Cena strachu: Pontonem przez Atlantyk

83-7167-147-4
ponton, morze, Horn
literatura faktu
krewetka

"Cena strachu" jest wielowarstwową relacją z odbytego przez Pawełka w 1998 roku rejsu przez Atlantyk. Tylko czy można nazwać to rejsem? Pawełek to podróżnik dla którego przeprawa przez Atlantyk "normalnym" jachtem jest zbyt banalna. Wybrał więc z ponton z żaglem i doprawdy - zadziwiająco i niesamowicie w nim wygląda. Pawełek pisze: "Dla mnie nie ma nic bardziej ekscytującego niż wpakować się w sytuację - zdawałoby się - bez wyjścia i jednak poradzić sobie."

Nie każdego stać na to, by rzucić wszystko - mieszkanie, pracę, rodzinę - i poświęcić się tylko jednemu marzeniu - przepłynąć Atlantyk. Ale nie tak po prostu, jachtem. To takie banalne! (...) Czy nie bardziej ekscytujące jest przepłynięcie oceanu pontonem?
Ksiąźka dla każdego, kto szuka przygody i chłonie jej niesamowity klimat, a nie musi od razu decydować się na ekstremalne wyzwania.

waldenburg | 2010-10-19
Przeczytana: 16 października 2010

Czy można ciekawie opisać samotną wyprawę pontonem przez Atlantyk? Można, Arek Pawełek daje tego dowód w swojej książce, która oprócz warstwy p.t. "jak to zrobić" przynosi dużą dawkę emocji i dramatyzmu. Trzyma w napięciu i wierzyć się nie chce, że się udało.

brenek | 2016-01-16
Przeczytana: 2009 rok