Polska poezja świecka XV wieku

Okładka książki Polska poezja świecka XV wieku Maciej Włodarski
Okładka książki Polska poezja świecka XV wieku
Maciej Włodarski Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I poezja
poezja
Biblioteka Narodowa: Seria I
Ossolineum
1988-01-01
1988-01-01
poezja świecka staropolska

Ten zbiór poezji byłam zmuszona opracować na zajęcia z historii literatury.
Niestety wiersze i pieśni średniowieczne nie są współcześnie proste do odbioru dla czytelnika.
Przypisy okazały się jednak pomocne , a samo opracowanie zrobione jest moim zdaniem świetnie. Pozyskałam wszystkie potrzebne mi informacje.

Ten zbiór poezji byłam zmuszona opracować na zajęcia z historii literatury.

Opracowanie idealne dla studenta polonistyki.To zbiór wiedzy,napisany prostym językiem,zawierający w sobie cenną wiedzę.
Bardzo szczegółowy i przydatny wstęp dotyczący między innymi wersyfikacji utworów oraz informacji o ich powstawaniu.
Jedno z lepszych opracować,z jakimi miałam okazję obcować.

Jedno z lepszych opracować,z jakimi miałam okazję obcować.

Pomocne i przydatne kompendium (napisane z dawką poczucia humoru (BN!)) średniowiecznej poezji świeckiej. Jakkolwiek nudno to brzmi, książkę mogę polecić każdemu. Dzięki niej nauczysz się, jak zachowywać się przy średniowiecznym stole, jak skończyła się krwawa, miejska wendeta na pewnym szlachcicu, kim był czeski uciekinier-naukowiec i z czego śmieje się autor satyry na leniwych chłopów (niezwykle aktualne). Świecka poezja, wyzuta z bogobojnych ochów i achów, niesie z sobą doskonałe źródło wiedzy o naszych przodkach, ich tradycjach, myśleniu i ... poczuciu humoru. Cenne doświadczenie.

Książka, a raczej antologia bardzo bogato i obszernie traktuje o polskiej poezji świeckiej XV wieku. Opracowanie stworzone przez Macieja Włodarskiego w sposób bardzo szczegółowy informuje czytelnika o tekstach zawartych w tej pozycji. Doświadcza w wiedzę tekstu, a także przypatruje się od strony technicznej utworów znajdujących się w tej lekturze każdego polonisty. Ogromny zasób wiedzy, ważne dzieła i dobre opracowanie są powodem by sięgać po tę książkę w chwili głębszego zapotrzebowania tematycznego literatury świeckiej. Polecam.

świetna beneka, obowiązkowa lektura wszystkich studentów polonistyki, naprawdę się przydaje!

O dziwo - jedna z najlepszych beenek, jakie czytałam

O dziwo - jedna z najlepszych beenek, jakie czytałam