W łóżku z Jokastą

Wydawnictwo: Otwarte
In bed with Jocasta
978-83-7515-063-6
nina31

Nie ma co ukrywać - wszystkie plotkujemy o facetach.
W kręgu najlepszych przyjaciółek wytykamy męskie słabości, grzeszki i przewinienia.
A co jeśli akurat brakuje nam czasu na babskie spotkanie?
Na takie okazje nie ma jak książka Richarda Glovera. Humor i ironia - idealny dodatek do lampki czerwonego wina.

Nie jestem w stanie wyjaśnić, dlaczego ta książka ma tu tak niską średnią. Ona jest GENIALNA!
Sam tytuł nastroił mnie do niej dość sceptycznie - nie jestem fanką łóżkowych opowiastek, zbyt bardzo zraziło mnie "50 twarzy Grey'a". Jednak cieszę się, że zdecydowałam się ją otworzyć, dawno sie tak nie uśmiałam.
Prawdą jest, że my, kobiety, często plotkujemy o facetach (która nie, niech pierwsza rzuci kamieniem :P), dlaczego więc mężczyźnie nie mieliby o nas poplotkować?
Główny bohater a jednocześnie narrator, potrafi w cudowny sposób opisać, to, co nie podoba mu się u płci przeciwnej, jednocześnie nie stroniąc od krytyki wobec samego siebie. Chyba to (poza dużą dawką ironii i humoru) najbardziej pociąga mnie w tej książce.
Jestem na tak, zdecydowanie.

avonek | 2012-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2012

Niech nie zmyli Was tytuł, jeśli szukacie romansu z podtekstem erotycznym to nie jest to książka dla Was.

Książka jest zbiorem felietonów poświęconych życiu rodzinnemu widzianemu przez mężczyznę. Książka, która w zabawny, miejscami ironiczny sposób pokazuje jak mężczyźni widzą swoją rolę w małżeństwie. Opowiada także o kryzysie wieku średniego, kontaktach z dziećmi, wreszcie o tytułowej Jokaście, z którą spora część czytelniczek może się identyfikować.

Jeśli kiedykolwiek pomyślałaś, czy też wypowiedziałaś do swojego mężczyzny "a nie mówiłam" to książka dla Ciebie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się jak to jest, że Twój ukochany to...nieporadne życiowo dziecko(szczególnie w obliczu choroby tak ciężkiej jak grypa) - to książka dla Ciebie. Jeśli kiedykolwiek powiedziałaś mamie/siostrze/przyjaciółce "nigdy nie uwierzysz co On zrobił ostatnio" - to też książka dla Ciebie. Nie dlatego, że dowiesz się czegoś nowego, ale dlatego, że zauważysz że nie jesteś sama :)

Książka jest...

Asia | 2010-07-07

Możliwe, że po prostu nie trafiłam na swój typ poczucia humoru. Jednak mimo pomysłowości i ukazania dziwactw życia codziennego - książka mnie nie zainteresowała i z trudem dobrnęłam do ostatniej strony.

Krzysiek | 2013-11-17

Teoretycznie moje poczucie humoru odpowiada temu w tej książce ale jakoś się chyba nie zgrały. Spodziewałem się ubawu a wynudziłem się i dałem spokój.

fragola | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

leciutka, rozrywkowa, w sam raz na wakację. Świat widziany oczami zapuszczonego wagowo (i intelektualnie) czterdziestolatka

PaVliK | 2011-09-16

Po tytule można by się spodziewać choć odrobinę lekkiej fabuły - tymczasem z łóżkiem i Jokastą książka ma wspólnego tylko to pierwsze... doskonale działa jako "usypiacz" :) Nie odnalazłem w niej nic co choć trochę zachęcało by do przekręcenia kolejnej strony a samo dobrnięcie do końca było nie lada wyzwaniem. Najbardziej nużące są różnego rodzaju wyliczanki typu - Co należy/nie należy zrobić przed maturą? Jak sprawdzić czy jest się sławnym rodzicem? Całość przypomina mi nieco rozwleczoną do ponad 200 stron wyliczankę różnych praw Murphy'ego poprzeplataną na siłę niby śmiesznymi historyjkami.
Można by zatem stwierdzić, że jeśli coś jest słabe na początku z pewnością na końcu nie będzie lepsze :(

Zmienna | 2012-04-06
Przeczytana: kwiecień 2012

Książkę czyta się z przyjemnością podczas przerw w pracy. Pełna humoru, zabawnych historii, nie wymagająca zbyt wielkiego skupienia i przeciążania zwojów mózgowych :D

MadziaR | 2010-10-19
Przeczytana: 18 października 2010

Jest w tej książce i humor, i ironia, ale uważam, że pierwsza książka Glover'a była o wiele lepsza.

AINA81 | 2012-10-01

Jak dla mnie czytanie tej książki to droga przez mękę

Hrabia | 2016-03-02