Polska poezja świecka XV wieku

poezja
Dąbrówka

Maciej Włodarski - opracowanie;
Biblioteka Narododowa seria I nr 60,
zbiór średniowiecznej poezji świeckiej XV wieku:
poezja obyczajowa, wiersze satyryczne, utwory okolicznościowe i polemiczne, poezja dydaktyczna, poezja miłosna, cyzjojany

Paweł | 2015-10-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, Studia
Przeczytana: 16 października 2015

Książka, a raczej antologia bardzo bogato i obszernie traktuje o polskiej poezji świeckiej XV wieku. Opracowanie stworzone przez Macieja Włodarskiego w sposób bardzo szczegółowy informuje czytelnika o tekstach zawartych w tej pozycji. Doświadcza w wiedzę tekstu, a także przypatruje się od strony technicznej utworów znajdujących się w tej lekturze każdego polonisty. Ogromny zasób wiedzy, ważne dzieła i dobre opracowanie są powodem by sięgać po tę książkę w chwili głębszego zapotrzebowania tematycznego literatury świeckiej. Polecam.

comafan | 2015-04-05

Książka ta nie może się równać z edytowaną przez Wydrę i Rzepkę Chrestomatią staropolską bo ma błędy w druku. Przykładem mogą być fragmenty Pierwszej Pieśni Sandomierzanina. Ale tu ta pieśń jest w całości a w Chrestomatii jest tylko egzemplum z tej pieśni o grających w kości ludziach.

magnoliowa | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

świetna beneka, obowiązkowa lektura wszystkich studentów polonistyki, naprawdę się przydaje!

sPinacz | 2012-07-17
Na półkach: Przeczytane, Filologiczne

O dziwo - jedna z najlepszych beenek, jakie czytałam

Anilewe | 2016-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2016