Wyklęta

Tłumaczenie: Barbara Grabska-Siwek
Cykl: Czas Wygnania (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Undone
czas wygnania, wyklęta
Leonor

Nowa seria autorki bestsellerowych „Wampirów z Morganville”. Byłam dżinnem ognia i powietrza, a zostałam skazana na życie w ciele śmiertelniczki. Kiedyś Cassiel była potężnym dżinnem. Mogła wszystko poza jednym – nigdy nie powinna była sprzeciwiać się swemu panu. Za odmowę wypełnienia rozkazu zostaje skazana na ludzką postać i życie wśród śmiertelników. Żeby przetrwać, musi szukać pomocy u...

Nowa seria autorki bestsellerowych „Wampirów z Morganville”.
Za odmowę wypełnienia rozkazu zostaje skazana na ludzką postać i życie wśród śmiertelników. Żeby przetrwać, musi szukać pomocy u Strażników Pogody – ludzi obdarzonych mocą panowania nad żywiołami… i odwiecznych wrogów dżinnów. Ale najtrudniej jest jej radzić sobie z własnymi ludzkimi słabościami, zwłaszcza z uczuciem do pewnego Strażnika. Lecz gdy zawiśnie nad nim potworna groźba, ludzkie słabości mogą się okazać najskuteczniejszą bronią Cassiel…

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2010

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl/

Tym razem pozwolę sobie nie zacząć od krótkiego wprowadzenia,tylko od razu przejdę do oceny książki.A mianowicie,według mnie książka ''Wyklęta'' kwalifikuje się do tych średnich pozycji,książek które nie są ani złe,ale też nie są dobre,określamy je mianem przeciętnych.Dla mnie książka niczym specjalnym się nie wyróżnia,ani też czytanie jej nie było czymś niezwykłym.

Główna bohaterka,Cassiel,najpierw była dżinem a potem,z powodu niewyjaśnionego do ostatnich stron książki,została przemieniona w człowieka i skazana na życie ziemskie.Cały początek,podczas którego miało to miejsce,strasznie mi się podobał i liczyłam na coś jeszcze lepszego w kolejnych rozdziałach.Jak widać,przeliczyłam się.Nie powiem,że kilka kolejnych rozdziałów mi się nie podobało,bo owszem,podobały,lecz później było tylko słabiej.

Gdzieś tak do połowy akcji książki pomagierem Cassiel był Manny Rocha,a później w wyniku wydarzeń których nie mogę zdradzić,to miejsce zajmuje jego młodszy brat,Luis.Jak mnie denerwowało...

raya | 2011-03-19
Przeczytana: 2011 rok

,,Wyklęta” to pierwszy tom nowej serii autorstwa Rachel Caine. Jednak tym razem zamiast wampirów i wilkołaków pojawiają się w niej dżiny. Z początku bardzo rozbawił mnie opis tej książki. Dżiny? To chyba jakiś żart. Ku mojemu zaskoczeniu „Wyklęta” okazała się być wyjątkowo przyjemną lekturą, a dżiny interesującymi stworzeniami. Czyżby powstawał nowy trend? Były wampiry, wilkołaki, upadłe anioły. Jeśli mają być teraz dżiny w takiej formie jak przedstawiła je Rachel Caine to mogę nazwać się ich fanką.

Fabuła „Wyklętej” po przeczytaniu opisu wywołuje śmiech u czytelnika. Cassiel była bardzo potężnym i długowiecznym dżinem, ale przez swoje nieposłuszeństwo została zmuszona przyjąć ciało człowieka. Dla dżina jest to najgorsza z możliwych kar. Bohaterka poznaje słabości śmiertelników, a także kruchość ich istnienia. Musi nauczyć się akceptować swoje ludzkie słabości oraz zacząć myśleć jak istota ludzka, jeśli tego nie zrobi nie otrzyma niezbędnej dla niej do przeżycia energii, którą...

Lucy | 2010-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2010

Sama jestem zaskoczona tym ,że książka taka dobra.Moje wcześniejsze doświadczenia z tą autorką nie są dobre ( za sprawą "Przeklętego domu")a tu proszę ,miła niespodzianka. Główna bohaterka jest dżinem ,która odmawiając wykonania pewnego rozkazu ,zostaje skazana na życie w postaci człowieka. Żeby przeżyć musi pobierać energię ze strażników ziemi.Kiedy jej przydzielone "źródło pożywienia" i jego żona zostają zabici a córka porwana ,wraz z bratem zmarłego wyruszają na poszukiwania. Ogólnie w książce dużo się dzieje ,pościgi ,zamachy ,strzelaniny ,pozycja bardziej dla starszego czytelnika. Duży plus za to ,że afera o której na końcu się dowiadujemy jest nie rozwiązana i musimy sięgnąć po drugą część ,która nawiasem mówiąc wychodzi niedługo .

Co tu dużo mówić- do kitu i to jeszcze jak! Po pierwsze czytając słowo kobieta-dżin, myślałam, że padnę ze śmiechu, a po drugie jest nielogiczna! Raz nie może chodzić, a raz śmiga na motorze, raz ma ochotę kogoś udusić, by następnie go pocałować. Ja wiem, że kobieta zmienną jest, ale takiej to ja jeszcze nie spotkałam. Swoją drogą, te wszystkie magiczne słowa, tajemne miejsca były nudne i w żaden sposób nie przeniosły mnie od innego świata. Fabuła? W sumie to dla mnie fabuły nie ma, bo po kilkunastu stronach, domyśliłam się zakończenia, a to chyba zły znak?

majek | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Muszę przyznać, że bardzo ciężko napisać teraz coś oryginalnego. Ileż można słuchać o wampirach, wilkołakach, aniołach, demonach, magach, elfach… Przecież (teoretycznie) wszystko to było! Chyba z tego powodu Rachel Cane sięgnęła do ciepłych krajów i ściągnęła stamtąd… dżinny. Ale nie takie zwykłe! Podzieliła je na Nowe – dobre, a także Stare – których jedyną rozrywką jest okrucieństwo. Swoją drogą Pradawne Duszki nienawidzą gatunku ludzkiego za te wszystkie lata więzienia w butelkach i lampach…

Po tym wstępie każdemu powinno odechcieć się sięgać po serię Czas Wygnania. A szkoda, bo gdy przymknie się oko na egzotyczne nazewnictwo, a dżina zamieni na obdarzoną świadomością, energetyczną manifestację żywiołu (boże! jak mądrze!) to książki pani Cane da się nawet przełknąć. Chociaż nie wszystkie na raz, bo wtedy poziom absurdu sięga sufitu.

Teraz nadszedł czas na bohaterkę – Cassiel. Jest dżinem, ale zostaje usunięta ze sfery ezoterycznej za niewykonanie rozkazu. Trafia na Ziemię...

SlumberGirl | 2010-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Co tu dużo mówić: Świetna! Czytając tą książkę nasuwały mi się podobieństwa do innych pozycji, ale mimo to fabuła jest świeża i potrafi przyciągnąć uwagę. Książka jest pełna akcji i cały czas coś się w niej dzieje, cały czas ma się ochotę na więcej. Przypadło mi również do gustu takie przedstawienie świata i dżinnów. Nie obraziłabym się gdyby „Wyklęta” była grubszą książką. Nie mogę się też doczekać, kiedy zabiorę się za kontynuację i mam nadzieję, że nastąpi to niebawem. Szkoda tylko, że wydawnictwo nie zaczęło od serii o Joanne Baldwin, która poprzedza te serie i dałoby lepszy wgląd w przedstawiony świat i historię. Polecam!

scorpius | 2011-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Dżinny. Muszę przyznać że to coś nowego dla mnie. Owszem, spotykałam często w bibliotece wampiry(a nawet tej samej autorki), wilkołaki, czarownice i inne cuda fantastyki. Ale dżinny? No nie mogę!
Mimo mojego niestykania się z nimi, jestem mega zaskoczona. Myślałam że to raczej coś w rodzaju kolejnej książki opartej na trwającym trendzie wampiro-wilkołaczym, ale moje szczęście że się pomyliłam.
Książkę naprawdę polecam wszystkim. Spragnionych miłości też coś tu zadowoli; niewiele, ale widać że po między bohaterami coś iskrzy.
I ma tylko jedną wadę - za szybko się kończy! :)

freeqa | 2011-10-29
Przeczytana: 06 października 2011

Bardzo dobrze i szybko się czyta i już po kilku stronach jesteśmy wciągnięci w tą historię. Połączenie fantastyki oraz, można by rzec, science-fiction. Spodobała mi się postać Cassiel i jej początkowe zamiłowanie do różu. Osobiście nie uśmierciłabym tych bohaterów, którzy przez autorkę zostali uśmierceni, ale muszę przyznać, że to dodało smaczku tej książce.

książek: 1925
ola161 | 2010-09-28
Przeczytana: 28 września 2010

Książka ta okazała się bardzo przyjemną lekturą. Lekko napisana, opowiada ciekawą historię dżina, który został wygnany ze swojego świata prosto na ziemię. Fabuła posuwa się dosyć szybko do przodu, nie ma zbędnych dialogów, czy opisów. Bohaterowie może nie są jakoś "bogato" skonstruowani, ale autorka też ich za nadto nie spłyciła.
"Wyklęta" to pozycja pełna akcji, dosyć dobrze napisanych scen pościgowych jaki i scen walki. Ogólnie rzecz ujmując jest to książka, która umiliła mi wieczór i na pewno sięgnę po następną część przygód Cassiel.

Scylla | 2013-07-15

Książki pani Caine działają jak magnes. Dotyczy to również okładek - zwłaszcza ta jest nieziemska.