Drugie oblicze zdrady

Wydawnictwo: Da Capo
The Other Side Of Deception
Mossad, fakty
emindflow

W 1990 roku Victor Ostrovsky, były agent Mossadu, zyskał światowy rozgłos, kiedy to Izrael próbował podważyć informacje zawarte w jego książce "Wyznania szpiega". Niewielu spodziewało się, że można napisać książkę jeszcze bardziej obnażającą metody i cele izraelskiego wywiadu. A jednak można. Dokonał tego ten sam autor, Victor Ostrovsky, który po wystąpieniu z Mossadu, by zapobiec akcjom jego ekstremistów, informował KGB, M15 oraz służby wywiadowcze Francji, Jordanii i Egiptu, w "Drugim obliczu zdrady" odsłania kulisy takich wydarzeń, jak np. przygotowany zamach na Georga Busha czy śmierć potentata prasowego, Roberta Maxwella.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Frederica-Esperanza | 2019-03-24
Przeczytana: 24 marca 2019

Chyba niczego bardziej wartościowego o Izraelskim wywiadzie nigdy nie czytałam. Początek trudny, trzeba zrobić sobie powtórkę z Mosadu i znać historię/politykę międzynarodową Izraela. Zdecydowanie nie dla laików.
Nigdy nie oceniam stylu pisarskiego w przypadku autorów opisujących własne przeżycia, ponieważ tutaj chodzi o wagę informacji. W przypadku tej pozycji przekazana wiedza otwiera oczy na świat służb, do którego nie mamy dostępu, lub powaga przekazu nas przerasta. Zważywszy na fakt, iż to się wciąż dzieje- działają tylko kolejne pokolenia na rzecz tego przestępczego procederu, który ma macki na całym świecie.