Nightscape
83-241-1682-6
nocna, ucieczka, morrell, david
Maciek

Makabryczna zawartość skrzyni prześladuje żołnierza, który przysiągł chronić swego przywódcę. Zrozpaczonego ojca dręczy myśl o pomszczeniu zamordowanej córki. Syn ma w życiu jeden cel - uratować śmiertelnie chorego ojca, poddanego eksperymentalnej metodzie leczenia. Obsesja i determinacja to wspólny temat tych historii. Uporczywa myśl i potrzeba, by ją zrealizować, tak silna, że zaczyna rządzić życiem bohaterów, popychając ich coraz dalej drogą, z której nie ma odwrotu.

Kaktus_xD | 2012-03-03
Przeczytana: 2011 rok

Zalecam pominięcie pierwszego opowiadania.
Ani tu głębi ani grozy nic co mogłoby poruszyć moralnie lub zaskoczyć odbiorcę. Zniechęcona kiepskim początkiem jakoś dobrnęłam dalej ale tego bynajmniej nie żałuję... bo pozostałe historie są o niebo lepsze.

Warto przeczytać z tego zbioru:

Środowisko
Figurant
Zmartwychwstanie
Groza Rio Grande

Pozostałe to BANAŁ*
*według mojego subiektywnego oglądu świata :)

Michal_Zymalski | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016