Maruda i Mądrala to my

Wydawnictwo: Egmont Polska
dziecięce,
Agnieszka

Siedem zabawnych opowieści o pewnym rodzeństwie i jego przygodach: u fryzjera, na rowerze, na meczu piłki nożnej, na przyjęciu urodzinowym, podczas opieki nad psem - i nie tylko! Judy Blume z właściwym sobie poczuciem humoru i fantazją przedstawia Marudę i Mądralę w książce, która zachwyci i rozbawi każde dziecko. Pełna prześmiesznych ilustracji autorstwa Jamesa Stevensona, książka ta stanie się przebojem w każdej rodzinie.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2008

źródło okładki: www.egmont.pl

Przeczytałam ją kilka lat temu i bardzo mi się nie podobała, ponieważ główni bohaterowie mnie denerwowali. Postanowiłam więc niedawno dać jej jeszcze jedną szansę i miło się zaskoczyłam. Bohaterowie ani trochę nie wydawali mi się irytujący, lecz śmieszni. Bo te krótkie historyjki, opowiadane naprzemiennie przez Marudę i Mądralę, są przezabawne. Perypetie Natalki i Kuby przypominały mi "Mikołajka", ponieważ byli w podobnym wieku. Z tego względu polecam zapoznanie się z tą opowieścią wszystkim miłośnikom takich ciepłych książek, jak ta.

Alina | 2015-03-27
Przeczytana: 26 marca 2015

Książka dla dzieci w wieku 5 - 7 lat (moja osobista opinia).
Zabawna - czy ja wiem.
Ciekawa - chyba tak.
Dużym plusem jest to, iż bez problemu można ją przeczytać w całości w jeden wieczór.
No i najważniejsze - dziecko słuchało i było zainteresowane

Pomarańczka | 2014-06-05
gabrysia | 2013-07-14