Poskromienie złośnicy. Dwaj panowie z Werony

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak
Wydawnictwo: W drodze
Taming of the Shrew; Two Gentelmen of Verona.
837033010x
komedie, dramat szekspirowski
Agnieszka

Poskromienie złośnicy Tytułowa złośnica to Kasia, piękna córka bogatego kupca z Padwy, słynąca z niesfornego charakteru i ciętego języka. O rękę jej młodszej siostry, Bianki, będącej uosobieniem łagodności, zabiega tłum wielbicieli. Ojciec postanawia jednak, że nie zgodzi się na jej zamążpójście, dopóki nie wyda za mąż starszej córki... Dwaj panowie z Werony Tytułowi bohaterowie to Valentine...

Poskromienie złośnicy

Dwaj panowie z Werony
Tytułowi bohaterowie to Valentine i Proteus. Valentine wyrusza do Mediolanu, aby tam szukać nowych, życiowych doświadczeń. Gani Proteusa za to, że ten koncentruje się bardziej na miłości, niż na rozwoju umysłowym.

Aleksandra | 2017-08-29

"Poskromienie złośnicy" - 9/10

Sztuka jak dla mnie rewelacyjna!!!
Interesujące jest podzielenie na dwie części - przygotowanie, którego akcja dzieje się przed karczmą i w dworku Dziedzica oraz faktyczną sztukę, która zostaje wystawiona w tymże dworku przez przyjezdny teatr.
Sztuka zabawna, dowcipna. Niezwykle przypadł mi do gustu cięty język tytułowej złośnicy - Kasi.
Jak to u Szekspira bywa - arcydzieło samo w sobie!!!
Gorąco polecam!!!

"Dwaj panowie z Werony" - 7/10

Po świetnej złośnicy sztuka ta nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia, jednak również jest utworem bardzo dobrym. Głównie ukazuje kwestię niestałości uczuć.
Polecam!

Edzia | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, Klasyka
Natala | 2011-07-13
boa | 2014-07-10
Na półkach: Niedoczytane, Przeczytane
Przeczytana: 27 listopada 2013

Poskromienie złośnicy - 5+
Dwaj panowie z Werony - nie przebrnęłam. Może kiedyś.

Natsu | 2019-04-05
Klaudia | 2019-03-06