The whole truth
9788360192955
wojna, akcja, napięcie
dona

Nadchodzą nowe czasy. Zaczyna się kolejna zimna wojna. Nicholas Creel stoi na czele Ares Corporation, największego światowego dostawcy broni. Dick Pender to jego człowiek od zadań specjalnych - szczególnie tych pozornie niemożliwych do wykonania. Gdyby na świecie zapanował trwały pokój, obaj panowie poszliby z torbami, ale czy ich poczynaniami aby na pewno kierują tylko względy finansowe? "Manipulacja stanowi najlepszy dowód na to, że również wciągający thriller o galopującej akcji może dotyczyć poważnych spraw, istotnych dla każdego z nas" Richmond Times-Dispatch.

Gabriela P | 2015-03-13
Przeczytana: 07 marca 2015

David Baldacci to dla mnie wyjątkowy pisarz. Do dwóch z trzech przeczytanych przeze mnie powieści jego autorstwa zapałałam ogromną sympatią, przez co bez zbędnego medytowania sięgnęłam po kolejną jego książkę. Padło na „Manipulacje”.

Autor po raz kolejny udowodnił mi, że on i sensacja rozumieją się doskonale.

Nowa zimna wojna?
„- Jestem trupem. Zostałem zamordowany.” Od tych słów zaczyna się cała historia. O północy w całych mediach aż huczy od opublikowanego filmiku człowieka, który twierdzi, że nie żyje. Co więcej… „- Takich jak ja są dziesiątki tysięcy - obwieścił światu. - Ich kości spoczywają w zmarzniętej tundrze Syberii i głębinach jeziora Bałchasz w Kazachstanie. Wkrótce zostaną ujawnione dowody. Kiedy mnie zabraknie, pojawią się inni, którzy podejmą walkę.” W krótkim czasie świat pochłania informacyjny chaos. Kim jest ten człowiek? O czym, do diabła, tak naprawdę mówi? „- Nadszedł czas, żeby świat poznał CAŁĄ PRAWDĘ! - wykrzyknął do kamery, a potem wybuchnął płaczem. -...

Kawałek dobrej roboty. Fajna sensacja, z fajnie przedstawionym tematem mediów. Polecam.

gwiazdka | 2013-03-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 07 marca 2013

Tytułowa Manipulacja to obraz tego, jak łatwo można wpływać na poglądy innych ludzi poprzez media- i nie ma znaczenia czy mówimy tu o prywatnych osobach, czy całych rządach. Typowa książka akcji, kiedy to grupka osób z dwójką bohaterów próbuje uchronić świat od kolejnego konfliktu zbrojnego, a w tym przypadku od realizacji wizji świata, którą próbuje wcielić w życie sfiksowany facet. Oczywiście od początku oczekiwałam, że dla wszystkich dobrych bohaterów będzie happy end, nie do końca miałam rację. Książkę czyta się przyjemnie, lekka lektura na każdą pogodę. Co mi tylko przeszkadzało, to zbyt krótkie rozdzialiki, a co za tym idzie, ciągłe zmiany tematu, dlatego początek wciągał mnie powoli, ale potem przyzwyczaiłam się do tego.

Marysieńka | 2012-06-09
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Nie zdajemy sobie sprawy, nie myślimy na codzień o tym, że globalna polityka jest niczym innym jak tylko jedną wielką manipulacją. Wolimy mysleć, że panuje demokracja, przynajmniej w większości państw świata, że jesteśmy bezpieczni...Ale Ziemia, która dzięki internetowi i łączności satelitarnej stała się "globalną wioską" nie jest wcale bezpiecznym domem. Mozna rzec, ze zyjemy na beczce pełnej prochu strzelniczego, wystarczy moment nieuwagi, maleńka iskierka i świat wybuchnie....Właśnie o takiej iskierce opowiada powieść D.Baldacciego "Manipulacja". Napewno jest to doskonały thriller polityczny, choć może zbyt duzo w nim suchych opisów stosunków międzynarodowych, układów i układzików - czyli całej tej politycznej kuchni. Ale przez to staje się bardziej rzeczywisty w swoim przekazie. Nie sposób nie doszukiwać się w postaciach podobieństw do znanych nam z gazet czołowych światowych polityków. W książce nie brakuje porywającej akcji, ciekawych opisów rozgrywek, zarówno w gabinetach...

daltonista | 2013-11-12
Przeczytana: 2013 rok

Sam nie wiem czy polecać. Dość fajnie przedstawione mechanizmy manipulacji, ale literacko... cienizna. Dobrze, że czyta się toto w 3 godziny, to tak bardzo czasu nie żal.

Sławomir | 2014-12-13
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Niezły kawałek sensacji. Świetnie się czyta. Zdecydowanie mogę polecić.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-27