Dłonie

2005-01-01
2005-01-01
83-922353-0-4
opowieść życie sztuka artystki

"Dłonie" Małgorzaty Wardy to debiut literacki autorki.
Historia pięciu studentek ASP. Młodych kobiet poszukujących swojego miejsca. Łączy je wspólna przeszłość i śmierć studentki, Julii. Losy Sary, Marii, Doroty, Ani i Mai splatają się ze sobą.
"Dłonie" to powieść niezwykle emocjonalna. Utrzymana w klimacie tajemnicy.
Urzeka opisami obrazów i rzeźb. Zabiera czytelnika na wernisaże. Umożliwia obserwację procesu twórczego młodych ludzi związanych ze sztuką. Jest ucztą pobudzającą wyobraźnię.
Słuchając audiobooka dosłownie obcowałam ze sztuką.
Małgorzata Warda to nie tylko pisarka, ale również malarka i rzeźbiarka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych.
Trudno uwierzyć, że "Dłonie" Małgorzaty Wardy to debiut autorki. Książka nadzwyczaj dojrzała pod każdym względem. GORĄCO POLECAM!

"Dłonie" Małgorzaty Wardy to debiut literacki autorki.
"Dłonie" to powieść niezwykle emocjonalna. Utrzymana w klimacie tajemnicy.
Urzeka opisami obrazów i rzeźb. Zabiera czytelnika na...

Usiłowałam dobrnąć do końca. Nie dałam rady. Powszechnie znane historie, zupełnie nieciekawe, styl potoczny. Miałam nadzieję na literaturę z wyższej półki, o interesujących artystach. Nie polecam.

Nie wiem dlaczego nie rzucam kiepskich książek w kat tylko utykam przy nich na dluuugie dni.

Środowisko artystyczne. Kobiety. Uczucia, odczucia, behawioryzm. Ciekawa propozycja, tak dla pomyślenia, bo nie jest ważne jak jest naprawdę, ważne jak my ten "krajobraz" widzimy, co on nam robi...

To książka, która sprawiła, że chciałam czytać więcej i więcej. Pozostałe książki Małgorzaty Wardy były na czołowych miejscach w kolejce do przeczytania. Mamy tu dużo uczuć w otoczeniu artystów, sztuki, kreatywności. Taki klimat mi bardzo odpowiada.

Bardzo dobra książka - polecam wszystkim.

Bardzo dobra książka - polecam wszystkim.

Początkowo myślałam, że się wynudzę ponieważ nie mam nic wspólnego ze sztuką i artystami ;) jednak historie kobiet, ich rozterki i relacje z innymi, przedstawione w książce bardzo szybko sprawiły, że nie mogłam przestać czytać.
Polecam wszystkim niezdecydowanym.

Polecam wszystkim niezdecydowanym.

Nie przepadam za polskimi autorami i rzadko oceniam dobrze książki, które nie przemawiają do mnie pięknym językiem. Jednak z tą jest inaczej.
Nie znalazłam w niej ładnych zdań i wyszukanych cytatów, bo sama jej treść mówi o tym, co dla nas, ludzi jest najważniejsze.
Pasja, związki, śmierć, miłość, zazdrość, odpowiedzialność, cierpienie, nadzieja, poświęcenie, wdzięczność...
Sama nie wiem dlaczego ta książka, zrobiła na mnie takie wrażenie ale naprawdę szybko wciągnęłam się i wsiąkłam w ten specyficzny, niepewny świat studentów ASP.
Polecam, przeczytajcie.

ASP i cała gama odcieni kobiecości - to musiało powywracać we mnie emocje,które wcześniej tak pięknie uporządkowane były...

Ilość stron- 329
Książka bardzo ciekawa, opowiada o problemach młodych artystów.

Ilość stron- 329
Książka bardzo ciekawa, opowiada o problemach młodych artystów.

• Audiobooki

Małgorzata Warda Dłonie Zobacz więcej