Biografia Led Zeppelin. Kiedy Giganci chodzili po Ziemi

Wydawnictwo: Kagra
When Gigants Walked The Earth
led zeppelin, biografia, muzyka
Michał

Kiedy Giganci Chodzili Po Ziemi ujawnia po raz pierwszy tak szczegółowo zainteresowanie lidera zespołu Jimmy?ego Page?a okultyzmem, przedstawia okoliczności związane z nagłośnionym i kontrowersyjnym powrotem zespołu na koncert w londyńskiej O2 Arena, i śledzi próby wskrzeszenia pozostałego składu na stałe, uzależnione od chęci Roberta Planta. Wall w specjalnych retrospekcjach opisuje również historie życia poszczególnych 5 osób, które sprawiły że sen o wielkości Led Zeppelin spełnił się i zamienił w czasem trudną do ogarnięcia rzeczywistość ? Page?a, Planta, Johna Paula Jonesa, Johna Bonhama i ich równie sławnego managera, Petera Granta. Przede wszystkim jednak Kiedy Giganci Chodzili Po Ziemi jest książką, w której autor opowiada zapierającą dech w piersiach, prawdziwą historię Led Zeppelin, z pozycji osoby, która zna Jimmy?ego Page?a od ponad dwudziestu lat. Ta książka to owoc wieloletnich badań i poszukiwań, biografia oparta nie tylko na wywiadach z poszczególnymi muzykami zespołu i współpracownikami, ale również wnikliwy opis wszystkich wydarzeń, które w taki sposób potrafi przedstawić tylko osoba powiązana od trzydziestu lat z muzycznym biznesem i jego największymi sławami. Mick Wall, ceniony autor biografii muzycznych i były współpracownik Page?a i Planta, bez wahania opisuje historię zespołu, który zdefiniował pojęcie "ekscesów" na trasach koncertowych ? i który przypłacił je tragediami, uzależnieniem od narkotyków i śmiercią.

Przemysław Czapski | 2013-01-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Led Zeppelin to jeden z moich ulubionych zespołów. Słuchając ich płyt i czytając na ich temat sądziłem , że wiem o nich sporo. Po przeczytaniu tej książki jedno co mogę stwierdzić , to to jak wielkim byłem ignorantem. Autor - znakomity dziennikarz muzyczny - w sposób elokwentny i pełny opisuje historię jednego z największych zespołów wszech czasów od genezy powstania aż do roku 2008 a więc tuż po reaktywacji na jeden koncert w listopadzie 2007 roku . Wspaniała pozycja dla zagorzałych fanów jak i chcących poznać legendę.

kasiasiew | 2011-02-04

Moja książka-biblia, która zmieniła moje życie. Ukazuje muzyków w zupełnie innym świetle, znaczna część książki poświęcona jest ich życiu poza zespołem. Jimmy Page urzekł mnie niesamowicie. Czytałam ją po raz pierwszy jako zaczynająca dopiero swój staż z Zeppelinami, powracam do niej będąc całkowicie im oddana, bo oni mną zawładnęli. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto uważa, że słucha dobrej muzyki, ale nie tylko, bo ja czytałam ją w większości jako powieść, a nie biografię. Cudo!

elhombre | 2011-01-13
Przeczytana: 11 kwietnia 2010

To pierwsza biografia LZ jaką czytałem i stwierdzam, że jest niesamowita. Bardzo odpowiada mi taki sposób pisania biograficznego. Swietna lektura. Jakoś inaczej ( lepiej ) słucha sie teraz ich utworów. Polecam

Michał | 2010-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2010

Bardzo dobra biografia. Autor posiada ogromy zasób wiedzy (jest znajomym panów z Led Zeppelin), który w sposób bardzo przystępny i ciekawy potrafi przelać na papier. Szczególnie ciekawe było rozwinięcie wątku zainteresowania Page'a magią i Crowleyem. Gorąco polecam wszystkim fanom muzyki.

RIP | 2013-06-02

Po raz pierwszy przeczytana biografia tak radykalnie zmieniła postrzeganie przeze mnie zespołu, którego jestem fanem ponad połowę swojego życia. „LED ZEPPELIN. Kiedy Giganci chodzili po Ziemi” Mick’a Wall’a to przejmująca historia drogi na szczyt i z powrotem ludzi, którzy w pierwszej połowie lat 70 XX w. tworzyli największy rockowy band na świecie, którego wpływ na współczesną muzykę hard’n’heavy słychać do dziś. Autor nie stworzył słodziutkiej, kolorowej laurki na której czterej fantazyjnie ubrani goście ze łzami w oczach grają dla tysięcy uśmiechniętych fanów „Stairway to Heaven”. Mick Wall stara się pokazać czytelnikowi kim byli naprawdę legendarni Zeppelini. Bez owijania w bawełnę przedstawia oblicza muzyków i ludzi blisko z nimi związanych. Jimmi Page to jednocześnie genialny gitarzysta i kompozytor, ale także muzyk który niejednokrotnie nie wahał się podpisać na płycie cudzy utwór swoim nazwiskiem. Roberta Planta poznajemy jako miłego i trochę zakompleksionego hippisa z...

Danielwl | 2014-04-08

Bardzo rzetelna biografia jednego z największych zespołów rockowych w historii muzyki. "Giganci" zawierają mnóstwo smaczków, o których nie przeczytamy w innych, ogólnodostępnych źródłach - dla fanów Led Zeppelin pozycja absolutnie obowiązkowa. Jedyny minus, za który odejmuję gwiazdkę to prawdopodobny pośpiech przy wydawaniu książki, przez co zaniedbano korektę - w efekcie czytelnik napotyka na dużą ilość błędów stylistycznych, a nawet ortograficznych.

AddieSilver | 2013-09-15
Przeczytana: 10 września 2013

Nie ukrywam, że ta książka dosłownie "shook me all night long". Rzuca się w przede wszystkim to, że autor dysponuje ogromnym zasobem wiedzy o zespole. Jest pisana swobodnym językiem, nieraz aż za bardzo. Przepełniona ciekawostkami z wczesnego życia muzyków. Autor nie zapomniał tez o Peterze Grancie, którego zasługi również są ogromne. Każdy rozdział fascynuje jeszcze mocniej niż poprzedni. Książka, która kręci już od pierwszej strony. Ukazuje aspekty "rockandrollowego trybu życia". Niektóre z opisanych ekscesów są tak zaskakujące, że aż nieprawdopodobne. Czytając tą książkę można z bliska przyjrzeć się życiu pełnemu szaleństw, imprez i ekscesów. Ku mojej uciesze jest tu też rozdział poświęcony Crowleyowi. Myślę, że publikacja ta przekracza wszelkie granice, ale za tą ją lubię. Pokazuje dosięganie przestworzy przez Zeppelina, lot ku szczytowi, osiągnięcie najwyższego punktu, i wreszcie legendarny upadek. To dzieło uświadomiło mi, jak legendarnym i wielkim zespołem byli Led Zeppelin.

Marcin | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Bogowie Rocka ukazani zostali z całą swoją wielkością oraz z całą swoją marnością. Książka prowadzi nas od trudnych początków zespołu aż na sam szczyt (jak mówił Peter Grant nie mogli osiągnąć już nic więcej)i dalej poprzez szybki upadek, aż do solowej działalności muzyków.
Led Zeppelin słuchałem już od jakiegoś czasu, ale przed przeczytaniem tej książki nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo byli wielcy i jak bardzo wielbieni.
Cokolwiek by nie napisać o Led Zeppelin będzie to po prostu niedoskonała próba uchwycenia legendy. Autorowi udało się na szczęście do niej zbliżyć, pokazując ogromną wiedzę o muzyce, nie tylko rockowej.
Pozostaje tylko dodać: Best Band Ever:)

Saziio | 2013-11-11

Rewelacja! Moja pierwsza biografia Zeppelin'ów, dzięki której czterech niesamowitych artystów stało się moimi własnymi bożkami. Ogromny plus za bardzo interesujące rozdziały poświęcone zamiłowaniu Page'a do okultyzmu.

Magdalena | 2013-06-10
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Genialna biografia mojego ukochanego zespołu. Mick Wall nie boi się pisać krytycznie, nie słodzi zespołowi, który obrósł w wiele mitów. Dla fanów jest to pozycja obowiązkowa, polecam!