Miłość i jej następstwa

Okładka książki Miłość i jej następstwa Sulaiman Addonia
Okładka książki Miłość i jej następstwa
Sulaiman Addonia Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
The Consequences of Love
Prószyński i S-ka
2009-07-01
2009-07-01
978-83-7648-183-8
Michał Juszkiewicz
miłość islam sudan arabia saudyjska

Smutna, ciężka, ale piękna

Smutna, ciężka, ale piękna

Współczesna histora desperackiej potrzeby uczucia. Bardzo smutna i poruszająca. Pokazuje jak bardzo powinniśmy być wdzięczni, że urodziliśmy się w takim kraju, gdzie aby okazać i dostać czyjąś miłość nie musimy szukać jej u przedstawicieli tej samej płci, gdyż życie kobiet ,tak bardzo bliskich a zarazem najbardziej niedostępnych, zaczyna się i kończy w domu. W całej powieści przeszkadzała mi tylko dość sztuczna narracja, jednak pod koniec już przestałam na nią zwracać uwagę skupiając się całkowicie na wydźwięku fabuły.
Polecam zainteresowanym życiem w Arabii Saudyjskiej (dla odmiany) z męskiego punktu widzenia.

Po przeczytaniu tej książki nasuwa mi się jedna myśl: w Arabii Saudyjskiej nikt nie jest szczęśliwy, ani mężczyźni, którzy uparli przestrzegać surowego prawa szariatu ani biedne kobiety zniewolone przez tychże mężczyzn.Biedny bogaty kraj.

ksiazka dobra, latwo i szybko sie czyta, ale zakonczenie rozczarowywuje :/

ksiazka dobra, latwo i szybko sie czyta, ale zakonczenie rozczarowywuje :/

Książka o arabskiej, prawdziwej i zakazanej miłości, bo w końcu zakazany owoc smakuje najlepiej...
Skierowana dla zwolenników powieści osadzonych w krajach Bliskiego Wschodu, którzy szukają oryginalnych historii.
Uważam, że dosyć już na rynku książek o tej tematyce podobnych do siebie jak dwie krople wody. Czas w końcu na coś innego, co śmiało mogę powiedzieć o tej książce. Tak, znowu jest to książka o orientalnej miłości, lecz ukazana z innej perspektywy, z perspektywy zakochanego do szaleństwa mężczyzny w kobiecie, której wszystko jest zabronione.
Zakochani robią wszystko, by się zapoznać i mieć siebie tylko na wyłączność.
Ryzykując wszystko, zagrażając własnemu życiu, spotykają się w ukryciu z dala od rygorystycznych zasad w Arabii Saudyjskiej, gdzie mężczyzna i kobieta nie mają prawa do miłości.
Książka wciągająca, dobrze się ją czyta.
Potrafi trzymać w napięciu.
Piękna i smutna historia, którą myślę, że warto przeczytać.

"Miłość i jej następstwa" to kolejna książka jaką miałam okazję przeczytać dotycząca życia, kultury i religii w krajach arabskich... i cały czas nie mogę pojąć jak w XXI wieku mogą się dziać takie rzeczy... jak można tak traktować kobiety, jak można tracić godność czy życie w obliczu walki o miłość.... przerażające i niewyobrażalne...
Polecam, naprawdę warto przeczytać :)

Polecam, naprawdę warto przeczytać...

Książka ciekawa. Inna niż się spodziewałam. Otwarcie przedstawia realia życia społeczności gdzie seks kobiety z mężczyzną jest tabu, co z kolei prowadzi do przeniesienia niezaspokojonych żądz w stronę relacji mężczyzna - mężczyzna. Nie jest to typowa historia miłosna... Są momenty które budzą niesmak.

Niesamowita historia. Książka mnie bardzo wzruszyła.

Niesamowita historia. Książka mnie bardzo wzruszyła.

Historia miłości w Arabii Saudyjskiej. Opowieść o okrutnym życiu, o innej kulturze. Poruszajaca

Książka o życiu w Arabii Saudyjskiej ale uboższej części społeczeństwa, czyli niesaudyjczyków.
A także książka o miłości w kraju rządzonym przez fanatycznych mężczyzn, z policją religijną i niewidocznymi kobietami.

POLECAM!!! POLECAM!!!

POLECAM!!! POLECAM!!!