Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

Okładka książki Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Jean Sasson, Najwa bin Laden, Omar bin Laden
Okładka książki Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena
2011-04-04
2011-04-04
978-83-240-1626-6
Adriana Sokołowska-Ostapko
Osama bin Laden zamach terrorystyczny historia - 21 w. rodzina islam kobieta w islamie

Okładka książki Safiya. Żyję dzięki Wam Safiya Hussani, Raffaele Masto, Tungar Tudu
Safiya. Żyję d... Safiya Hussani, Raf...
Okładka książki Sprzedane przez ojca Betty Mahmoody, Zana Muhsen
Sprzedane prze... Betty Mahmoody, Zan...
Okładka książki Pod burką Jamila Barakzaï, Manon Quérouil
Pod burką Jamila Barakzaï, Ma...

Po 11 września 2001r. pojawiło się wiele reportaży a w różnorakich artykułach z całego świata czytaliśmy życiorys Osamy Bin Ladena - terrorysty wszech czasów. Każdy (w tym ja) oglądał i czytał te materiały z zaciekawieniem i niedowierzaniem.
Tutaj, pierwszy raz miałam okazję zapoznać się z lekturą, która przybliża nam tę koszmarną postać poprzez pryzmat męża i ojca. Powieść bardzo ciekawa chociaż...trudno zrozumieć zwyczaje ludzi tamtego regionu a jeszcze trudniej wczuć się w zakamarki tak chorego umysłu zniszczonego błędnie interpretowaną religią.

Znaleziona w otchłani bardzo dobrze wyposażonej półki "Chcę przeczytać".

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Każdy wie co zrobił Bin Laden więc ciężko się czyta jakim był wspaniałym ojcem i mężem. Czy jeden człowiek może mieć aż tak dwa różne oblicza?
Przeczytajcie i oceńcie sami.

Znaleziona w otchłani bardzo dobrze wyposażonej półki "Chcę przeczytać".

Przeczytajcie i oceńcie sami.

Ta książka bardzo długo zalegała na mojej półce. Jakoś nie potrafiłam się za nią zabrać, jednak w końcu to uczyniłam i wcale nie żałuję.

Byłam jej bardzo ciekawa i nastawiałam się na naprawdę świetną pozycję. Na początku czytałam tę historię na jednym wdechu, potem trochę się uspokoiło, by przejść do koncówki, która wbiła mnie w fotel.

Momentami czytało się ją cieżko, bo książka ta ma małe litery plus porusza dość trudne tematy. Jednak po połowie nie mogłam się już od niej oderwać.

Bardzo lubię czytać i oglądać rzeczy o ataku na WTC, dlatego ostatnie kilkadziesiąt stron przeczytałam na jednym wdechu.

Jest to książka, która zostawia w nas ślad. Sprawia, że sami musimy się zastanowić nad swoim życiem, zwłaszcza kiedy na ostatnich kilku stronach poznajemy chronologię działań Al-Kaidy. Nie łatwo czyta się w skrócie o zamachach i śmierci wielu niewinnych ludzi.
Naprawdę polecam.

Momentami czytało się ją cieżko, bo...

Książkę pochłonęłam i jestem w szoku. Miałam zupełnie inne zdanie o Osamie Bin Ladenie. Tak jak zapewne każdy miałam wyobrażenie ze to człowiek, który jest niezrównoważony, nie szanujący nikogo - tym bardziej swojej rodziny. Byłam przekonana (przynajmniej tak sobie to wyobraziłam),że ten człowiek nie szanował swojej rodziny, awanturował i pewnie używał przemocy. - A tutaj, pełne zaskoczenie. Kochający mąż, dbający o swoje żony. Człowiek spokojny i opanowany, kierujący się swoimi żelaznymi zasadami.

Jeśli jest się ciekawym książki i poznania historii jednego z największych terrorystów świata - jak najbardziej polecam tą lekturę. Książka pisana za pośrednictwem autentycznych źródeł jakimi są pierwsza żona oraz czwarty syn, który chwilami jest najbliżej przywódcy Al-Kaidy.

"Czy można kochać człowieka, którego nie nawidzi cały świat?" - aby się dowiedzieć i odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba koniecznie przeczytać i zrozumieć historię rodziny Bin Ladenów oraz samego Osamy Bin Ladena, terrorysty numer jeden na świecie.

Gorąco polecam lekturę tej książki. A dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest wiarygodna, ponieważ jej współautorami są najbliżsi Bin Ladena. I dlatego też książka przedstawia go od zupełnie innej strony niż znamy z mediów. Właśnie jako męża i ojca. A jakiego? Przekonajcie się koniecznie sami, warto!

Poruszająca opowieść kobiety, która kochała największego terrorystę Bin Ladena.Wyjechała aby chronić swoje dzieci i rodzinę. Polecam.

Cześć

Cześć

Jedna z tych wyjątkowych historii, które czyta się z zapartym tchem. Wzbudza wielką ciekawość, porusza i zmienia myślenie na pewne sprawy.

Warto poznac ten temat z tej perspektywy.

Warto poznac ten temat z tej perspektywy.

Książka przeniosła mnie w bardzo ciekawe i absolutnie niedostępne rejony Pakistanu, Tora Bora i wiele innych miejsc, naznaczonych obecnością i wspomnieniami rodzinnymi Osamy bin Ladena.
Najwa odsłania , galabiję , bardzo interesującej historii . Gorąco polecam .

Najwa odsłania , galabiję , bardzo interesującej historii . Gorąco polecam .

• Literatura faktu

Jean Sasson Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Zobacz więcej