Za duży blask: O kinie współczesnym

Wydawnictwo: Znak
83-240-0387-8
film
Snoopy

Znakomity krytyk filmowy przedstawia wybór tekstów – mapę współczesnego kina według Tadeusza Sobolewskiego. Sylwetki najwybitniejszych polskich artystów, wywiady i omówienia najciekawszych filmów zagranicznych tworzą cenny przewodnik dla wszystkich filmoznawców i amatorów dobrego kina. Warto wiedzieć, dlaczego znawca polskiej klasyki ceni też Pianistkę i Ghost Doga, a nie podobał mu się Tańcząc w ciemnościach Larsa von Triera. A jakie prognozy na przyszłość? Po obejrzeniu Ediego Sobolewski zauważa: „To ważny moment, gdy kino polskie wyprzedza nasze oczekiwania”.

Madital | 2017-06-26
banjaluka | 2017-02-06