Okładka książki Skrzydła Laurel
Aprilynne Pike Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Laurel (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2010-05-10
Data 1. wydania:
2009-05-05
Donata Olejnik

Książka ta przez około trzy lata czekała na półce by finalnie zostać przeczytaną. Prawdę powiedziawszy, żałuję, iż przeleżała tak długo, gdyż mniemam, że dawniej mogłaby spodobać mi się nieco bardziej - jest ona bowiem niesamowicie podobna do "Błękitnokrwistych", "Zmierzchu" itd., a podobne pozycje niegdyś połykałam z niesamowitą pasją i szybkością.

No więc tak, "Skrzydła Laurel" to naprawdę w porządku książka. Nie jest ona może nazbyt ambitna i rozbudowana, ale sam pomysł wykreowania postaci wróżek w taki sposób w jaki robi to autorka, jest dość, powiedziałbym nawet, innowacyjny. Tutaj nie spotkacie się za Chiny ludowe z bajecznymi skrzydłami, różdżkami czy magicznym pyłem (pył obecny był jedynie we fragmencie, gdzie to Tamani tłumaczył Laurel jak rozmnażają się wróżki - kolejna ciekawa koncepcja), oczywiście jeśli o samych wróżkach mowa. Pojawiają się tutaj jednakże postaci/motywy archetypowe - król Artur, Merlin, piękna, doskonała i nieśmiała główna bohaterka... typisze książka magiczna dla nastolatek.

Gdyby podkraść pomysł przedstawienia wróżek, ale samą akcję nieco spowolnić (wszystko dzieje się bardzo szybko, zdecydowanie za szybko, bohaterowie pojawiają się i znikają z różnych miejsc w mgnieniu oka) można by stworzyć coś naprawę sympatycznego. Seria zawiera w sumie cztery książki i z racji, że już od dawien dawna je posiadam, kiedyś sięgnę po następne tomy.

Czy polecam? Nie jest to pozycja konieczna, jednakże jeżeli podobnie jak ja chcecie odpocząć czymś niesamowicie lekkim po cięższej nieco literaturze, jest to coś w sam raz.

No więc tak, "Skrzydła...

"Skrzydła Laurel " to historia dziewczyny, która odkrywa ,że jest wróżka.

Laurel ma piętnaście lat i do tej pory całe życie uczyła się w domu.

Jej życie zmienia się gdy, wraz z matką i ojcem, przeprowadza się do nowego miasta i rozpoczyna naukę w liceum.

Dziewczyna bardzo się tam wyróżnia.
Od zawsze była wyjątkowa.

Ma idealne blond włosy, śliczna buzię jak z obrazka, cerę i ciało modelki. Nie je nic oprócz warzyw i owoców, nie lubi zamkniętych pomieszczeń ,nigdy nie krwawi i ciągle jej ciepło, wiec ubiera się w letnim stylu.

W nowej szkole czuje się dziwnie ,wszystko się zmienia gdy śliczna dziewczyna zaczyna interesować się fajny i słodki Dawid, dzięki któremu zaczyna czuć się dobrze w nowym miejscu.

Wtedy jednak jej życie się zmienia, gdy na plecach dziewczyny pojawia się pewien mały punkcik, który zmienia się w coś naprawdę niezwykłego .

Przy Laurel wiernie stoi zakochany w niej Dawid ,i spotyka oczywiście jak w tego typu historiach bywa przystojnego i tajemniczego Tammaniego, który zdradza jej prawdę o jej niezwykłym pochodzeniu.

W dodatku wokół dziewczyny zaczynaja dziać się wyjątkowe rzeczy.

"Skrzydła Laurel "to typowa aczkolwiek bardzo dobra historia paranormal romance dla młodzieży.

Pomysł z historią wróżek, naprawdę był oryginalny i fajny.

Książka napisana prostym językiem i czyta się z zainteresowaniem.

Bohaterowie może specjalnie się nie wyróżniają ale też są naprawdę uroczy i sympatyczni.

Czytałam historie z przyjemnością, jednak nie ukrywam, jest to historia która,
skierowana jest głównie do nastolatek.

Gdybym była młodsza albo przynajmniej nie miała za sobą tyle książek z tematyki fantasy, byłabym w książce zakochana a tak po prostu miło mi się ją czytało.

Mimo wszystko, książka to uroczy paranormal romance dla młodzieży.

"Skrzydła Laurel " to historia dziewczyny, która odkrywa ,że jest wróżka.

Laurel ma piętnaście lat i do tej pory całe życie uczyła się w domu.

Dziewczyna bardzo się tam wyróżnia.
Od zawsze była wyjątkowa.

Ma idealne blond włosy, śliczna buzię jak z...

Skrzydła Laurel
"Skrzydła Laurel" były na mojej liście do przeczytania chyba od 6 lat, ale ściągnęłam po nią dopiero w tym roku. I żałuję, bo może jakbym była mlodsza wciągnęła by mnie przygoda głównej bigaterki. A teraz była dla mnie po prostu głupia.
Laurel nie jest typową dziewczyną. Od zawsze uczyłam się w domu i je tylko kilka warzyw, po bo innym jedzieniu jest chora. Nie używa żadnych kosmetyków lub szamponów, a jej skóra jest pozbawiona pryszczy. Dlatego robi za lekkiego odmieńca, gdy wraz z rodziną przeprowadza się do nowego miasteczka i idzie po raz pierwszy do szkoły. Tam poznaje miłego przyjaciela Dawida, który po krótkim czasie zaczyna coś do niej czuć.
Laurel pewnego dnia budzi się i wyczuwa, że na jej plecach pojawił się dziwny punkcik. Najpierw sądzi, że to pryszcz, później, ze tak, aż z małego punktu nie rozkwita wielki kwiat.
I tak zaczyna się przygoda Laurel, która z pomocą Dawida odkrywa, że wcale nie jest człowiekiem, tylko rośliną. Nie ma krwi, ani serca. Serio nie rozumiem jak główna bohaterka przez 15 lat nie mogła tego zauważyć? Z odpowiedziami na nurtujące pytania Laurel stara się odpowiedzieć tajemniczy chłopak, który twierdzi, że tak jak ona jest rośliną.
Fabuła chyba najgłupsza jaką czytałam do tej pory. Bihaterowi nie są najgorzej opisani, a styl pisania autorki jest lekki i nie mogę się do niego przyczepić. Ogólnie odjęłam gwiazdki przez fabułę, myślałam, że będzie lepsza i ciekawsza.

Skrzydła Laurel

Po raz pierwszy czytałam "Skrzydła Laurel" wiele lat temu i byłam naprawdę zachwycona. Dzisiaj wróciłam do niej z nostalgią, więc nadal mam wielką słabość do tej książki. Ciekawa fabuła, która nie nudziła mnie ani chwili, do tego sympatyczni bohaterowie i trochę akcji. Bardzo podoba mi się ten magiczny klimat oraz oryginalne przedstawienie wróżek. Mimo to niektóre wątki są nienaturalnie skrócone i wydaje mi się, że powieść ta mogłaby być dłuższa - z całą pewnością wciągnęłaby mnie bardziej i pozwoliła lepiej poznać główną bohaterkę, która pomimo swojego potencjału nadal wydaje mi się zbyt płaska, jednowymiarowa.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , ,

Jednym słowem cudowna.

Świetnie wykreowany świat. Mimo, że główną bohaterką jest wróżka nie jest to banalna i dziecinna książka.
Autorka w piękny, magiczny i baśniowy sposób przedstawiła nam świat istot żyjących w świecie ukrytym przed ludzkim wzrokiem.

Poznajemy 15-letnią Laurel, która zaczyna nowy etap w życiu, a mianowicie pierwszy raz idzie do szkoły, gdyż wcześniejsze lata uczyła ją adopcyjna mama udzielając jej nauk w domu.

Tam poznaje Dawida - chłopaka, który stanie się jej najlepszym przyjacielem.

Dziewczyna pozna kim tak naprawdę jest i odkryje prawdę na temat swojego pochodzenia i przeszłości. Oj będzie się działo :)

Jej sposób bycia i dziwne nawyki żywieniowe wzbudzały zawsze zdziwienie na twarzy innych jak i jej niepowtarzalne i delikatne rysy twarzy.

Dziewczyna pozna również na swojej drodze Tamaniego, niesamowicie przystojnego i tajemniczego chłopaka, który okaże się kluczem, który rozwikła jej wszelkie wątpliwości i pokaże drzwi do innego świata.

Lekka i niezwykle przyjemna powieść fantasy, która sprawi, że choć na chwilę będziecie mogli zapomnieć o wszystkim wokół.

Tak długo zbierałam się do niej bo było jeszcze wiele innych pozycji do przeczytania i żałuję że dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale prawda?

Naprawdę szczerze polecam bo naprawdę warto ;)

Jednym słowem cudowna.

Pierwszy raz przeczytałam tę książkę i pozostałe z serii będąc w liceum. Wtedy historia Laurel wydawała mi się niezwykła, wciągająca, magiczna. Wróciłam do niej po 10 latach i teraz widzę ją jako lekką i banalną.
Czasem książki dorastają razem z nami, wciąż odkrywamy w nich coś nowego, ale u mnie to nie ten przypadek.
Magiczna historia Laurel to dobra pozycja dla nastolatek, borykających się z pierwszymi zauroczeniami, nieśmiałością, poczuciem odmienności, które chcą zapomnieć o szarych dniach i na chwilę przenieść się do wyjątkowego świata.

Magiczna historia Laurel to dobra pozycja dla...

Bardzo długo sięgałam po tą książkę. Zniechęcała mnie okładka. Nie wiem dlaczego, odczułam, że jest to książka bardziej dla 13-latki (a ja mam 22) Jednak kiedy nie miałam już co czytać, zmusiłam się. Miałam takie postanowienie. Dopóki nie przeczytam tych co mam, nie kupuję nowych. Więc jeśli chciałam nowe skarby musiałam ją przeczytać.
Książka ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu bardzo mi się spodobała! Jest przyjemna, lekko się ją czyta. Nie mogłam się od niej oderwać! W dwa dni przeczytałam wszystkie części. Miła lektura na letnie wieczory. Polecam :)

Książka ku mojemu wielkiemu...

Polecam ciekawa historia . Napewno sięgnę po 2 tom

Polecam ciekawa historia . Napewno sięgnę po 2 tom

Bardzo fajna książka <3 Nie jest dziecinna, chociaż jest o wróżce, elfach i innych stworzeniach. Bardzo dobrze przedstawiona fabuła, która jest ciekawa. Dużo zwrotów akcji. Myślałam, że będę się nudziła przy czytaniu - myliłam się, "Skrzydła" mnie wciągnęły i momentami urzekły. Jest to naprawdę warta przeczytania książka w stylu fantastyki! Polecam bardzo każdemu w wieku 11-13 lat :)

Jestem już na to za stara ale daje szansę bo mam całą Serię

Jestem już na to za stara ale daje szansę bo mam całą Serię

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to