak najszybciej jak się skończą losy nastolatków, czy odnajdą Statek Izydy, czy poradzą sobie z tym wszystkim... Akcja była bardzo szybka,...

Zaczytana_Sandi | 2013-11-24

Powoli zaczęła mnie ta seria nudzić...ale przeczytałam miasto wiatru i nabrałam chęci do czytania:)
Fajne jest to,że są romantyczne sceny i powoli wszystko idzie po ich myśli.. Polecam .

MagicAtena | 2015-09-16
Przeczytana: 15 września 2015

Bardzo fajna kontynuacja. Okładka jak zwykle jest fantastyczna. Od razu zaczynam czytać 4. część.

Edyta Kyzioł | 2013-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

"-Wiem kim są Czterej Magowie. Chce pani, żebym uwierzył, że ma pani aż tyle lat? Dwa tysiące? Trzy?
-Tajemnica ma tyle.
-A ta tajemnica ma jakąś nazwę?
-My nazywamy ją Century. Bo przekazuje się ją co sto lat. Mniej więcej co sto lat. Jest związana z czymś, co powraca.
-Jak komety.
-Dokładnie."

To już moje trzecie spotkanie z tą serią i niestety przed ostatnie, tak jak przypuszczałam w kolejnym kraju, trzecia osoba z czwórki przyjaciół poznała swoją niesamowitą moc. Tym razem była to Mistral i to jej oczami widzimy co się dzieje. Do akcji weszło kilka nowych kluczowych postaci, a czwórka przyjaciół ma jeszcze więcej wrogów, przyjaciele tym razem sami nie dają sobie rady, bo muszą się ukrywać i do pomocy przybywają... Nie, tego nie zdradzę. ;)

Wspomnę również o czymś, o czym nie napisałam w poprzednich recenzjach serii Century, w środku książki jest wkładka, gdzie są pokazane na zdjęciach "Dowody rzeczowe" tej historii, naprawdę warto tam zerknąć. Pierwszy raz mam do czynienia...