Wakacyjne siostry

2001-01-01
83-88087-51-7
Jacek Manicki
Wakacyjne siostry

Bardzo wzruszyła mnie ta opowieść, która została przekazana jak dla mnie z dużą dozą realizmu. Dzieci w tej książce były dziećmi, nastolatki nastolatkami, dorośli po prostu dorosłymi. Mam wrażenie, że było w tym sporo prawdy i autentyczności. Bardzo często czytuję w książkach, że 6-letnia dziewczynka wysnuwa przemyślenia na poziomie dojrzałej kobiety, co przyjemnie buduje fabułę, ale jednak jest sprzeczne z rzeczywistością. W tej książce mam wrażenie, że wszystko działo się jak w prawdziwym życiu. Ponadto bardzo przejmowałam się losem głównej bohaterki i jej rozterki i przeżywane emocje były moimi własnymi. Książka jest dość specyficzna, ale naprawdę cieszę się, że po nią sięgnęłam. Serdecznie polecam.

Niesamowita, poruszająca opowieść o dojrzewaniu, wyborach, emocjach , więzach rodzinnych i przyjacielskich. Od tej lektury nie można się było oderwać. Piękna, ciepła, dająca do myślenia. Na jeden raz.

Uwielbiam tą książkę czytam ją co roku w wakacje nie wiem w czym tkwi jej sekret ale po prostu ją połykam w jeden wieczór kupiona przez przypadek za 4 zł w arsenale:)Po raz kolejny przeczytana.UWIELBIAM !!!

Wakacyjne siostry, to niezupełnie to samo, co wakacyjne miłości. Wakacyjna miłość często nie wytrzymuje próby czasu, bo jest możliwa tylko w tych okolicznościach, anturażu, w których zaistniała. Przyjaźń Victorii i Caitlin rozpoczęła się w identycznym momencie, jednak ich przyjaźń przeniosła się na następne wakacje, następne lata. Być może magnesem, który je przyciągnął była zupełnie inna wrażliwość, spojrzenie na świat, a także - co być może najistotniejsze - zupełnie inne środowisko, w którym się wychowywały.
Tę piękną powieść o przyjaźni, miłości, wzajemnych relacjach międzyludzkich, przeczytałam z chęcią i był to dobrze spędzony czas.

Książka opowiada historię dwóch młodych dziewcząt Caitlin Somers i Victorii Leonard (która woli, by nazywać ją po prostu „Vix”) wywodzących się zupełnie z różnych środowisk. Caitlin jest trochę rozkapryszoną dziewczynką z zamożnego domu, która uważa, że wiele jej wolno i wiele jej potrzeba. Vix – najstarsza z czwórki rodzeństwa – mieszka z matką i ojcem w małym domu na przedmieściach, jest inteligentna, ale doświadczona przez życie, musi godzić się na przeciwności losu, które nie pozwalają jej spełnić swoich marzeń, nie ma czasu na rozczulanie się nad sobą. W czasach szkolnych dziewczęta spędzają razem wakacje w letnim domku ojca Caitlin na wyspie Martha's Vineyard leżącej koło Bostonu u wybrzeży oceanu. To wówczas nastolatki tak bardzo się ze sobą z żyły, polubiły, a ich przyjaźń, która zawiązała się i umacniała w dzieciństwie, przetrwała przez lata, mimo różnicy charakterów, oczekiwań życiowych, poglądów i zachowań. W trudnych chwilach wracają do siebie w poszukiwaniu wsparcia, a ich trudna, wymagająca i niezwykła przyjaźń trwa.
„Wakacyjne siostry" to opowieść o dojrzewaniu, o umiejętności współżycia w rodzinie, tolerancji, zazdrości, marzeniach o przyszłości, ale przede wszystkim o pięknej przyjaźni i ofiarowaniu siebie, cząstki swego serca, drugiej osobie. Taka przyjaźń nie często się zdarza, ale jeśli się nam przydarzy to pielęgnujmy ją i dbajmy o nią mając świadomość, że jesteśmy szczęściarzami. Do takich powieści powinno się wracać.

Książka opowiada o losach dwóch dziewczynek ,które stają się kobietami. Są zupełnie różnymi osobami, stanowią swoje przeciwieństwo, a mimo wszystko łączy ich niebywała przyjaźń. Ich relacje nie stanowią typowej dziewczęcej przyjaźni. Mają dość tajemniczy i zawirowany wymiar.

po niemiecku

po niemiecku

• ROK 2006
  • Albatros
  • Przeczytane dawno temu
  • Poukładane
  • Przeczytanie przez obie
  • Obyczajowe/romanse/dramaty

Dodaj cytat z książki Wakacyjne siostry