Wakacyjne siostry

Summer sisters
83-88087-51-7
Wakacyjne, siostry
Beata

Poruszająca powieść o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości i życiowych wyborach, której bohaterkami są dwie młode kobiety. Szkolne wakacje spędzone wspólnie na wysepce Martha's Vineyard koło Bostonu cementują dwudziestoletnią znajomość pomiędzy Victorią Leonard i Caitlin Somers - "wakacyjnymi siostrami". Kontakt z bogatą rodziną Caitlin ukształtuje na nowo związek Vicky z ojcem i matką, wprowadzi...

Szkolne wakacje spędzone wspólnie na wysepce Martha's Vineyard koło Bostonu cementują dwudziestoletnią znajomość pomiędzy Victorią Leonard i Caitlin Somers - "wakacyjnymi siostrami". Kontakt z bogatą rodziną Caitlin ukształtuje na nowo związek Vicky z ojcem i matką, wprowadzi ja w świat, którego nie znała, o którym nie mogła nawet marzyć. Pierwsze doświadczenia seksualne i namiętna letnia miłość przewrócą świat Vicky do góry nogami, ale też obnażą ciemną stronę jej przyjaźni z Caitlin, pozostawiając na zawsze cień na ich wzajemnych stosunkach.

Dominika | 2013-09-27
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Uwielbiam tą książkę czytam ją co roku w wakacje nie wiem w czym tkwi jej sekret ale po prostu ją połykam w jeden wieczór kupiona przez przypadek za 4 zł w arsenale:)Po raz kolejny przeczytana.UWIELBIAM !!!

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Książka opowiada historię dwóch młodych dziewcząt Caitlin Somers i Victorii Leonard (która woli, by nazywać ją po prostu „Vix”) wywodzących się zupełnie z różnych środowisk. Caitlin jest trochę rozkapryszoną dziewczynką z zamożnego domu, która uważa, że wiele jej wolno i wiele jej potrzeba. Vix – najstarsza z czwórki rodzeństwa – mieszka z matką i ojcem w małym domu na przedmieściach, jest inteligentna, ale doświadczona przez życie, musi godzić się na przeciwności losu, które nie pozwalają jej spełnić swoich marzeń, nie ma czasu na rozczulanie się nad sobą. W czasach szkolnych dziewczęta spędzają razem wakacje w letnim domku ojca Caitlin na wyspie Martha's Vineyard leżącej koło Bostonu u wybrzeży oceanu. To wówczas nastolatki tak bardzo się ze sobą z żyły, polubiły, a ich przyjaźń, która zawiązała się i umacniała w dzieciństwie, przetrwała przez lata, mimo różnicy charakterów, oczekiwań życiowych, poglądów i zachowań. W trudnych chwilach wracają do siebie w poszukiwaniu wsparcia,...

ursi | 2012-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Wakacyjne siostry, to niezupełnie to samo, co wakacyjne miłości. Wakacyjna miłość często nie wytrzymuje próby czasu, bo jest możliwa tylko w tych okolicznościach, anturażu, w których zaistniała. Przyjaźń Victorii i Caitlin rozpoczęła się w identycznym momencie, jednak ich przyjaźń przeniosła się na następne wakacje, następne lata. Być może magnesem, który je przyciągnął była zupełnie inna wrażliwość, spojrzenie na świat, a także - co być może najistotniejsze - zupełnie inne środowisko, w którym się wychowywały.
Tę piękną powieść o przyjaźni, miłości, wzajemnych relacjach międzyludzkich, przeczytałam z chęcią i był to dobrze spędzony czas.

just | 2011-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2011

Książka opowiada o losach dwóch dziewczynek ,które stają się kobietami. Są zupełnie różnymi osobami, stanowią swoje przeciwieństwo, a mimo wszystko łączy ich niebywała przyjaźń. Ich relacje nie stanowią typowej dziewczęcej przyjaźni. Mają dość tajemniczy i zawirowany wymiar.

Kinia | 2013-12-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014