Koleje losu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
In the Unlikely Event
literatura piękna
xextreme

Bestseller jednej z najpopularniejszych amerykańskich autorek! W 1987 roku Miri Ammerman wraca do rodzinnego Elizabeth w stanie New Jersey, by wziąć udział w uroczystościach upamiętniających najgorszy rok w jej życiu. Trzydzieści pięć lat wcześniej, kiedy Miri była piętnastolatką i przeżywała swoją pierwszą miłość, na miasto spadają kolejne samoloty, wprowadzają c w mieście atmosferę przerażenia i szoku. Na tle autentycznych wydarzeń z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy podróże samolotem były czymś nowym i ekscytującym i każdy marzył, by dokądś polecieć, Judy Blume maluje żywy portret konkretnego miejsca i czasu – Unforgettable Nat King Cole’a, fryzur Elizabeth Taylor, młodzieńczych (choć wcale nie szczeniackich) miłości, burzliwych przyjaźni, atomowej histerii, plotek o groźbie komunizmu. I młodego dziennikarza, który buduje swoją sławę, opisując lotnicze katastrofy. Pośród wszystkich tych wydarzeń jedno pokolenie przypomina innym, że koleje losu są zmienne i że zmagając się z utratą, warto zacząć dostrzegać radość i dobro, które dają siłę, by żyć dalej. „Od trzydziestu lat kocham książki Judy Blume!”. John Green, autor bestsellera Gwiazd naszych wina.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2016.

źródło okładki: matras.pl

Anna | 2019-06-15
Przeczytana: 10 marca 2017

Zwykło się mawiać, że błyskawica nie trafia dwa razy w to samo miejsce, ale to stwierdzenie nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Ponoć w sam budynek Empire State Building pioruny trafiają około stu razy w ciągu roku. Myślę, że jako ludzie, wmawiamy sobie, iż zjawiska i tragedie, których z pewnych względów nie możemy racjonalnie pojąć i im przeciwdziałać, wolimy potraktować, jako pewnego rodzaju przypadek. Co się stanie, kiedy ten „przypadek” się powtórzy? Właśnie z taką sytuacją muszą zmierzyć się bohaterowie książki „Koleje losu” Judy Blume.
10 lutego 1987 pięćdziesięcioletnia dziennikarka wsiada do samolotu, nie mogąc pozbyć się strachu graniczącego z paniką. Od wielu lat kobieta korzysta z transportu lotniczego, ale przed każdą kolejną podróżą towarzyszą jej ogromne emocje, które są wynikiem traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa. Jakich? To bardzo długa i niezwykle rozbudowana historia.
11 grudnia 1950 roku informacją dnia była jakże elektryzująca wieść, że amerykańska...

ZuziaXZuziaX | 2019-03-21

dawno tak się nie zanudziła. Chciałam aby jak najszybciej się skończyła. Muliło aż. Po przeczytaniu 1/3 ksiązki wciąż nie wiedziałam, czy fabuła będzie związana z miłością, wojną, samolotem, który spadł, tej kobiecie, która w nim była i zginęła, a może o czymś innym. Nie była zawiła- wręcz za prosta, ale nudna. Po prostu nudna i przewidywalna

mary-rose bookoholic | 2018-07-18

Interesująca książka oparta na wydarzeniach, które przeżyła autorka książki.
Jest to jedna z tych książek, które pobudzają wyobraźnie i 'przerzucają' Cię do dawnych lat i wspomnień ludzi, którzy przeżyli tragedię związaną z wypadkami lotniczymi w początkująch latach, gdy te owo maszyny zaczęły dopiero prosparować.
Jedne minus - wiele błędów tłumacza. (Bardzo mnie to denerwuje, gdy nie ma wszędze znaków interpunkcyjnych, lub w kilku słowach literka zostaje zjedzona).

marcysia | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

książka rewelacyjna, czyta się ją jednym tchem, ciut przesłodzona, szczególnie zakończenie, ale ogólnie wg mnie genialna, na pewno warta polecenia

Asia Szarańska | 2016-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Elizabeth w stanie New Jersey, lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Miri Ammerman ma piętnaście lat i wiedzie spokojne, słodkie życie dorastającej dziewczyny. Spotyka się z przyjaciółkami, ogląda programy telewizyjne w odbiorniku z długimi uszami anteny i marzy o kaszmirowym sweterku. Wkrótce poznaje wyjątkowego chłopaka i zaczyna przeżywać swoją pierwszą miłość. Ten sielski obrazek niespodziewanie zostaje rozbity w drobny mak przez spadający na miasto samolot. To dopiero pierwsza z trzech katastrof lotniczych mających miejsce na terenie miasta w krótkim odstępie czasu... po trzydziestu pięciu latach Miri powróci do Elizabeth, aby wziąć udział w uroczystościach na cześć ofiar dramatycznych wydarzeń.

Na kartach swojej powieści Jude Blume ożywia obraz, do którego zawsze bardzo chętnie wracam w książkach i obrazach filmowych: Ameryki lat pięćdziesiątych. To czasy, kiedy podróż powietrzna nadal była czymś wyjątkowym i ekscytującym. Czymś o czym marzyło się po cichu, zupełnie jak o...