Koronka

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Lace
koronka, romans
szczypiorek5

Historia znanej aktorki, która pewnego dnia zaprasza do swojego apartamentu w ekskluzywnym hotelu cztery kobiety- tak zwane damy z towarzystwa - i zadaje im szokujące pytanie : "Która z was , dziwki, jest moją matką?"

źródło opisu: nota wydawcy

Żona_Pigmaliona | 2017-08-08

Nie mogłam się zdecydować czy ocenić tę książkę na '' dobra '', czy '' przeciętna '' . Zdecydowałam się na '' dobra '', bo książka zła nie jest , chociaż mocno przeładowana , postaciami i zdarzeniami . Opis podpowiada że będzie jak u Hitchcocka , najpierw trzęsienie ziemi , a potem coraz ciekawiej . W wypadku tej książki , zgadza się tylko pierwsza część tego stwierdzenia . Pytanie " Która z was , dziwki , jest moją matką ? " , zdecydowanie może być trzęsieniem ziemi dla czterech przyjaciółek , kobiet sukcesu , którym zostało zadane . Niestety dalej wcale nie jest ciekawiej , jest standardowo tradycyjnie i bez zaskoczeń . Jest klasyczna historia czterech kobiet opowiedziana od ich początku , czyli od poznania przez wieloletnią przyjaźń . Dziewczynki Judy , Maximy , Kathe i Poganka poznały się w renomowanej szkole w Szwajcarii . Potem poznajemy koleje losów tych czterech przyjaciółek . Obracamy się w brudzie smrodzie i blichtrze wielkiego świata książąt , wielkich pokazów mody ,...

Hana | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, Pozostałe
Przeczytana: 27 lutego 2014

Za dużo grzybków w barszczu.Autorka w książce zmieściła pół świata.Szwajcarię (pensja dla panien),Francję(wielka moda w Paryżu i zamek z winnicami na wsi),Anglię,USA (producenci filmu i wydawcy gazet)nawet o Węgry zahaczyła.W książce jest zuchwała kradzież,wojna,aborcja,śmiałe opisy sexu i dokładne sukien.Jak porwano Lily w Turcji to się zirytowałam.Książkę dokończyłam ,ale nic więcej pani Cornan nie przeczytam.

grażyna | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2013 rok

Opowieść o czterech przyjaciółkach, które poznały się w szkole w Szwajcarii i o ich przyjaźni na dobre i złe. Poznajemy losy Judy, Maximy, Kathe, Poganki - Jennifer. Po ukończeniu szkoły, wszystkie są kobietami sukcesu, jest jednak pewna tajemnica - jedna z nich w wieku siedemnastu lat urodziła dziewczynkę Elizabeth. Poznajemy różnych facetów, których można połączyć z losami owych dam ich mężów i kochanków. Poznajemy również losy Lilly czyli Elizabeth od urodzenia do czasów kiedy zostaje znaną aktorką. Jeśli ktoś chciałby sie dowiedzieć co łączy te pięć kobiet z królem Sydoni Abdullahem musicie przeczytać sami.
Ciekawa książka, dużo miłości, tajemnic warta przeczytania.

Kasia | 2013-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2013

Autorka przeskakuje miedzy postaciami i czasem, w ktorym rozgrywa sie akcja. Mimo to ciekawa ksiazka, ktora przeczytalam od okladki do okladki :)

eLBe | 2014-12-02

Polecam jak najbardziej. Wciąga.

Fionella | 2018-01-01
portana | 2017-10-18