Tajemnica Emmy

Okładka książki Tajemnica Emmy Barbara Taylor Bradford
Okładka książki Tajemnica Emmy
Barbara Taylor Bradford Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Saga Emmy Harte (tom 4) literatura piękna
Saga Emmy Harte (tom 4)
2004-02-02
837384581X
Magda Białoń-Chalecka
dynastia władza zemsta rodzina

Moim zdaniem książka średnio ciekawa. Przeczytałam ją, ale nie urzekła mnie... Te 600 stron w wydaniu, możnaby skrócić do 300 i nie uważam, aby cokolwiek wartościowego umknęło. Cudowna 'A woman of substance ' czyli Emma Harte jest wspominana z wielkim szacunkiem w każdym rozdziale, wymieniane są wielokrotnie jej zalety, co sprawia, że powieść jest przesłodzona. Nie dotyczy to tylko założycielki rodu, ale całej wielkiej rodziny, w szczególności Pauli i Linnet, które posiadają jej niezwykłe cechy i umiejętności. Uważam, że za dużo odwołań do poprzednich książek (pomimo, że nie przeczytałam ich, poznałam całą historię rodu- dla osoby, która przeczytała wcześniejsze wydania to musiało być jeszcze bardziej męczące). Najbardziej z całej rodziny polubiłam Tessę, mimo że opisywana była często negatywnie - to dodawało jej charakteru, można było wczuć się w jej historię, zrozumieć jej problemy . W przeciwieństwie do Linnet, której pojawienie się w utworze zwiastowało sztuczne do bólu dialogi i słodziutkie opisy. W książce spodobała mi się retrospekcja - nawiązania do wojny i przeszłość Glynnis , która to przez cały utwór była zagadką.
Podsumowując, książka z dobrą fabułą i poruszonymi wieloma wątkami, aczkolwiek chyba do innego typu odbiorcy niż ja... Może dla osób o bardziej otwartym i ciepłym charakterze, niż mój, bo mnie trudno było zdzierżyć tą milusińską atmosferę 😹

IV Tom Sagi Emmy Harte.
Poruszająca opowieść o pieniądzach i władzy, o namiętności, zemście i rodzinnych sekretach, które sięgają wiele dziesiątków lat wstecz. "Pierwsza dama literatury kobiecej”, autorka ponad 20 światowych bestsellerów, powraca w niej do postaci Emmy Harte - pięknej, niezależnej, nie-złomnej kobiety, która rozpoczęła karierę od posady służącej, a zakończyła jako właścicielka międzynarodowego imperium finansowego. Okazuje się jednak, że przez lata ukrywała jakąś tajemnicę. Być może młoda Amerykanka, projektantka mody, która przyjeżdża z Nowego Jorku i podejmuje pracę we fla-gowym sklepie sieci Harte’s w Londynie, ma z tą tajemnicą jakiś związek… Pierwsza część niedawno ukończonej trylogii jak zwykle u tej autorki zachwyca opisami życia wyższych sfer, wnętrz przepięknej rodowej posiadłości, eleganckich strojów i wyrafinowanych dań. Lektura w najlepszym stylu.

IV Tom Sagi Emmy Harte.

• Obyczajowe