Tiger, Tiger
978-83-7648-650-5
molestowanie,
Wiktoria

Wstrząsająca, drastyczna i porywająca lektura, ku przestrodze wszystkim rodzicom. I nie tylko. „Zabawa w miłość” opowiada o relacji dziewczynki, później nastolatki i młodej kobiety, z mężczyzną starszym od niej o ponad czterdzieści lat. Dziewczyna zdawała sobie sprawę, że była ofiarą molestowania, wciąż jednak czuła niesamowity, niemal miłosny związek z Peterem. „W przypływach czarnej rozpaczy...

„W przypływach czarnej rozpaczy nie usiłowałam już za wszelką cenę płynąć pod prąd, tylko bezwolnie unosiłam się na powierzchni. Kiedy próbowałam wyjść z depresji, dochodziło do sytuacji odwrotnej: czułam się jak żółw, któremu nagle i zgoła niespodziewanie strzeliło do głowy, aby czmychnąć ze skorupy, jak gdyby była ona ozdobą lub wierzchnim odzieniem, nie zaś integralną częścią jego istoty, przytwierdzoną do kręgosłupa i żeber. Z którą musi się pogodzić, bo będzie źle”.
Ta historia to studium izolacji, zniewolenia i miłości wyniszczającej na wskroś, dramatyczny zapis walki ze sobą, z własnymi uczuciami i poczuciem odtrącenia przez świat zewnętrzny, a zarazem rozliczenie z przeszłością i próba odbudowania życia na nowo.
Z całą pewnością jest to też pierwsza na polskim rynku książka, w taki sposób opisująca problem pedofilii.

kasandra_85 | 2011-04-05
Przeczytana: kwiecień 2011

Monika Adamczyk | 2011-04-22
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Jak wyglądałyby wspomnienia spisane przez Dolores Haze? Jak swój związek z o wiele starsznym mężczyzną opisałaby Lolita?
W "Zabawie w miłość" pada pewnego rodzaju odpowiedź. Lolita tak naprawdę nie kochała Humberta Humberta. Nie łączyła jej z nim również aż tak wielka i nierozerwana więź, jaką obserwujemy między Margaux a o ponad czterdzieści lat od niej starsznym Peterem.

Związek Margaux z Peterem jest zarówno szukujący, jak i fascynujący. Kiedy sięgałam po tę książkę spodziewałam się przeczytać historię nieświadomej niczego dziewczynki i zwyrodnialca, który ją wykorzystywał. Jakkolwiek Margaux jest omamiona i do pewnego momentu także nieświadoma niestosowności owej więżi, to nie można powiedzieć by była niewinna i by nie pragnęła kontynuowania tego zakazanego związku. Doskonale zdaje sobie sprawę, że Peter poszedłby do więzienia za wszystko to, co razem robią i że nikt nigdy nie może się o nich dowiedzieć.

Peter również nie jest kimś, kogo się spodziewałam. Przede wszystkim...

Polaa | 2016-03-19
Przeczytana: 18 marca 2016

Przerażający opis molestowania seksualnego 7-latki przez dorosłego mężczyznę. Peter wykorzystuje naiwność bezbronnego dziecka i wprowadza ją w "swój świat". Smutne jest to, że nikt na dobrą sprawę nie reaguje na dziwną znajomość małej dziewczynki z mężczyzną, który mógłby być jej dziadkiem. Polecam miłośnikom trudnych tematów.

Kaja | 2017-08-05

Książka poraża, dosłownie wbija w fotel. Pedofil uwodzi dziewczynkę w sposób, który sprawia, że dziecko ma totalny mętlik w głowie... Polecam, daje do myślenia!

Basia | 2016-08-19

Ostatnio znalazłam w salonie prasowym ciekawą książkę z serii "Książka w dobrej cenie" za 9,99zł.

Temat książki jest bulwersujący, ponieważ opowiada historię dziecka wykorzystywanego seksualnie przez mężczyznę w wieku ponad pięćdziesięciu lat.

Jest to powieść autobiograficzna. Autorka (ur. 1979r.) w swoim debiutanckim dziele opowiada o swoim dzieciństwie. W wieku siedmiu lat poznaje na basenie pięćdziesięciojednoletniego pana z którym się zaprzyjaźnia. Powoli niewinna przyjaźń zamienia się między nimi w dziwny związek. Ojciec dziewczynki nadużywa alkoholu, a matka leczy się u psychologa i co jakiś czas tak jej się pogarsza, iż trafia do szpitala psychiatrycznego.

Pedofil nie spieszy się - uzależnia od siebie dziecko w sposób emocjonalny, bez niego czuje się ono zagubione i nieszczęśliwe. Jej starszy "przyjaciel" jest dla niej najważniejszą osobą w życiu - ich związek trwa czternaście lat. Z czasem młoda dziewczyna dowiaduje się coraz więcej o swoim partnerze. Jego osoba...

Justyna Antoniewicz | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Sięgając po tę książkę w bibliotece przeraziła mnie okładka ale postanowiłam ją wypożyczyć i przeczytać.
Historia wstrząsająca, bardzo brutalna opowiada o dziecku, które było maltretowane i molestowane przez swojego ojca, matka chorowała na depresję zaznała cierpienia, przemocy od własnego ojca, była źle traktowana, bita przez niego.
Pewnego dnia zaprzyjaźniła się z sąsiadem Peterem starszym mężczyzną, która spędzała mnóstwo czasu.
Ojciec nie pozwalał się z nim spotykać, krzywdził dziecko.
Przeszło przez piekło nie miała wsparcia i miłości ze strony rodziców.
Szukała zrozumienia u sąsiada, który kazał robić to, czego nie chciała.
Przerażająca, smutna opowieść czytałam ze łzami w oczach.

Evita | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Szokująca historia ,która "wbija w fotel".

"Zabawa w miłość"to debiut a zarazem autobiografia Margaux Fragoso.Dawno już żadna książka nie wywołała u mnie takich emocji,wściekłości i przerażenia.Może dlatego,że sama jestem mamą kilkuletniej dziewczynki.

Margaux ma siedem lat,gdy poznaje Petera,mężczyznę starszego od jej ojca.Ich chory związek trwał pietnaście lat.Mężczyzna całkowicie manipulował życiem dziewczynki i jej rodziców,którzy mimo niepokojących sygnałow,nie widzieli,lub nie chcieli widzieć,co dzieje się na ich oczach.Akceptował ją taką,jaka była,rozbudził zbyt wcześnie seksualność dziecka i całkowicie od siebie uzależnił.Nie mająca oparcia w rodzinie,matce chorej psychicznie i ojcu alkoholiku,Margaux lgnie do dorosłego mężczyzny,kocha go i pragnie zostać jego żoną,mało tego,chce mieć z nim dziecko(w wieku 8 lat!).Nierozumiana przez rówieśników,coraz bardziej zrzeka się własnej woli a Peter według niej, jest jedyną osobą,której na niej zależy,który ją kocha.Gdy w końcu...

Zaczytana | 2017-07-02

Książka - tabu, opowiadająca o "miłości" pomiędzy uwiedzioną przez pedofila dziewczynką i nim samym. Trudna, bolesna, przerażająca - czytając zdałam sobie sprawę, jak łatwo zmanipulować dziecko i jak łatwo wmówić mu, że nie dzieje się nic złego, że to normalne... Autorka bardzo szczerze opisała szokującą, autobiograficzną historię, lecz zrobiła to pięknym, porywającym językiem.

Zapominalska | 2017-07-01

Niesamowicie wstrząsająca, a przy tym bardzo pięknie, wręcz poetycko opisana relacja kobiety, która w dzieciństwie wpadła w sidła pedofila - czyta się jednym tchem!

dzazz | 2014-03-29
Przeczytana: 26 marca 2014

Od zwykłego pytania "Czy możemy się razem bawić?" zaczyna się zwykle krótka znajomość, wieloletnia przyjaźń, ale też kilkunastoletni związek ofiary z oprawcą. 7-letnia Margaux poznaje na basenie Petera, mężczyznę starszego od siebie ponad 40 lat. Dziewczynka, która w domu zamiast ciepła i bezpieczeństwa ma piekło - agresywnego ojca i psychicznie chorą matkę. Dziewczynka, która szuka spokojnego miejsca dla siebie i swojego dzieciństwa, znajduje je w ramionach Petera. Traktując go jako ojca lgnie do niego, nie widząc, że ten robi jej krzywdę - nie tylko psychiczną, ale i fizyczną. Skomplikowana relacja ofiary z pedofilem nabiera tempa - od "niewinnego" podglądania, zdjęć, przez przytulanie, pocałunki, aż do pełnego stosunku seksualnego.
W głowie nie chce się pomieścić to, o czym możemy przeczytać w tej autobiografii. Ta książka wywołała we mnie niezliczoną ilość emocji, czasami obrzydzała, wściekała, przerażała. "Słysząc słowo pedofil, ludzie chcą widzieć potwora." W tej...