Z księżycem ci do twarzy

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Moonlight Becomes You
83-7337-681-X
trumna, morderstwo, tajemnica
dona

Maggy Holloway, uzdolniona rzeźbiarka i fotografik, budzi się w trumnie. Zanim została żywcem pochowana, usiłowała rozwikłać tajemnicę morderstwa Nuali Moore, swojej macochy i serdecznej przyjaciółki. Kto i dlaczego to zrobił? Czy Earl Bateman - profesor antropologii, którego pasją są obrzędy pogrzebowe, a może William Lane, czy wreszcie prawnik Nuali - Malcolm Norton, a może...

Shani | 2015-05-24
Przeczytana: 23 maja 2015

Powieść "Z Księżycem ci do twarzy" jest kolejną książką Mary Higgins Clark, po którą postanowiłam sięgnąć. Początkowo się zastanawiałam, czy na pewno chcę to przeczytać; czytać opis kobiety, która walczy o życie zakopana żywcem w trumnie? Jednak postanowiłam przeczytać tą powieść, z czego bardzo się cieszę. Niestety, domyśliłam się, kto jest sprawcą problemu głównej bohaterki, co trochę zepsuło mi czytanie końcowych stron, ale ogólnie powieść czytało mi się bardzo przyjemnie i została "pochłonięta" przeze mnie w dwa dni. W powieści było dużo opisów mieszkań itp., ale czytając książki Mary Higgins Clark doszłam do wniosku, że ta pisarka ma po prostu tendencje do opisywania sporej ilości rzeczy, jednak jak dla mnie nie wpływa to na jakość książki.

magda | 2014-10-20

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Było to chyba z 10 lat temu i nadal pamiętam treść i bohaterów.jestem fanką Mary Higgins Clark :)

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2010 rok

„Z księżycem ci do twarzy” zaczyna się paskudnie: główna bohaterka – Maggy Holloway odzyskuje przytomność w… trumnie. Została zakopana żywcem, bo za bardzo zależało jej na rozwiązaniu tajemnicy morderstwa macochy. Potencjalnym mordercą wydaje się jeden z gości niedoszłej uroczystej kolacji, która miała się odbyć na cześć dawno niewidzianej pasierbicy. Clark udowadnia, że każdy ma coś do ukrycia, każdy ma swojego trupa w szafie i każdy nosi maskę, którą widzą inni. Podobnie jak we wcześniejszej powieści („Nie ma jak w domu”) – akcja i pomysł budzą zaciekawienie, ale całość jest zbyt pogmatwana. Zbyt wiele niepotrzebnych wtrąceń, zbyt wiele przypadków, telefonów pomiędzy podejrzanymi, a tajemniczymi rozmówcami. I wizytówka pani Clark: koniec, który w założeniu ma trzymać w napięciu, w efekcie wydaje się przeładowany, nieprzemyślany do końca i pełen potknięć.

Ogólnie historia bardzo ciekawa, tyle że styl, w jakim zastała napisana jakiś taki... infantylny i zbyt oczywisty.

Magda | 2012-11-14
Przeczytana: październik 2012

Gdyby nie nieco trywialny styl pisarski autorki, byłaby większa ilość gwiazdek. Intryga zbudowana misternie i bardzo ciekawie. Trzyma w napięciu. Polecam!

anowi-chan | 2012-11-13

To druga książka M.H. Clark, którą przeczytałam, wcześniej wybór padł na powieść „Noc jest moją porą” - od niej się zaczęło.

Obie książki napisane są lekko, przez co czyta się ją przyjemnie. Ich fabuła jest niby prosta, ale góruje w nich nastrój tajemnicy i grozy (motyw zabójstwa) z domieszką romansu (poboczny wątek). Thriller, na wpół powieść obyczajowa i romans, tak można by te powieści określić.

W książkach trudno jest namierzyć zbrodniarza przez wgląd na to, że do sedna tajemnic czytelnik dochodzi na tle rozgrywanych zdarzeń i rozmyślań/życia różnych bohaterów (spojrzenie na wydarzenia, na życie z różnych stron utrudnia personalizację sprawcy itd.).

Athoualia | 2012-10-26
Przeczytana: 18 października 2012

Jak na thriller jest dobre, ale uważam, że ten gatunek powieści nie jest domeną kobiet (mając na myśli pisanie takich, chociaż nie czytałam powieści Agaty Christie, więc może się mylę).

książek: 1920
Vinga | 2016-11-25