Fiora i Wspaniały

Tłumaczenie: Lidia Bazańska
Wydawnictwo: BIS
Fiora et Le Magnifique
kinga130

Bogaty florencki kupiec, przejeżdżając przez Burgundię, jest świadkiem egzekucji dwojga młodych kochanków oskarżonych o kazirodztwo. Ratuje dziecko tej grzesznej miłości, dziewczynkę o imieniu Fiora i zabiera ją do Florencji. Fiora wyrasta na dziewczynę o niezwykłej urodzie, zwracającą na siebie powszechną uwagę. Pozna piękno książęcych pałaców, przeżyje chwile uniesienia, ale też będzie musiała przebrnąć przez pułapki zastawione przez zawistnych ludzi.

katarzyna12 | 2012-11-21

Zawsze pasjonowała mnie historia Francji . Czasy w których było pełno intryg i potajemnych romansów , świat zabobonów i przekupnych ludzi.W książkach znajdziemy właśnie to wszystko a składa się z czterech części ta jest pierwsza polecam.

Karolina | 2013-01-04

Nie dotrwałam do konca;/

Ana Janik | 2015-10-26
Na półkach: 2015, Przeczytane

Część I. Romans historyczny. wplecione wątki historyczne.
czasy w których było pełno intryg i potajemnych romansów , świat zabobonów i przekupnych ludzi.W serii Benzoni znajdziemy właśnie to wszystko.

Justyna | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Fantastyczna książka, napisana w sposób łatwy dla czytelnika.
Właśnie lubię takie książki gdzie człowiek odpływa, a w duchu myśli co dalej, no co dalej...
Jutro wybieram się po następną część.

grażyna | 2011-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawy cykl - mnie akurat się podobały wszystkie cztery części.

Marika369 | 2016-07-27
ewik010 | 2016-01-08